Hogy is van ez?


Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.27. 06:49

precedens értékű ítéletet hoz

Nem értékeled te túl magadat egy kissé? :D

gerbera317 # 2022.06.27. 08:27

Nekem ez nem kerek. Hogyan kerülhet jogosultként a vagyonkezelő a társasház helyére, hacsak nem engedményezéssel. De társasházak ilyet nem szoktak csinálni, ez a biznisz egészem más jellegű követelésekre jellemző.
elküldtem a közjegyzőnek (...) az ellentmondást a fizetési meghagyásra, a végrehajtásra.
Na, hát erről van szó. Merthogy az ellentmondás a végrehajtás ellen nem jó. Reméljük, a közjegyző érteni fogja a szándékot. Ha nem, akkor visszakérdez, addig is pedig hadd ketyegjen az inkasszó.
"olyan komolyak, amik embereket tesznek földönfutóvá! Sokan vágtak bele magánvállalkozásként társasház kezelésbe, és jéééé!!! igen jól meggazdagodtak, miközben a ház leépült.
Ezt itt ki kérdezte?
Úgy, hogy gondold át, s óvatosan dobálózz
Átgondoltam. És persze, nagyon szívesen.
A többit már megírták mások.

Borzi # 2022.06.27. 09:24

Kovács_Béla_Sándor - drbjózsef - gerbera317

Nem értékelem túl magam. (Kovács_Béla_Sándor). Bízom annak az ügyvédnek a szaktudásában, akit felkértem a képviseletemre. (Jelzem, nagyon rácsodálkozott a végrehajtási lapra, még talán jobban mint én!) Valamint bízom a független magyar bíróságban!

Köszönöm a segítséget és a jó tanácsokat!

Kellemes napot mindenkinek! :-)

drbjozsef # 2022.06.27. 11:25

Rácsodálkozott, jobban mint te?
Hm.
Jó választás...

oligaliga # 2022.06.27. 11:38

gerbera

Hogyan kerülhet jogosultként a vagyonkezelő a társasház helyére, hacsak nem engedményezéssel. De társasházak ilyet nem szoktak csinálni, ez a biznisz egészem más jellegű követelésekre jellemző.

A fizetési meghagyásos eljárásban senki nem vizsgálja, hogy a követelés jogcíme megilleti-e a jogosultat. Semmilyen dokumentumot nem lehet csatolni, csak néhány kivétel van (pl. költségkedvezmény, igazolási kérelem). Innentől csak a kitöltő ügyintéző ügyességén múlik, hogy megfelelően tölti-e ki a kérelmet. Ha a perben az derül ki, hogy nem jogosult a követelésre, akkor bukta a költségeket, meg minden mást is.

gerbera317 # 2022.06.27. 12:01

@oligaliga
Mi ezt értjük, és igazából csak azért drukkolunk, hogy ebből per legyen. Mert ha nem lehet, akkor bizony marad a jogerős fmh alapján elrendelt végrehajtás, ami szerint a kérdezőnek részben alaptalan, részben pedig elévült tartozást kell megfizetnie olyan részére, aki a követeléseknek még csak nem is jogosultja.

John # 2022.10.10. 07:08

Üdv!
Ha valaki lakóparkot épít és be van vezetve a közmű világítás is , joga van lezárni a nem ott lakók elől a területet ? A befizetett kommunális adókból fizeti annak az árát is az önkormányzat , akkor mi jogon zárja el a falu többi lakója elől? Köszi a válaszokat előre is !

drbjozsef # 2022.10.10. 08:05

John,

Igen.
Feltehetőleg szerződés alapján, illetve építési területet biztonsági okokból is le kell zárnia.

John # 2022.10.11. 09:33

drbjozsef,

Nem kifejezetten az építkezés idejére értettem , hanem ha kész a lakópark akkor miért ne sétálhatnék arra ha egy olyan közmű van odatelepítve amit többek közt én is fizetek ! Vagy itt már tényleg mindent megengedhetnek maguknak egyesek ? :(

drbjozsef # 2022.10.11. 09:48

John,

Igen, értem, és valahol jogos kérdés. Persze, költői, hiszen ebben az országban csak egyenlők, meg még sokkal egyenlőbbek vannak. Már hogyne csinálhatnának azt, amit akarnak egyesek. A Kövér Laci is megmondta, hogy ez már nem jogállam.

Egyébként sok mindent "te fizetsz", mégse mehetsz be oda. Például az iskola világítását.

Ha érdekelnek a részletek, keresd fel a körzeti önkormányzati képviselődet, és kérdezd meg, nyilvános-e a szerződése az önkormányzatnak az építtetővel, ha igen, hol nézheted meg, ha nem, miért nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.11. 09:48

Valószínűleg egyszerűen tévedsz. Amit közterületnek vélsz, az magánterület, amit közvilágításnak vélsz, az pedig a lakópark belső útjainak világítása.

John # 2022.10.17. 09:33

Kovács_Béla_Sándor ,

Lehet hogy tévedek de az is lehet hogy nem , mivel a hivatalos minősítése az új utcának : "kivett közforgalom elől el nem zárt magánút" , és a világítása közvilágítás (!) , mégis el van zárva kapuval , a másik sorompóval !

gerbera317 # 2022.10.17. 09:57

@John
Nem inkább a jegyzőnél kéne kereskedned ezzel? Hát itt vitatkozol olyanokkal, akik az alapján tudnak csak véleményt alkotni, hogy "vagy tévedsz, vagy nem"? Kopogtass be a jegyzőhöz, aztán amit ott kapsz, arra varrjál gombot!

nanemaaa # 2022.10.17. 10:41

A lényegét elmondtad, csak nem fogtad fel:
"kivett közforgalom elől el nem zárt magánút”" Tehát nem közterület.
Azt pedig gondolom a magánút tulajdonosa eldöntheti, hogy az utat elzárja a közforgalom elől, vagy sem, ha az az erről az útról megközelíthető egyéb telkek rendeltetésszerű és biztonságos használatát nem veszélyezteti. Gyanítom, hogy van valami megállapodás az út használatára vonatkozóan az érintettek között.
Olyan pedig garantáltan nincs az ingatlan-nyilvántartásba bejegyezve, hogy milyen a magánút megvilágítása.

nanemaaa # 2022.10.17. 10:43

Nem inkább a jegyzőnél kéne kereskedned ezzel?
Gondolom, nem. Inkább a kormányhivatal berkein belül működő útügyi hatóságnál.

drbjozsef # 2022.10.17. 12:16

nanemaaa,

Ha valaminek a hivatalos besorolása "közforgalom elől el nem zárt", akkor a tulajdonos eldöntheti, hogy elzárja-e? Nincs itt valami ellentmondás?

nanemaaa # 2022.10.17. 13:28

Szerintem nincs. A közforgalom elől el nem zárt annyit jelent, hogy a műszaki adatai alapján alkalmas akár közforgalom bonyolítására is, és létesítési engedély alapján épült. Az viszont nincs benne, hogy az út tulajdonosa később nem változtathatja meg annak jogállását. Legalább is szerintem.

osztap # 2022.10.17. 16:22

Amíg közforgalom elől el nem zárt magánút a minősítés, addig a "köz" használhatja: 1988. évi I. tv. a közúti közlekedésről, 14. §

Az előfordulhat, hogy a közlekedési hatóság az utat átminősítette, de ezt nem vezették át a földhivatali nyilvántartáson. De az átminősítés azért nem olyan egyszerű: https://www.jogado.hu/…ekteleneket/

A közlekedési hatóság a kormányhivatal közlekedési főosztálya. Őket érdemes megkeresni, hogy mi is a most a minősítés.

drbjozsef # 2022.10.18. 04:43

nanemaaa,

Tulajdoni lapon bejegyzés szerintem ritkán tartalmaz műszaki adatokat. Inkább jogokat, terheket, korlátozásokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.18. 06:22

:) Adatok, jogok, tények... (De valóban nem műszaki adatok, hanem terület, művelési ág, rendeltetés, személyi adatok...)

drbjozsef # 2022.10.18. 06:49

Bocsánat, én bejegyzést írtam. Nem az alapadatokat.

drbjozsef # 2022.10.18. 06:50

Bár való igaz, most fogalmi dugóba keveredtem, mert a "közforgalom elől el nem zárt magánút" sem bejegyzés.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.18. 08:28

(Az adatok változását is "bejegyzik". Pl. a területét, a művelési ágét, a tulajdonos lakóhelyét...)