BAR lista


Szomorú örökös # 2020.12.14. 17:23

Ha tartozol, és nem fizetted ki - természetesen teljesen függetlenül az esetleges elévüléstől -, akkor rossz adós vagy.

Azaz mondhatjuk úgy is, attól hogy elévül egy tartozás, az nem jelenti azt, hogy meg is szűnt.

drbjozsef # 2020.12.14. 12:24

krivacskane,

Lényegében igen. Amíg a szerződés, vagy a tartozás fennáll, nincs korlátja a referenciaadat-szolgáltatásnak. Se darabszámra, se időbeli.

Ez egy nyilvántartás. Azért van, hogy a többi szolgáltató lássa a nem fizető adósokat. Ha tartozol, és nem fizetted ki - természetesen teljesen függetlenül az esetleges elévüléstől -, akkor rossz adós vagy.

krivacskane # 2020.12.14. 11:44

Üdvözletem!
Segítséget kérnék egy OTP Faktoringos ügyben.Előzmények:2006-ban engedményezésre került egy tartozás.2008 ban felkerültünk a KHR rendszerbe.
A 2012 ben egy MOK-kos meghagyásnak ellene mondtunk,ami átalakult perré,de meg is szüntették,mert a Faktoring nem tett eleget a nyilatkozattételi kötelezettségének.
2020 novemberben kaptunk egy levelet,amiben leírták veszteségként,viszont a lekért hiteljelentésben az szerepelet,hogy 2018 ban lett átadva a referencia adat.Írtam a Faktoringnak egy levelet amiben kértem az adataim törlését,mivel letelt a 2018 ban a 10 év.Erre visszaírtak,hogy az igen letelt,de újra feltettek,mert nem lett kiegyenlítve a tartozás.
Akkor most az van,hogy más ugyanazzal a hiteltartozással feltehetnek annyiszor ahányszor csak akarnak?
Köszönöm a válaszokat előre is.

drbjozsef # 2020.10.15. 05:34

csabi7008,

Írsz a BISZ Zrt.-nek egy ajánlott tértis levelet, hogy kéred a 2011. évi CXXII. törvény 16.§-a alapján az adataid haladéktalan törlését, mert szerinted a 8.§ szerinti nyilvántartási idő már eltelt.

Aztán legfeljebb válaszolnak, hogy miért nem úgy van az.

csabi7008 # 2020.10.14. 18:56

Kedves fórumozók!
Az alábbiakban kérnék segítséget:
Hitelt szerettem volna felvenni az OTP-nél. közben lekértük a khr hiteljelentést és kiderült, hogy szerepelek rajta. A fennálló szerződéses adatokban az Intrum által egy aktuális tölesztésem van 29 000Ft összegben. A kötés dátuma 2002.07.01.lejárat 2003.05.01. Azt mondta az Intrum,hogy 2014 ben küldött tértivevényes levelet. Én nem találkoztam vele,sőt nem is tudtam erről a tartozásról.Hajlandó vagyok kifizetni, de azt mondták akkor is 1 évig maradok a khr-ben.
Kérdésem ez nem évült el? A hiteljelentésben nincs időpont mikor adták át a khr nek. Akkor én 17 éve a rendszerben vagyok?Hogy lehet ez? Mit csináljak, hogy azonnal töröljenek teljesen,mert szerintem ez már nem jogos.

Szilard__ # 2020.10.08. 15:32

Sziasztok,

A következő passzív KHR adatokkal meddig leszek fent a listán? Felkerülés + 10 év vagy megszűnés + 5 év?

Státusz: megszűnt
Kötés dátuma: 2008.08.26.
Átruházott szerződés: Igen
Tárolhatósági nyilatkozat: Nem

Mulasztás adatok
Megszűnt mulasztások:
Kezdet: 2010.07.01. (gondolom ez lenne a felkerülés dátuma)
Megszűnés módja: Megegyezéssel megszűnt
Megszűnés dátuma: 2018.09.26.

Köszi,
Szilárd

Ginger1113 # 2020.08.14. 13:50

Tisztelt Szakértő!
2020 szeptemberében lesz 10 éve,hogy bar listán szerepel egy személy. Tudomásom szerint, 10 év után, ha a bar listán szereplő személy kérelmezi, elévülésre hivatkozva a Bar listáról való törlését,akkor jogszabály szerint kötelesek levenni. Gyakorlatban ez tényleg járható út? Mokkos levelet tudomásunk szerint nem kaptunk.
Szeretne lekerülni a bar listáról bármilyen módon. Illetve,amennyiben engedné a behajtó cég, ki lehetne fizetni a tartozást? Mert van, ahol azt a választ kaptuk,hogy már nem engedik,ami életszerűtlen,mert akkor ott lebegne az ember feje felett élete végéig a bar lista,kifizetni sem lehet? Egyébként csak 150.000 forintról lenne szó,ami nem egy nagy összeg. Minden infót szivesen fogadok! Köszönettel

gtctomi # 2020.07.23. 06:05

drbjozsef
Köszönöm a választ! Várjuk a per kimenetelét! Üdv

drbjozsef # 2020.07.21. 20:54

Sok dátum van rajta.

Ha akarod kérjétek a BISZ Zrt-t, hogy törölje, a KHR törvény 16.§ szerint.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Aztán legfeljebb válaszolnak, hogy nem, és feltehetőleg meg is indokolják.

Lucia13 # 2020.07.21. 19:44

Kikértük a jelentést és 2008as dátummal szerepel ez az összeg.

drbjozsef # 2020.07.21. 19:18

A kérdésem az lenne, hogy nem évült már el ez a tartozás?

Honnan tudhatnánk? Lehetséges, de nem biztos. Valószínűbb, hogy igen.

Kihez, hova fordulhatunk hogy "tiszta" khr listás lehessen?

Érdekes kérdés. Esetleg a KHR lista kezelőjéhez?

Bisz Zrt.

Én azért előbb lekérném a "saját hiteljelentést" a férjed nevében. Annak a dátumaiból sok minden kiderül. Esetleg az is, hogy érdemes-e tényleg kérned a törlést.

Lucia13 # 2020.07.21. 17:46

Üdvözlöm!
A férjem még 2008 ban 150.000ft hitelt vett fel. Nem lett kifizetve. Jelenleg 250.000 ft a tartozás. A kérdésem az lenne, hogy nem évült már el ez a tartozás? Úgy tudtam 10 év után automatikusan leveszik a khr listáról az adóst a bank pedig veszteségként leírta és már nem is rendezhető. Kihez, hova fordulhatunk hogy "tiszta" khr listás lehessen?

drbjozsef # 2020.07.15. 19:36

liloo0820,

A KHR, mint a neve is mutatja, csak egy nyilvántartás. Nem tiltja semmi, hogy a rossz adósoknak is hitelt adjanak. Elvileg lehetséges.

Viszont a gyakorlatban kizárt, hogy normál pénzintézet, bank hitelt adna nektek. Pont ezért van a KHR.

Uzsorakamatra, valami seftestöl kérhettek kölcsön persze. De annak még rosszabb vége lesz, nem a KHR...

liloo0820 # 2020.07.15. 11:20

Üdv!

Feleségemmel lakáshitelt szeretnénk felvenni azonban Ő passzív státuszú a KHR-ben. Lehetséges így, hogy az adóstársam legyen? Jelenleg GYESen van.

drbjozsef # 2020.07.15. 10:41

gtctomi,

Ez elég speciális eset, nem tudom mi a gyakorlat.

Ha bíróság mondja ki a fizetendő összeget, akkor az nyilván nem megállapodásnak számít a bankkal, hiába fizetsz kevesebbet, mint amennyit eredetileg követelt a bank.

Ha ezt az összeget teljes egészében kifizeted, akkor a "passzív"-nak nevezett plusz egy év után kellene törölniük szerintem.

gtctomi # 2020.07.15. 07:07

Tisztelt Szakértők!
Kérdésem, hogy az alábbi esetben mikor kerülök le a KHR negatív listáról:
Felvett devizahitelemet 2015-ben felmondták, mely 2018-ban perré alakult. Jelen állás szerint a II.fokú bíróság az I.fokú bíróságnak visszaadta az ügyet újratárgyalásra, az árfolyamkockázat tájékoztatásának hiánya miatt. Amennyiben megállapítja a bíróság a tisztességtelenséget, a Konzultációs Testület 2019. június 19-ei ülése szerint kell elszámoljunk egymással. E szerint kevesebb a fennálló tartozásom, melyet teljesítenék is.
Mivel megállapítják a szerződés érvénytelenséget, és pernyertes is leszek, a tartozásomat is rendezem, ebben hogyan várható a KHR negatív listáról való lekerülés?
Mihamarabbi válaszukat előre is köszönöm!
Üdv: Tamás

S. Ági # 2020.06.28. 06:25

Kedves Jelenlévők,

KHR ügyekben jártas jogi képviselőt keresek, esetleg tudna valaki ajánlani? Budapesten vagy környékén, helyileg a XI. kerületben vagyok, de távolabbra is megyek a jó ügyvédért :)

drbjozsef # 2020.06.24. 19:09

Kissagi82,

Van elévülése, 5 év. De hogy ez a követelés elévült, azt nem tudhatjuk, hiszen nem tudjuk megszakadt-e az elévülés (amikor mindig újraindul az 5 év).

Azért 15 év alatt erre jó esélyed van. Ha ez egy 30+ százalékos késedelmi kamatos kölcsön, akkor simán lehet több most a tartozás, mint 3 millió forint.

Kissagi82 # 2020.06.24. 18:36

Az után érdeklődnék hogy a vetem fel anyámnak 2005 ben 50000 Ft hitelt se nem tudta vissza fizetni mind ki derült úgy 2 éve mikor haza jöttem ami 3 millió Ft lett! Érdeklődnék ennek van el évelűles e!! Vagy ez hogy működik? Valaki tud segíteni hogy mit csináljak!

Szomorú örökös # 2020.05.17. 06:57

Kaphatsz hitelt. Nem tiltja semmi. De nem nagyon fogsz, banktól, pénzügyi szervezettől legalábbis.

Magánszemélytől esetleg...kérdés, hogy ezek után ki lenne az, aki adna? :-O

drbjozsef # 2020.05.17. 06:42

Ronaldo71,

Ezek nem jogi kérdések.

Kaphatsz hitelt. Nem tiltja semmi. De nem nagyon fogsz, banktól, pénzügyi szervezettől legalábbis.

Szomorú örökös # 2020.05.17. 05:58

Ronaldo71

hogyha kifizetem egyösszegben a Provident tartozást és passzív khr-es leszek,melyik bankok adnak hitelt?

Szerintem az a bank nem létezik, amelyik passzív KHR esetén hitelezzen.
Nem véletlen kerültél rá arra a listára.

Jelen pillanatban megszűnt a munkahelyem,de ingatlan fedezetet tudok adni biztosítékként-ebben a felállásban kapok-e hitelt?

A biztos jövedelem mindig lényeges feltétele a hiteleknek.
Csakis ingatlan fedezetre egyetlen bank sem fog adni szerintem.

Illetve a Providenttől újra igényelhetek-e hitelt?

Igényelni igényelhetsz, de hogy nem kapsz, azt már most borítékolom. Még a passzív KHR letelte után se nagyon leszel már náluk megbízható adós. Az én kedves rokonom is így járt egy másik bankkal. Ő is tartozott nekik, KHR listára tették, majd mikor a rendezést követően letelt az egy év, megpróbált hitelt intézni és találtak olyan kibúvót, ami alapján elhajtották. Megjegyzem, csak az okot keresték, simán találnak ilyet nálad is, amit egyébként figyelembe se vennének nagy valószínűséggel.

Osztrák vagy más külföldi hitel szóba jöhet?

A KHR „tagságodat” tudtommal külföldön is látják.

Ronaldo71 # 2020.05.16. 19:42

Tisztelt hozzáértők!

Felkerültem a KHR listára Provident tartozás miatt,abban szeretném a segítségeteket kérni,hogyha kifizetem egyösszegben a Provident tartozást és passzív khr-es leszek,melyik bankok adnak hitelt?
Jelen pillanatban megszűnt a munkahelyem,de ingatlan fedezetet tudok adni biztosítékként-ebben a felállásban kapok-e hitelt?Vagy mindenképp kell munkahely?Illetve a Providenttől újra igényelhetek-e hitelt?
Előre is köszönöm a segítseget.
Osztrák vagy más külföldi hitel szóba jöhet?

mokus123 # 2020.05.07. 10:22

Köszöm szépen!

drbjozsef # 2020.05.07. 10:11

mokus123,

A legegyszerűbb postán kikérni a BISZ Zrt.-től az ún. "Saját Hiteljelentés"-eteket. Ez ingyenes.

Kérelem formanyomtatvány letölthető innen :

https://bisz.hu/dokumentumtar/