BAR lista


liloo0820 # 2020.07.15. 11:20

Üdv!

Feleségemmel lakáshitelt szeretnénk felvenni azonban Ő passzív státuszú a KHR-ben. Lehetséges így, hogy az adóstársam legyen? Jelenleg GYESen van.

drbjozsef # 2020.07.15. 19:36

liloo0820,

A KHR, mint a neve is mutatja, csak egy nyilvántartás. Nem tiltja semmi, hogy a rossz adósoknak is hitelt adjanak. Elvileg lehetséges.

Viszont a gyakorlatban kizárt, hogy normál pénzintézet, bank hitelt adna nektek. Pont ezért van a KHR.

Uzsorakamatra, valami seftestöl kérhettek kölcsön persze. De annak még rosszabb vége lesz, nem a KHR...

Lucia13 # 2020.07.21. 17:46

Üdvözlöm!
A férjem még 2008 ban 150.000ft hitelt vett fel. Nem lett kifizetve. Jelenleg 250.000 ft a tartozás. A kérdésem az lenne, hogy nem évült már el ez a tartozás? Úgy tudtam 10 év után automatikusan leveszik a khr listáról az adóst a bank pedig veszteségként leírta és már nem is rendezhető. Kihez, hova fordulhatunk hogy "tiszta" khr listás lehessen?

drbjozsef # 2020.07.21. 19:18

A kérdésem az lenne, hogy nem évült már el ez a tartozás?

Honnan tudhatnánk? Lehetséges, de nem biztos. Valószínűbb, hogy igen.

Kihez, hova fordulhatunk hogy "tiszta" khr listás lehessen?

Érdekes kérdés. Esetleg a KHR lista kezelőjéhez?

Bisz Zrt.

Én azért előbb lekérném a "saját hiteljelentést" a férjed nevében. Annak a dátumaiból sok minden kiderül. Esetleg az is, hogy érdemes-e tényleg kérned a törlést.

Lucia13 # 2020.07.21. 19:44

Kikértük a jelentést és 2008as dátummal szerepel ez az összeg.

drbjozsef # 2020.07.21. 20:54

Sok dátum van rajta.

Ha akarod kérjétek a BISZ Zrt-t, hogy törölje, a KHR törvény 16.§ szerint.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Aztán legfeljebb válaszolnak, hogy nem, és feltehetőleg meg is indokolják.

gtctomi # 2020.07.23. 06:05

drbjozsef
Köszönöm a választ! Várjuk a per kimenetelét! Üdv

Ginger1113 # 2020.08.14. 13:50

Tisztelt Szakértő!
2020 szeptemberében lesz 10 éve,hogy bar listán szerepel egy személy. Tudomásom szerint, 10 év után, ha a bar listán szereplő személy kérelmezi, elévülésre hivatkozva a Bar listáról való törlését,akkor jogszabály szerint kötelesek levenni. Gyakorlatban ez tényleg járható út? Mokkos levelet tudomásunk szerint nem kaptunk.
Szeretne lekerülni a bar listáról bármilyen módon. Illetve,amennyiben engedné a behajtó cég, ki lehetne fizetni a tartozást? Mert van, ahol azt a választ kaptuk,hogy már nem engedik,ami életszerűtlen,mert akkor ott lebegne az ember feje felett élete végéig a bar lista,kifizetni sem lehet? Egyébként csak 150.000 forintról lenne szó,ami nem egy nagy összeg. Minden infót szivesen fogadok! Köszönettel

Szilard__ # 2020.10.08. 15:32

Sziasztok,

A következő passzív KHR adatokkal meddig leszek fent a listán? Felkerülés + 10 év vagy megszűnés + 5 év?

Státusz: megszűnt
Kötés dátuma: 2008.08.26.
Átruházott szerződés: Igen
Tárolhatósági nyilatkozat: Nem

Mulasztás adatok
Megszűnt mulasztások:
Kezdet: 2010.07.01. (gondolom ez lenne a felkerülés dátuma)
Megszűnés módja: Megegyezéssel megszűnt
Megszűnés dátuma: 2018.09.26.

Köszi,
Szilárd

csabi7008 # 2020.10.14. 18:56

Kedves fórumozók!
Az alábbiakban kérnék segítséget:
Hitelt szerettem volna felvenni az OTP-nél. közben lekértük a khr hiteljelentést és kiderült, hogy szerepelek rajta. A fennálló szerződéses adatokban az Intrum által egy aktuális tölesztésem van 29 000Ft összegben. A kötés dátuma 2002.07.01.lejárat 2003.05.01. Azt mondta az Intrum,hogy 2014 ben küldött tértivevényes levelet. Én nem találkoztam vele,sőt nem is tudtam erről a tartozásról.Hajlandó vagyok kifizetni, de azt mondták akkor is 1 évig maradok a khr-ben.
Kérdésem ez nem évült el? A hiteljelentésben nincs időpont mikor adták át a khr nek. Akkor én 17 éve a rendszerben vagyok?Hogy lehet ez? Mit csináljak, hogy azonnal töröljenek teljesen,mert szerintem ez már nem jogos.

drbjozsef # 2020.10.15. 05:34

csabi7008,

Írsz a BISZ Zrt.-nek egy ajánlott tértis levelet, hogy kéred a 2011. évi CXXII. törvény 16.§-a alapján az adataid haladéktalan törlését, mert szerinted a 8.§ szerinti nyilvántartási idő már eltelt.

Aztán legfeljebb válaszolnak, hogy miért nem úgy van az.

krivacskane # 2020.12.14. 11:44

Üdvözletem!
Segítséget kérnék egy OTP Faktoringos ügyben.Előzmények:2006-ban engedményezésre került egy tartozás.2008 ban felkerültünk a KHR rendszerbe.
A 2012 ben egy MOK-kos meghagyásnak ellene mondtunk,ami átalakult perré,de meg is szüntették,mert a Faktoring nem tett eleget a nyilatkozattételi kötelezettségének.
2020 novemberben kaptunk egy levelet,amiben leírták veszteségként,viszont a lekért hiteljelentésben az szerepelet,hogy 2018 ban lett átadva a referencia adat.Írtam a Faktoringnak egy levelet amiben kértem az adataim törlését,mivel letelt a 2018 ban a 10 év.Erre visszaírtak,hogy az igen letelt,de újra feltettek,mert nem lett kiegyenlítve a tartozás.
Akkor most az van,hogy más ugyanazzal a hiteltartozással feltehetnek annyiszor ahányszor csak akarnak?
Köszönöm a válaszokat előre is.

drbjozsef # 2020.12.14. 12:24

krivacskane,

Lényegében igen. Amíg a szerződés, vagy a tartozás fennáll, nincs korlátja a referenciaadat-szolgáltatásnak. Se darabszámra, se időbeli.

Ez egy nyilvántartás. Azért van, hogy a többi szolgáltató lássa a nem fizető adósokat. Ha tartozol, és nem fizetted ki - természetesen teljesen függetlenül az esetleges elévüléstől -, akkor rossz adós vagy.

Szomorú örökös # 2020.12.14. 17:23

Ha tartozol, és nem fizetted ki - természetesen teljesen függetlenül az esetleges elévüléstől -, akkor rossz adós vagy.

Azaz mondhatjuk úgy is, attól hogy elévül egy tartozás, az nem jelenti azt, hogy meg is szűnt.