Nagykoru fiatal jogok, kotelessegek, annak nem tudasa


Samas # 2019.08.08. 05:30

Tisztelt szakertok!

Frissen nagykoruva valt fiamat, a szorakozohely elotti doboz sor fogyasztasaert a kozteresek megbirsagoltak.
Kozteruleten szeszes ital fogyasztasa szabalysertes, csekket kapot.
Irtam a keruleti rendeszetnek, mivel fiam nappali tagozatos diak, onallo keresettel nem rendelkezik, tekintsenek el a buntetestol meltanyossagbol.
A kovetkezo valaszt kaptam:

  • a nagykoru fiam neveben nem jarhatok el meghatalmazas nelkul.
  • nincs meltanyossag szabalysertes eseten.

A kerdesem az, a nagykoru fiatalt es vele egyutt a gondviselot is, kinek, mikor milyen formaban kellene tajekoztatni a 18. gyertya elfujasa utani jogokrol, kotelessegekrol szabalyokrol?

Az oktatasi intezmenyek szerint a nagykoru gyermekert tobbek kozott anyagi felelosseggel is tartozik a gondviselo egeszen a nappali tagozatos jogviszony vegeig. Hiszen a zeneiskolaban nem tud a nagykoru hangszert berelni a szulo felelossegvallalasa nelkul, csak ugy mint az iskolai konyvtarbol konyvet kolcsonozni, de meg ebedet igenyelni sem a kozetkeztetesben, ha a szulo nem vallalja annak anyagi vonzatat.

Szamomra erthetetlen, miert nincs ilyen esetben eloszor figyelmeztetes? Vagy van, csak a kozteresek nem alkalmaztak?
Miert nem egyseges a gondviselo felelossegenek szerepe a jogszabalyban es az intezmenyek gyakorlataban?

Honnan kellene tudnom nekem, a gyereknek, hogy a 18+1 nap utan milyen szabalyokat kell kovetnunk?