csapadékvíz elvezetése


groszfater@gmail.com # 2021.11.11. 06:57

Berta!
Erre az önkormányzati rendeletben találod a választ!

Joco9003 # 2022.11.23. 11:41

Segitseget szeretnek kérni. A megvásárolt telken a reszkozmuvesitetseghez hiányzik a csapadék élvezetes. Ezt saját módon is meg lehet oldani vagy csak a helyi Önkormányzat által lehetséges? (ez esetben nehézségek adódhatnak, hogy segítenek e a probléma megoldásában). Saját árok kiásása lehetséges? Az elegendő ehhez? Vagy telken belüli elvezetés milyen módon elfogadott?

nanemaaa # 2022.11.23. 15:53

Van-e joga az önkormányzatnak idevezetni a vizet? Ha igen, akkor az árok tisztántartása kinek a feladata? Kötelesek vagyunk ehhez hozzájárulni, ha igen milyen feltételekkel.
Ha másképp nem oldható meg a vízelvezetés, akkor van. Egyébként megnyugtatlak, ha az utcán lenne az árok, akkor is neked kellene tisztán tartanod. Ebből a szempontból a telken belüli árok megnyugtatóbb, mert te vélhetőleg nem fogod teleszemetelni.
Természetesen a szolgalmi jogot be kellene tudni az önkormányzat javára jegyeztetni. Ez pedig a ktasztrófavédelmi hatóság, mint vízügyi hatóság feladata.

nanemaaa # 2022.11.23. 15:56

Joco9003
Közműves csatornahálózatba kell bekötve legyen, elsődleges feladata az utca csapadékvíz elvezetésének biztosítása. Ergo amennyiben műszakilag megoldható, akkor közterületen kellene lennie. húzódnia, és nagy valószínűséggel az önkormányzatnak kellene megépítenie. Persze magadra vállalhatod a legközelebbi befogadóig saját költségen történő kiépítést is, de azt akkor is át kell majd adnod az önkormányzat részére. Vélhetőleg nem fogják neked kigizetni.

Szomorú örökös # 2022.11.23. 16:28

nanemaaa

Közműves csatornahálózatba kell bekötve legyen, elsődleges feladata az utca csapadékvíz elvezetésének biztosítása.

Hatalmas tévedés! Az utcai árok nagyon sok esetben szimplán csak egy szikkasztó árok - ahogy nálunk is.
Sehová nincs elvezetve, egyszerűen elpárolog belőle a csapadékvíz.

Szomorú örökös # 2022.11.23. 16:29

nanemaaa

Közműves csatornahálózatba kell bekötve legyen

Ráadásul magánterületen csapadékvíz elvezetést eleve be sem köthetsz a csatorna-hálózatba, mert büntetnek érte - igaz ilyen esetről még soha nem hallottam, hiszen ellenőrizni is elég nehézkes lenne ezt.

groszfater@gmail.com # 2022.11.23. 16:49
Majordomus # 2022.11.23. 20:56

Álcázni kell...

oligaliga # 2022.11.24. 07:43

„Közműves csatornahálózatba kell bekötve legyen”

Ráadásul magánterületen csapadékvíz elvezetést eleve be sem köthetsz a csatorna-hálózatba, mert büntetnek érte - igaz ilyen esetről még soha nem hallottam, hiszen ellenőrizni is elég nehézkes lenne ezt.

Ez közterületen is tilos, kizárólag akkor lehet, ha a szennyvíz és csapadékvíz elvezető rendszer egységes. Az esővíz többlet feladatot jelent a szennyvízrendszerben és a telepen is, ráadásul megzavarja a tisztító biológiáját, és egy nagyobb esőzésnél ki is önthet a telep.

Ellenőrizni nem lehetetlen, és a szolgáltató büntet is érte (kötbér és pótdíj, Üzletszabályzattól függően).

nanemaaa # 2022.11.28. 10:09

Ráadásul magánterületen csapadékvíz elvezetést eleve be sem köthetsz a csatorna-hálózatba, mert büntetnek érte - igaz ilyen esetről még soha nem hallottam, hiszen ellenőrizni is elég nehézkes lenne ezt.

Kivéve, ha a jegyző ezt a vízügyi hatósági jogkörében határozattal elrendelte. mert ebben az esetben természetesen beköthető. Természetesen a telkedre a szolgalmi jog is bejegyeztetésre kerül.

nanemaaa # 2022.11.28. 10:11

Bár most, hogy így leírtam, már nem vagyok benne biztos, hogy még megvan-e a jegyzőnek a vízügyi hatósági jogköre? Lehet, hogy már ezt is einstandolták, akkor viszont a Katasztrófavédelem a hatóság.