Lakcím helyrajzi számra


wers # 2020.04.30. 08:54

Ancsa088 szerintem az okmányiroda a jegyzőhöz fog irányítani, mert ha a cím nem szerepel a lakcím nyilvántartásban, akkor ők azt nem látják.
A jegyző kezeli a címnyilvántartást is és a lakcímnyilvántartást is, és kiállíthat lakcímkártyát.

gerbera, a kormányablakok folyamatosan fogadták / fogadják az ügyfeleket (nagyon kevés kivétellel), csak időpontot kell kérni.

A jegyzőket nem tudom, de mintha ott is lenne ügyfélfogadás.

gerbera317 # 2020.04.28. 06:45

lehet kérni helyrajzi számra lakcìmkártyát?
Sokaknak van ilyen lakcímkártyájuk. (Láttam.) És olyanok is sokan vannak, akiknek a lakcímkártyájukon "településszintű cím" áll. Az okmányirodán helyén fogják tudni kezelni a dolgot. (Hogy a jelenlegi helyzetben ez hogyan működik online, azt nem tudom.)

Ancsa088 # 2020.04.27. 22:12

Szép estét.
Olyan problémám lenne hogy május végén költözünk, egy új építésű társaházi ingatlanba.
De mivel még nincs kész teljesen és a papírok is késnek, a lakcímkártya kérdése bizonytalan.
Az épületet építő cég szerint hiába költözünk be május végén, mèg nem tudjuk igényelni a lakcìmkártyát. Az építető szerinten talán augusztusban már kész lesz minden a társasházzal és akkor lehet.Valami albetètet emlegetett, ami miatt ilyen későn lehet a kártyát intézni.
Ami több okból is probléma.
A jelenlegi lakhelyünket el kell hagyni május végéig, de ide vagyunk bejelentve állandóra.
A 3 évs gyerkőc most kezdené az ovit, de lakcímkártya nélkül nem tudom beiratni az ottani oviba.
A postai csomagokat leveleket hogy fogjuk megoldani.
Van erre valami szabály, lehet kérni helyrajzi számra lakcìmkártyát?
Vagy van erre valami ésszerű megoldás?