1208/B/2004. AB határozat


lewho # 2005.09.14. 13:23

Viszont a jövőben nem kizárt, hogy a jogalkotó a jövőben a tárgyévi munkavégzés tényleges időtartamához igazodó, arányos kiegészítő juttatási rendszert vezessen be.

hasznos lenne...a'la ruhapénz. szinte egy az egyben rá lehetne húzni a ruhapénzre vonatkozó szabályokat, nem?

TomSecret! # 2005.09.14. 10:45

Elolvasva az abh-t nekem nagyon úgy tűnik, hogy mivel az AB visszamenőleges hatállyal semmisítette meg az új szabályozást, gyakorlatilag azok, akik januárban megkapták az illetménykiegészítést, a régi, 13. havi fizut kapták, nem pedig 0. havit.

Azok viszont, akiknek munkáltatójuk az új szabályra hivatkozással nem fizetett, a régi szabályok szerint jogosulttá váltak a 13. havira.

Viszont a jövőben nem kizárt, hogy a jogalkotó a jövőben a tárgyévi munkavégzés tényleges időtartamához igazodó, arányos kiegészítő juttatási rendszert vezessen be.


jogvédö

gelar # 2005.09.14. 03:26

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy az is megkapja a 2004-es 13. havit, akinek nem szűnt meg a jogviszonya?Párom 1997 óta dolgozik folyamatosan ugyanott. Mert én úgy értelmeztem, hogy csak azok kapják, akik megszűnt munkaviszonyuk miatt nem kapták.

Legislator # 2005.09.13. 14:22

Rite csilaggal, köszönöm. Majd elolvasom, ha jobban lesz időm.


Sunshine after the rain.

Sücy # 2005.09.13. 14:20

lewho, olvasd el az ABH-t, számukra is kérdés, hogy melyik januári illetmény alapján...

lewho # 2005.09.13. 13:46

és ha 10.hóban megszűik a jogviszony, akkor is jár, igaz?
de hogy számolják ki? melyik januári illetmény alapján?:)

lewho # 2005.09.13. 13:45

üdv!

Dr.Kiss László különvéleménye, 4.pont:

"......A 2005. január 1-jétől hatályos rendelkezések megítélésem szerint komoly jogalkalmazási problémákat vetnek fel azok esetében, akiknek a kifizetés esedékessége időpontját követően keletkezik a jogviszonyuk (azaz a naptári év folyamán január 16-át követően lesznek közalkalmazottak, köztisztviselők, stb.), mivel nem határozható meg, mely hónapra irányadó illetményt, személyi alapbért, távolléti díjat kell figyelembe venni a juttatás összegszerűsége megállapításánál, és mely napon válik a kifizetés esedékessé.

ha nekem pl.:február 1-én keletkezett a jobviszonyom, akkor jogosult vagyok a tárgyévi (2005) juttatásra, igaz?
de mikor fizetik ki?

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.09.13. 12:48

http://www.mkab.hu/hu/hupage3.htm
közlöny helyett
egyébként visszamenőleges hatállyal semmisítette meg!!!! ami ritkaság számba megy
az elnevezést nem változtatták de szerintem ez eddig sem volt hivatalos

Legislator # 2005.09.13. 12:40

Az Index szerint ki kell fizeni, de csak akkor hiszem, ha rajta lesz a bankszámlámon:)))


Sunshine after the rain.

Legislator # 2005.09.13. 12:24

Ez engem is érint, de a zsurnaliszták nem írnak/beszélnek érthetően. Meg kell várni a Közlönyt.


Sunshine after the rain.

TomSecret! # 2005.09.13. 11:06

A határozat alapján most tulajdonképpen mégis kifizetésre fog kerülni a 2004-es évre járó 13.havi illetmény, és a januári kifizetés továbbra is "nulladik" havi lesz?


jogvédö