Fórum közigazgatási jog újabb elöl     új hozzászólás

csapadékvíz elvezetése

wers # e-mail 2016.08.12. 09:27

itt süt a nap - ki tudja meddig

Attila111111 (törölt felhasználó) #   2016.08.12. 09:29

Wers, nekem tetszik a humorod :)

Attila111111 (törölt felhasználó) #   2016.08.12. 09:39

Kedves Csuli!

Tudtommal nem olyan nagy összegekbe kerül az utólagos szigetelések, kb. 5-10 ezer forint/ fméter.

http://viz-szigeteles.com/

Injektálással végzett munkák a leghatékonyabbak, vidékeken az öreg házakat is szoktak ezzel a módszerrel menteni és sok év garanciával vállalják. Persze, ott van még az is, hogy kívülről meg kell erősíteni a falak szigetelését, ehhez kénytelen hozzájárulni a szomszédod, mert másképp nem férsz hozzá.

Attila111111 (törölt felhasználó) #   2016.08.12. 09:43

szerintem kérheted a bíróságot, hogy kényszerítse ki a szomszédtól egy vízelvezető árok kiépítését, megfelelő szakértői vélemény alátámasztásával. Ha jogosan megítélik az eseted, ráverheted a költséged a szomszédra. Ehhez kell egy jó ügyvéd!

Immaculata # e-mail 2016.08.12. 09:52

nanemaaa

:) Neked akkora hajad van, hogy ahhoz is idő kell, hogy egyáltalán vizes legyen.

nanemaaa # e-mail 2016.08.12. 14:02

:D Ez tény! :D

nanemaaa # e-mail 2016.08.12. 14:07

Attila111111

Annyit azért hozzáfűznék, hogy nem a fúrásos, innyektálásos megoldás a legmegbízhatóbb, hanem a hagyományos, szakaszos, utólagos alászigetelés.

A saját épület alászigeteléséhez nem kell a szomszéd hozzájárulása, azt a szomszéd tűrni köteles. Ha nem teszi meg, akkor a bíróság kötelezheti erre. A többi kb stimmel.

wers # e-mail 2016.08.12. 14:11

Ez tény!

Csak olló kérdése.

wers # e-mail 2016.08.12. 14:29

Mellesleg néha azért a vízzel is lehet szót érteni, hogy merre is kellene folynia. Szerintem az a legcélszerűbb.

csuli # e-mail 2016.08.12. 14:53

Üdv. wers!

Végső soron Mózes is átkelt a Vörös tengeren,és még a bocskora sem lett vizes.

Neki szót fogadott a víz! :)

wers # e-mail 2016.08.12. 15:01

csuli, szerintem keress egy éppeszű szakembert. Innen nem igazán tud senki segíteni, mert a házat, és környezetét kellene látni.

csuli # e-mail 2016.08.12. 15:16

Ezen vagyok, csak előzetesen tájékozódni akartam.

Élveztem a társaságotokat, komolyan mondom élmény volt.
Hál'Istennek van még humor, szerintem ez segít a legtöbbet.

Köszönöm a hozzászólásokat és üdvözlök mindenkit!

ergobacsika # e-mail 2016.10.22. 16:04

Sziasztok!
Kérdésem a következő:
Az én kertem az utcaszint alatt van kb. egy m-rel, ráadásul az utca legmélyebb pontján, tehát minden esővíz hozzánk folyik be, mivel nincs rendesen megoldva az utcán az elvezetés. Viszont van egy szomszédunk, akinek a kertje a mienknél is lejjebb van kb, 1 vm-rel, kvázi rajtunk csak átfolyik a víz. A közös kerítésünk egy támfalon van, a támfal beton része egy szintben van a az én kertem földjének a szintjével. Ma a szomszédom közölte, hogy magasítsam meg a támfal betonját 20-25 cm-rel, hogy ne folyjon át hozzá a víz, mert azt mindenkinek a saját kertjében kell elszikkasztani. Ezzel tisztában is vagyok, na de az utcáról esetlegesen hozzám bezúduló vizet is nekem kéne felfognom és elszikkasztanom???

drbjozsef #   2016.10.22. 17:25

Magasítsd meg mindkét kerítés alapját. Akkor Te sem ázol az utcáról, és a szomszédot sem áztatod.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

wers # e-mail 2016.10.22. 17:49

Főként ha az utcáról folyik a telekre, kell a település vizelvezetési tervében szerepelnie. A közútnak magának el kell(ene) tudnia vezetni a csapadékvizet, de nem a lakók telkére megoldással.
Nem hiszem, hogy az a célravezető, hogy mindenki a maga tehetsége szerint barkácsol valamit.

Bea1 # e-mail 2016.10.23. 04:44

Magasítsa meg az, akinek nem tetszik a magassága!

ergobacsika # e-mail 2016.10.24. 05:46

Az én utcai kerítésem alapja magas, de a kapun, ill. az oldalsó szomszéd felől amikor felhőszakadás van, zúdul be a víz... Ráadásul félő lenne, hogy ha megmagasítom, akkor a víz, aminek útját állom, kidönthetné a támfalat... szerintem. Arra hívatkozott egyébként, hogy most voltak nála kint használatbavételi miatt az ök.-tól és ők is azt mondták, hogy ez így szabálytalan... egyébként 20 éve így van.

wers # e-mail 2016.10.24. 11:09

ök.-tól és ők is azt mondták, hogy ez így szabálytalan...

Na akkor mondják meg, szerintük hogyan szabályos, mi szerepel a tervükben. Vagy nincs nekik erre vonatkozó tervük? Akkor legyen!

Talán segit, ez résztet egy tanulmányból, a vizügyi hatóság homláról:

A települési vízrendezésben érintett szervezetek azok, amelyek érdekeltségi, illetve hatáskörébe tartozó létesítményeket, területeket vízkár fenyegethet, és/vagy részt vehetnek e károk elhárításában, megelőzésében.

Elsőként említendő ezek közül a települési önkormányzat, amely a helyi lakosok képviseletében hivatott döntést hozni a megvalósítandó vízrendezési beruházásokról, és feladata az egész beruházást – annak pénzügyi-gazdasági alapjainak megteremtésétől az elkészült művek karbantartásáig – kézben tartani, a többi szervezettel való együttműködést koordinálni. Az önkormányzat feladata arra ügyelni, hogy minden tekintetben a jogszabályokkal összhangban valósuljon meg a beruházás, azonkívül, túl az elkészült létesítmények tulajdonosaként rá háruló kötelezettségekkel és jogokkal is rendelkezik.

A vízügyi hatóság felelős azért, hogy a vizek természetes lefolyásának megváltoztatása ne okozzon kárt senkinek, ezért minden, vizekkel kapcsolatos tevékenység megkezdése előtt e hatóság engedélyét ki kell kérni először elvi műszaki meghatározás, majd vízjogi engedély formájában. A vízügy helyi szervezeteinél (a Vízügyi Igazgatóságokon) egyszersmind olyan adatok és információk is hozzáférhetők, melyek ismerete rendkívül hasznos lehet a tervezés során, sőt már a döntéshozatalt megelőzően is. A vízügyi igazgatóságok általában megbízás alapján a vízrendezési létesítmények tervezését is vállalják.

wers # e-mail 2016.10.24. 11:11

homláról = honlapjáról