emelt összegű családi pótlék


drbjozsef # 2020.03.21. 20:15

Jutka70,

Az új munkarend rendelete ilyenre nem tér ki (1102/2020 Korm.rendelet) :

https://magyarkozlony.hu/…0be/letoltes

Egyelőre nincs semmi konkrét mit hogy kellene pontosan, még a pedagógusok is csak keresgélik a lehetőségeket. Van, jobb helyzetben lévő iskolában, ahol lassan beindul a dolog, van ahol sehol sem tartanak, mert nemhogy informatikai eszköze nincs a családnak, de néhol még áram sem. Szóval formálódik még csak ez.

Mondjuk, ha az intézmény előír valami teljesíthetőt (monjuk legalább egy email címe legyen a gyereknek, vagy ilyesmi, nyilván ez is területe válogatja), és azt sem képes a szülő elintézni, ott lehet, hogy előbb-utóbb (egyelőre inkább utóbb) keresnek majd a szankcióra is lehetőséget.

Mit jelent az, hogy "nem készíted el a kréta távoktatást" ? Ahogy nézem, internet van nálad, kréta kód évek óta kell legyen minden szülőnek, ha nem érted mit akar az iskola, kérjél segítséget valakitől, akár az iskolától is. Krétán a feladatokat tudják legfeljebb küldeni, annak fogadása már nem kellene nagy kihívásnak lennie...

Jutka70 # 2020.03.21. 19:50

Üdv, kérdésem az lenne, megvonható e a családi pótlék, amennyiben a kréta ideglenes távoktatást nem készítem el? Kit is miért vehet elő a kormány? Köszönöm.

drbjozsef # 2019.11.15. 11:25

Jutka70,

Asztma esetén nem automatikusan jár a magasabb családi pótlék, a 5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelet táblázata szerint a J45.0-J45.9 BNO kód esetén jár, ha jól olvasom.

Jutka70 # 2019.11.15. 10:37

Jó napot. Érdeklődnék, jár e emelt családi pótlék aki asztmás, és befullad?

Bori Bori # 2019.10.29. 10:38

Sziasztok!

Kaphatok-e egyedülálló két gyermeket nevelő szülő besorolású családi pótlékot, ha az egyik gyerek felnőtt, nem jár iskolába, fogyatékos. Beszámítható-e a családi pótlékba második gyerekként, ha saját jogán családi pótlékra jogosult, de nem igényli, mert fogyatékossági támogatást kap (a kettő együtt nem igényelhető).
A jogszabály szerint
"12. § * (1) A családi pótlék összegének megállapítása szempontjából azt a vér szerinti, örökbe fogadott vagy nevelt gyermeket kell figyelembe venni,

  1. aki az igénylő háztartásában él, és

ac) * aki a családi pótlékra - a 8. § (3) bekezdés e) pontja szerinti eset kivételével - saját jogán jogosult;"

Tehát "jogosult" és nem "részére családi pótlékot folyósítanak".

drbjozsef # 2018.08.24. 08:09

Feltételezem, ezt törvény, vagy rendelet szabályozza, úgyhogy kérvényt nincs hova benyújtani. Ha változtatni szeretnél, első körben a helyi országgyűlési képviselődet zaklasd az ügyben. Vagy érdeklődj a SINOSZ-nál, van jogsegélyszolgálatuk, mit kellene tenni, merre kellene elindulni.

https://sinosz.hu/…lyszolgalat/

Alexa29 # 2018.08.24. 08:05

Én kérdésem az lenne, hogy Miért nem emelik a magasabb összegű családi pótlékot, miért csak a sima családi pótlékot? Miért van bérkorlátozás a magasabb összegű családi pótléknál? Én 29 évesen saját jogon kapok magasabb összegű családi pótlékot, mivel hallási fogyatékos vagyok, hallókészüléket viselek. Hallókészüléket közgyógyellátás keretében kaptam.
Családi pótlék és közgyógyellátás együtt van. Ha csak fogyatékossági támogatást kérek, ahol nincs kereseti korlát, akkor elveszik a közgyógyellátásom és akkor ki kell fizetnem a hallókészüléket ( 600 ezer forintot), mivel 6 év a kihordási idő.
Hol lehetne ez ügyben érdeklődni, hogy szüntessék meg azt, hogy bér minimálbért nem hallathatja meg, legyen helyette,hogy minimálbér másfélszeresét nem hallathatja meg mint ahogy a rehabilitációs ellátásnál is van. Hol tudnám ezt a kérvényt benyújtani?

Gabicsek # 2011.12.01. 21:39

És ha elmúlt 18 éves és tanul? Akkor kaphat szerintem rokkantnyugdíjat és saját jogon családi pótlékot is nem? Vagy tévedek?

végrehajtó1 # 2011.11.29. 21:53

A családinak mi köze a nyugdíjnak?
Ez a tartósan beteg gyerek után jár.

Dánesz # 2011.11.29. 21:21

Üdvözletem!
Emelt összegü családi pótlékban részesül az eggyik családtagom,megvonhatják e az ellátást 2012 töl ha megszünik a nyugdijas státusza,most ö még rokkantnyugdijas.Köszönöm a segitséget Csaba

szandrus # 2011.10.11. 06:16

Bizony, bejelentési kötelezettség terhel...Cst. 39. § alapján.

Gabicsek # 2011.10.08. 18:10

Szerintem bejelentési kötelezettség terhel.

Emme # 2011.09.28. 08:44

Én úgy tudom, hogy nem kell szólnod, de egy jelzés nem árt, mert ha tovább kapod jogtalanul, akkor azt vissza kell fizetned.

penteklaszlok # 2011.09.28. 08:19

18. eletevemet betoltottem, en vagyok a tartosan beteg, de elkezdtem dolgozni foallasban.

ilyenkor nekem kell jelezni, vagy hivatalbol szuneteltetik a folyositast?

Gabicsek # 2011.09.27. 18:55

Nem a munkaviszonytól, hanem a gyerek állapotától függ, addig kapod, amíg az orvos olyan véleményt ad, hogy a gyerek tartósan beteg.
Egy ideig én is kaptam a gyerekem után emeltet, de nem volt köze ahhoz, hogy folyamatos jogviszonyban álltam. Addig kaptam, amíg az orvosi felülvizsgálaton meg nem állapították, hogy a gyerek állapota javult, és ezután már nem járt az emelt családi pótlék.

penteklaszlok # 2011.09.27. 14:07

Üdv Kedves Fórumtagok,

Pár éve igényeltem emelt összegű családi pótlékot, meg is kaptam, jelenleg is rendszeresen kapom.

A kérdésem, munkába álltam és a fórumokon, szakmai oldalak szerint, 3 hónap folyamatos jogviszonyt követően az emelt összegű családi pótlék folyósítását szüneteltetni kell.

Kérdeésem:
A törvényben nem találtam megfelelő paragrafust, hogy ezt nekem kell jeleznem, vagy hivatalból indítják a szüneteltetést?

Üdv László