BAR lista


sziszi77 # 2009.06.20. 11:56

Kérdésem az ha valaki kap egy könyvet egy cégtöl(holott nem is rendelt),és rádásul nem ö veszi át a postástól.A cég aki a könyvet küldte küldött felszólitó levelekt márt behajtócégnél van az ügy ilyenért is rárakhatnak BAR listára valakit?Akkor is nem bank tartozásról van szó?Rádásul tíz ezer forint alatt van az összeg!

Feri29 # 2009.06.20. 13:53

Nem rakhatnak fel.

monalisa1 # 2009.06.20. 18:48

sziszi77

Én is tudok olyan kiadóról mely rendkívül erőszakosan küldögeti sokaknak egyre másra a felhívásait/kiadványait - aztán valaki hátva horogra akad és vásárol...

Annyit azért el kellene intézni, hogy a behajtócégnél egyértelművé tenni: semmiféle kapcsolatod- megrendelésed nem volt x kiadótól. (A behajtóék el tudják érni, hogy a pár ezer forintos semmi kis számlát "költségként" egy-két év alatt felturbózzák akár több tízezer forintos tartozásá - oszt lehet menni pereskedni...) Írd, ha nem hagynak békén jogi úrta tereled a dolgot.

marcika # 2011.01.20. 09:09

Az adatokat eddig a mulasztás megszűnését követően öt évig kellett nyilvántartani. Az idei évtől azonban a rendszert kezelő pénzügyi vállalkozásnak "a teljesítéstől számított egy év elteltével haladéktalanul, és vissza nem állítható módon törölnie kell az információkat". Azoknak az adatait azonban, akiknek az adósságát leírták, továbbra is öt évig kell megőrizni.

Segítséget szeretnék kérni, mert nem igazán értem a fenti szöveget.
Tehát ha késedelembe esek egy hitellel, és rendezem a késést és tovább fizetem rendesen akkor törölnek? De ha kifizetem a teljes tartozást, akkor ott maradok 5 évig? vagy fordítva? Mit jelent, hogy leírták az adósságát?

dr. Juci # 2011.01.20. 13:56

Szia!

Magánszemély a minimálbért 90 napon keresztül folyamatosan meghaladó tartozás esetén kerülhet fel ún. aktív státuszba a KHR-listára, alapesetben így marad, amíg nem rendezi a tartozását, amikor rendezi, átkerül passzív státuszba. Tehát a te példádban ha már megfizetted az összes késedelmes törlesztőrészletet, passziválnak. A passzív státuszúak adatait eddig a tartozás kiegyenlítésétől számított további 5 évig kellett nyilvántartani, majd automatikusan törlődtek. 2011.jan.1-től ez az 5 éves időtartam rövidült 1 évre, kivéve azokat az ügyfeleket, akiknek tartozása ún. veszteségleírás révén szűnt meg, ez számviteli fogalom, praktikusan a bank dönthet úgy, hogy valamely követelését nem érvényesíti, hanem veszteségként leírja, mert pl. kicsi az összege és nincs idézhető címe az adósnak.

marcika # 2011.01.20. 16:46

köszönöm szépen a kimerítő és (számomra is) érthető magyarázatot.

U.I. nem vagyok feketelistán (remélem), csak nem értettem az újságcikket.

Jázmin13 # 2011.03.09. 15:22

Üdvözletem! Én egy olyan témával kapcsolatosan szeretnék érdeklődni, hogy a párom bar listán van, de szeretnénk ki utazni Amerikába, pár hétre! Az akadálya lehet a ki utazásnak, hogy ő bar listán van? Ennek utána néznek a turista vízum kiadása előtt? Köszönöm előre is a választ!

pazs # 2011.03.09. 15:42

Valószínűleg nem. Nem tudnak utánanézni és nem mellesleg a magyar állampolgár turistáknak nem is kell vízum a kiutazáshoz.

Jázmin13 # 2011.03.10. 15:27

Köszönöm a választ!

Attila2012 # 2015.10.09. 11:48

Jó napot!

Érdeklődni szeretnék ,hogy ha tartozok valamilyen BANK felé,és egyben kifizetem,de passzív státuszban vagyok akkor mennyi idő még le kerülök a Bár listáról és egyáltalán kaphatok-e kölcsönt valamelyik banktól ?

Mihamarabbi választ várom mindenkitől!

Tisztelettel: Kérdező

ius latratus # 2015.10.09. 19:54

Én úgy emlékszem, hogy 5 év.

DevEagle # 2015.10.27. 09:37

Tiszteletem! A kérdésem az volna, hogy ha tudtommal (100%) 2 dolog miatt is a KHR-ben szerepelek, és mind a 2 dolog miatt úgy van beírva hogy a bank veszteségből leírta, akkor hogyan lehet az, hogy még mindig fent vagyok a KHR-ben, mikor ezzel a 2 céggel én még 2008-körül volt dolgom. 2008 óta eltelt 7év. 2011 előtt még 5 éves periódus volt érvényben. Ha ez letelt, akkor miért nem tüntették el a rendszerből? Ha többször, több dolog miatt is bárlistára kerülök, van olyan hogy halmozati "büntetés" tehát hogy sokkal tovább fent maradok mint rossz adós???
Ha esetleg nem egyértelmű, akkor kérem kérdezzen, hátha tudok választ adni, amiből tud segíteni valami értelmeset kihozni.

(Én úgy emlékszem, hogy fizettem fizetésből visszatartva ezt a bizonyos 2 hitelt. Akkor hogy lehet hogy "veszteségből leírt" ként szerepelek? Ha tényleg kifizettem, milyen módja van annak hogy ezt a KHR-ből kitöröljék?)

DevEagle # 2015.10.30. 07:42

Tiszteletem! A fórum még él? Valaki figyeli a kérdéseket?

Sherlock # 2015.10.30. 09:57

Nincs halmazati büntetés. Adj be ügyféltudakozványt a bankodhoz, azzal már többet tudsz kezdeni. Én mondjuk még nem láttam olyat, hogy jogos volt a hőbörgés a KHR-rel kapcsolatban (olyat viszont igen, hogy "ja tényleg"), de attól még nem kizárt, hogy van ilyen.

spv1983 # 2016.09.12. 09:22

Tisztelt Jogi fórum! Szeretnék jogilag tisztán látni az alábbi esetben.
Tartozásom áll fenn a diák hitel központ felé, amely miatt BAR listás lettem. Az óta új megállapodás született és én 29000 Ft-al törlesztem már több, mint egy éve. Azt olvastam az interneten: https://www.bankracio.hu/…gy-bar-lista hogy egy év után státuszomat passzivá változtathatom a BAR listán,(ha a hitelemet a hitelintézet átütemezte)és én úgy gondolom az új fizetendő összeg azt jelenti, hogy a szerződésem át van ütemezve. Ezért nagyon szeretném megtudni, hogy melyik törvény vagy kormányrendelet mondja ezt ki kerek perec. Mert a diákhitel központban ezt tagadják.
Üdvözlettel:Sajó Péter Viktor

ius latratus # 2016.09.12. 12:19

és én úgy gondolom az új fizetendő összeg azt jelenti, hogy a szerződésem át van ütemezve.

Rosszul gondolod. Neked felmondott szerződésed lehet, ezért küld el a hitelező a búsba.

worm # 2016.12.14. 20:43

Tisztelt Fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy elévült tartozással (provident) le lehet-e kerülni a KHR listáról. Ha igen mikor és hogyan?
Köszönöm!

kokusz88 # 2017.01.23. 15:54

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Kikértem a hiteljelentésemet a bisz-től, és van egy otp faktoringos tétel, amivel hónapok óta nem jutok előre.

2008.02-i a kötés dátuma, folyószámla hitelkerettel. A szerződés összege 26.432 Ft, a törlesztés összege 62.552 Ft.

Lejárat: 2033.02.20

Megkerestem a faktoringot kb 2 hónapja, hogy minden az ügyben keletkezett dokumentumról kérek másolatot. Természetesen ez azóta sem érkezett meg, viszont biztos vagyok benne, hogy az OTP-nél soha nem volt folyószámlahitelem. Ráadásul, ha az összes tartozás "csak" 62.550 Ft, az szerintem nem lépi át a minimálbért meghaladó tartozást.

Kérhetek segítséget mi a teendő ebben az esetben?

Köszönöm!

Dr.Attika # 2017.01.23. 17:17

Egy tartozás akkor évül el, ha az elévülést bíróság jogerős határozatában kimondja.

qewer-asd@freemail.hu # 2017.04.08. 07:45

Üdvözlök mindenkit!
A következő kérdéssel fordulok az ügyvéd Úrhoz:
Le kértem a saját hiteljelentést KHR-től ebben szerepelnek azok a tételek amiket már kifizettem ugymond passzív státusként. Utána olvastam hogyan lehet teljesen lekerülni a listáról ha jól értelmezem 5 év után autómatikusan törlődnek.Viszont találtam egy kitételt amit nem tudok értelmezni. A Következőről van szó:
Az ügyfél az adatkezelési ügyfélnyilatkozatát bármikor visszavonhatja és ebben az esetben, ha a szerződés, valamint az esetleges mulasztás is már megszűnt, az adatok azonnal törlődnek.
Ez mit jelent pontosan?
Nincs tartozásom, lakásvásárlás előtt állunk,de régebbi tartozások miatt lehet még így sem kapjuk meg a hitelt.

dikótünde # 2017.05.17. 08:30

Jó napot kívánok Ügyvéd Úr.Az Élettársam bírósági úton meg nyert 2 pert az Intrum ellen,a végzést is megkapta. A kérdésem: A KHR nyilvántartásból való törlést neki kell kérvényezni,vagy ez hogy megy?! Előre is köszönöm válaszát

ius latratus # 2017.05.17. 09:23

Hát, kérdés, hogy a te olvasatodban mit jelent, hogy megnyerte a pert.

drbjozsef # 2017.05.17. 11:15

büfés,

nyugi, ius olvtársnak teljesen igaza van. Ez a "pert nyert" a KHR szempontjából önmagában semmit sem jelent. Az per konkrét tárgyától, és az ítélet érdemi részétől függ, hogy van-e esélye rá, hogy levegyék a KHR listáról.

Ennyiből ezt senki meg nem mondja neki.

Persze, ha neked jobb, válaszolhatjuk azt, hogy persze, kérvényezni lehet. Miért ne? Kérvényezni bármit lehet. Csak minek, ha az ítélet ismeretében tök egyértelmű lenne, hogy teljesen felesleges.

ius latratus # 2017.05.17. 13:13

büfés

Azért merészeltem az engedélyed nélkül megkérdezni, hogy mire gondol, amikor azt mondja, hogy megnyerte a pert, mert pl. egy elévülési kifogás beterjesztésével "megnyert per", ami után az Intrum kéri a per megszüntetését (de hát még itt is eltérhetnék ezer irányba, de nem fogok, mert az téged megzavar), nos, egy ilyennel még nem kérheti a khr által nyilvántartott rendszerből az adatai törlését.
De egyébként ha csak erre vágysz: kérje, azt lehet, legfeljebb utána visszajön sírni a kérdező, s pontosabban leírja, hogy mire gondolt.

ius latratus # 2017.05.17. 13:16

Ja, drbjozsef hozzászólása nekem kimaradt. Tulajdonképpen megismételtem őt.
Bocsánat.