Polgármester - összeférhetetlenség


drbjozsef # 2019.10.16. 05:33

Ancsandi,

A képviselő testület egy választott testület. A polgárok választják a tagjait. Miért ne lehetnének benne rokonok? Mind elindultak a választáson, és megnyerték. Akár az egész testület állhatna egy családból, miért ne, hiszen a választók döntöttek így.

csillara # 2019.10.16. 13:14

Tehá ha valamennyi képviselő+a polgármester egy cigány család pereputtya akkor sem tehetnék semmit ,mert ez nem meriti ki az összeférhetetlenség fogalmát.

drbjozsef # 2019.10.16. 13:55

csillara,

Dehogynem tehetsz. Legközelebb nem szavazol rájuk. Vagy, ha nem rájuk szavaztál, meggyőzöl másokat is, hogy legközelebb ne szavazzanak rájuk. Vagy legközelebb elindulhatsz Te is polgármesternek/képviselőnek a választáson, hátha megválasztanak.

Látod, ahogy a győri polgármestert, úgy a kispesti képviselőt is simán újraválasztották az emberek, némi illetlenségek ellenére. Ha a többségnek ez kell, akkor ezt kapják. Ennyi. A népnek jó, és hát "ki vagyok én, hogy felülbíráljam őt...?"

oligaliga # 2019.10.16. 16:19

cinacinca

Szeretnék érdeklődni, hogy lehet-e önkormányzati képviselő 1500 fő alatti településen szociális intézmény vezetője?

Igen.

drbjozsef # 2019.10.16. 18:01

oligaliga,

Ha az a szociális intézmény az önkormányzathoz tartozik, akkor a "h" pontba nem ütközik?

oligaliga # 2019.10.17. 03:44

Nem, mert a szociális intézmény nem gazdasági társaság, és egyébként az ab) pont szerinti kivételek között nevesítve van.

drbjozsef # 2019.10.17. 04:26

Aha, értem, köszi.
(Az "ab" kivétel erre nem vonatkozna, ha az önkormányzat alapította volna gazdasági társaságként szerintem)

oligaliga # 2019.10.17. 08:18

Szociális intézmény nem működhet gazdasági társasági formában.

Ancsandi # 2019.10.17. 10:35

drbjozsef,
Ön bizonyára nem élt még olyan településen, ahol a szavazásra jogosult lakosság kb. fele cigány. Nekem elhiheti, hogy a jobb választás érdekében mindenkihez eljutott az egyik polgármester jelölt programja, amelyben a fejlődés lehetőségét írja le, ezenkívül majdnem minden emberrel beszélt is a programjáról. Tehát a szavazók meggyőzése sem maradt el. A cigány polgármester jelölt a szavazás előtt 4 nappal ételcsomagot osztott, valamint azt terjesztette, hogy megszűnik a közmunka, ha nem őt választják. Ez ma Magyarország, ahol egy szatyor étellel meg lehet venni a választókat, és meg lehet őket félemlíteni. Persze, mondhatja azt, hogy miért nem történt feljelentés. Ehhez bizonyítás kell, de ki fogja elmondani, hogy őt lefizették, amikor aznapra megvolt a család étele.

drbjozsef # 2019.10.17. 12:18

Ancsandi,

Így van. Ma ez Magyarország.

wers # 2019.10.17. 12:36

Én eddig úgy tudtam, nem tilos Magyarországon cigánynak lenni. Meg szőke nőnek sem.

Szomorú örökös # 2019.10.18. 04:59

Ancsandi

Nekem elhiheti, hogy a jobb választás érdekében mindenkihez eljutott az egyik polgármester jelölt programja, amelyben a fejlődés lehetőségét írja le, ezenkívül majdnem minden emberrel beszélt is a programjáról.

Pontosan így működik az, amit úgy hívnak: kampány

csabszer # 2019.10.22. 21:11

Üdv!
Szerintetek van-e összeférhetetlenség akkor,ha a testületbe közhaszmú munkaprogramban dolgozó személy került be?
A közhasznú munkások felett a polgármester gyakorolja a munkáltatói jogokat,viszont a polgármester felett a települési képviselők.

Tehát valaki lehet-e a saját főnökének a főnöke?

Szomorú örökös # 2019.10.23. 04:15

csabszer

A közhasznú munkások felett a polgármester gyakorolja a munkáltatói jogokat,viszont a polgármester felett a települési képviselők.

Hogy ez mekkora marhaság! Honnan veszed, hogy a polgármester felett állnak a képviselők? :-D

Ezt esetleg olvastad-e már?

A képviselő-testület az önkormányzati képviselők összességeként határozható meg, melynek elnöke a polgármester....A polgármester a képviselő-testület elnöke, törvényes képviselője, aki összehívja és vezeti a képviselő-testület ülését.

csabszer # 2019.10.23. 19:49

Csak mert én ezt találtam.

A polgármester tekintetében a képviselő-testület gyakorolja a munkáltatói jogokat, a munkabérét a jogszabály keretei között határozza meg. A polgármester az államigazgatási tevékenységéért a közszolgálati szabályok szerint felelős.
A polgármester tagja a képviselő-testületnek, a képviselő-testület határozatképessége, döntéshozatala, működése szempontjából települési képviselőnek tekintendő.

Jutka70 # 2019.10.27. 10:29

Tisztelt Cím.

Lehet polgármester fő állásban, akinek a cége ellen 23 mft tartozás, és felszámolás alatt áll?

alfateam # 2019.10.27. 10:54

Jutka70!

Attól függ kinek tartozik, ha adótartozása van akkor igen!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.27. 11:19

A hat hónapon túl késedelmes köztartozás éppenséggel méltatlansági ok.
De a cég az cég, bizonyára nem az a képviselő vagy a polgármester.

Jutka70 # 2019.10.27. 12:27

kinek az illetékessége ezt eldönteni, hová lehet fordulni?Hozzá szeretném tenni egy tűzépnek is tartózik úgy mond a hivatala lassan 2 éve.

alfateam # 2019.10.27. 12:48

Itt megnézheted. Ez ugyan nyilvános de mégsem pletykálkodhatsz róla széltében-hosszában a faluba.
https://www.nav.gov.hu/…any_hatralek

wers # 2019.10.28. 06:13

kinek az illetékessége ezt eldönteni, hová lehet fordulni?

A település választópolgárai választotta meg.

dipo # 2019.10.29. 04:48

Üdv!
Önkormányzati bérlakásból való fiktiválás esetén (bérbeadói jogokat a testület a polgármesterre ruházta) miért próbál a jegyző hivatkozni összeférhetetlenségre ( hatásköre van fiktiválásban) és eltolni magától a feladatot?

dipo # 2019.10.29. 05:22

Még annyi, hogy a polgármester kéri a fiktivalast.

wers # 2019.10.29. 06:15

miért próbál a jegyző hivatkozni összeférhetetlenségre

Viccelsz?

Igaza van, a kormányhivatalnál kérje a polgármester a fiktiválást.

dipo # 2019.10.29. 10:06

Nem viccelek :), igen kozben Ákr egyértelmű. Köszönöm!

Az oké hogy ki van zárva akr alapján az eljarasbol , 23. § (4), no de a korm hivatal nyilvan masik jegyzőt jelolne ki.
Bocs egy fontosat nem irtam.. a jegyző irta alá ( nem tudom véletlenül e) az osszes berleti szerződést. ( Természetesen a jegyző re nem lett ez a feladat atruhazva)