Közérdekű munka


sanyi_d # 2020.03.02. 00:06

Jó napot!

(Február 8) Ittasan vezettem.
Február 19)
120 óra közmunkát rótt ki rám a bíróság,
24 e Ft pénzbírságot illetve 6 hónapra vezetéstől való eltiltást.
Fellebbezés nem történt. Akkor a teremben az elmondások alapján ugy volt fogok kapni ezen ügyekben postai úton levelet.
Eltelt azóta 11 nap egyenlőre még csak arról jött értesítés hogy elvették a jogosítványt és hogy utánképzésre köteleznek.
Február 20 megműtöttek meglehetősen kelkemetlen helyen ennek ellenére::
A jogerőre jutást követően 3 napon belül(mert így olvastam a neten)felketestem a LAKHELYEM szerinti polgármesteri hivatalt az ELKÖVETÉS helye(tartózkodási helyem)szerinti polgármesteri hivatalt illetve ezutóbbi szerinti kormányhivatalt is segíteni nem tudtak mondták várjak a levelekre melyekben konkrétum van.
Kérdéseim a következők:

Körülbelül mikor számíthatok valami levélre a ledolgozandó közmunkával kapcsolatban?
A közmunkával kapcsolatos levél a
(24eFt-nyi)csekkeket is fogja tartalmazni?
Mi a menete a közmunka elvégzésének a bírói itélettől elkezdve a munka megkezdéséig?
Honnan hová kerül az információK az üggyel kapcsolatban? (Pártfogói megkeresés vagy bármi levélre gondolok)
Mennyi idő még kiküldik a levelet?

A választ előre is köszönöm!

iSzÁkos # 2019.07.31. 06:16

Üdv,

Gyorshajtás miatt 30000 Ft pénzbírságot szabtak ki rám.
A körülmények most mellékesek (5 fotóból csak egy értékelhető, a többin nincs sem sebesség sem távolság adat, egy ismert trafis hely, ahol minden helyi lakos mindig ötvennel megy, szóval több mint furcsa).

Kérdésem, hogy közérdekű munkával kiválthatom-e.

Válaszukat előre is köszönöm!

Tőrők pacek # 2018.11.05. 00:23

Tiszteletem.

Az lenne a kérdésem hogy közérdeku munka miatt kiadhato e a nemzetközi körözés.??
Valamint hogy törvény van e rá hogy mikor évul el??

Kösszönöm a választ.

Gabicsek # 2012.03.03. 17:59

Kivonat a személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól szóló törvényből:

6.§
(3) Az e törvény hatálya alá tartozó tevékenységet nem végezhet

  1. akit a Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény ...

vagyon elleni szándékos bűncselekmény (Btk. 316)alapján a (4) bekezdésben meghatározott időtartam még nem telt el.

(4) Az e törvény hatálya alá tartozó tevékenységet nem végezhet, akivel szemben a (3) bekezdés b) pontjában meghatározott

  1. szándékos bűncselekmény miatt közérdekű munkát vagy pénzbüntetést szabtak ki, a mentesítés beálltától számított öt évig;
zoles # 2012.03.03. 17:17

Tisztelt Obudafan. Sajnos nem sikerült az FBŐ-s munka a 90 óra közmunka büntetésem miatt. A régebbi cégem most újra vagyonőröket keres. szeretnék náluk ismét jelentkezni. A kérdésem a következő:
Az erkölcsiben be kell írni, hogy milyen célból kérjük az igazolást. Nekem a személy-és vagyonvédelmet kell majd szerintem beírnom. Ez esetben is "tiszta" erkölcsit fogok kapni? A 90 órát már letudtam, a mentesítés természetesen a jogerő napján megtörtént. Csak nem tudom, hogy ha vagyonvédelmi célból kérem ki, vajon tiszta lesz-e az erkölcsim?
Szíves válaszát mihamarabb várnám, mert sürgős lenne jelentkeznem az állásra. Előre is nagyon köszönöm!

zoles # 2011.09.23. 10:40

Tisztelt Obudafan!
Azt szeretném még kérdezni, hogy a büntetésem letöltése után, vagy még előtte jelentkezhetem-e pl. hivatásos, vagy szerződéses katonai szolgálatra?
Válaszát köszönöm!

zoles # 2011.09.23. 10:13

Köszönöm a választ! Ha jól tudom, akkor ez még 3 évig szerepel a nyilvántartásban. Tehát ha én újra jelentkeznék az FBŐ-höz, az erkölcsim alapján minden további nélkül véghez vihetném a felvételi eljárást?

ObudaFan # 2011.09.23. 10:02

Az erkölcsiben nem, de a bűnügyi nyilvántartásban még igen.

zoles # 2011.09.23. 09:45

Tisztelt Obudafan!
90 óra közérdekű munka büntetést kaptam lopás miatt. Előtte dolgoztam fegyveres biztonsági őrként és vagyonőrként is. Nemrégen lett volna lehetőségem a rendőrségen belül elhelyezkednem a Fegyveres Biztonsági Őrségnél. A felvételi eljárás alatt az ügyintézőnek megmutattam az ítéletről szóló bírósági papírt, mire ő a büntetésemet kizáró okként kezelte, és a felvételi eljárást már nem folytathattam tovább.
Utánanéztem a törvényi mentesítés fogalmának. Szeretném megkérdezni, hogy ha most én lekérem az erkölcsi bizonyítványomat, abban szerepel-e ez a büntetés, vagy nem? Úgy olvastam, hogy a jogerőre emelkedés napján az elítélt közérdekű munka büntetés esetén a törvény erejével fogva mentesül, és így nem szerepel semmilyen bejegyzés az erkölcsiben, vagy a feddhetetlenségin. Ez így van?
Várom szíves válaszát és köszönöm!
zoles

ObudaFan # 2007.03.22. 19:09

Három év.

lacika12 (törölt felhasználó) # 2007.03.22. 17:59

Ennek van elévülési ideje?

ObudaFan # 2007.03.21. 21:01

A Legfelsőbb Bíróság BH2002. 126. sz. döntése szerint az elítéltre kiszabott közérdekû munkának szabadságvesztésre átváltoztatására nem kerülhet sor, ha az elítélt önhibáján kívül nem kezdte meg a büntetés letöltését, mivel a büntetés-végrehajtási bíró nem jelölt ki számára munkahelyet .

lacika12 (törölt felhasználó) # 2007.03.21. 18:24

szoval várjak amíg történik valami? Nem sittelnek le ha nem csinálok semmit amíg nem szólnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.21. 18:06

Majd a végrehajtási bíró dönt róla, hol, mikor és mit. Évek is beletelhetnek.

lacika12 (törölt felhasználó) # 2007.03.21. 17:28

Sziasztok!

Kb. 1 hónapja elitéltek ittas vezetés miatt 20 nap közmunkára. A mai napig nem jött semmi ezzel kapcsolatban, hogy hol és mikor kellene ledolgoznom, pedig az itélet a kihirdetés napján már jogerős volt.
Azt is írták hogy, ha önként nem teszek eleget, akkor automatikusan letöltendő fogházra váltják át.

Hogy történik ez az egész?

Ja és van egy egészségügyi problémám, ami miatt a katonaságnál sem végezhettem fizikai munkát. Itt is van orvosi vizsgálat?

szabolcs1 # 2006.10.12. 17:43

Köszi a véleményeket!

A letiltással, adók módjára beh. stb. már megpróbálkoztak, sikertelenül. Pedig szerintem - ahogy Marianna írta - mivel van munkahelyem nem lett volna bonyolult dolog.
Ezek után ajánlották fel a közmunkát.

A szabi nekem is eszembe jutott, de ebben az évben még 2 napom van, 6-ot kellene ledolgozni. Ezt megírtam az önkormányzatnak is, most várom, hogy mit válaszolnak.

Kála # 2006.10.12. 11:21

Ha viszont közmunka, akkor kiveszel annyi nap szabadságot, ahányat le kell dolgoznod, és akkor nincs gond, simán le tudod tölteni a közmunka idejét.

Tóth Marianna # 2006.10.12. 11:01

Szerintem te nem választhatod a közmunkát, mivel írtad, hogy bolti eladóként dolgozol. Tehát van bejelentett munkahelyed (mert, ugye be vagy jelentve?). Ilyen esetben a jövedelmedből kellene letilatniuk a pénzbírság öszzegét.
A sorrend a köv:

  1. jogerőt követő 30 napon belül be kell fizetni a pénzbírságot.
  2. ha nem jön a letiltás. Itt a jövedelmed max. 33%-át lehet egyszerre letiltani. Ha minimálbérrel vagy bejelentve, akkor 2 vagy 3 hónap alatt tiltják le az egészet.
  3. Nincs munkahelyed akkor adók módjára próbálják behajtani.
  4. Ha ez eredménytelen jöhet a közérdekű munka, de csak ha van erre lehetőség a lakóhelyeden és hozzájáruló nyilatkozatot teszel.

Véleményem szerint nálad a letiltás következik.
Ha mégis ledolgozhatod, akkor az önkormányzat által kijelölt időpontban kell ledolgoznod.

ObudaFan # 2006.10.11. 15:57

Az a baj, hogy elképzelhető, hogy az önkori nem tud más munkát biztosítani (van , ahol egyáltalán nem tudnak). Ekkor elvileg jönne újra a pénzbüntetés. Ez mindenesetre elég nagy blama lenne az önkormányzatnak is, ezért meg kell próbálni velük megbeszélni a dolgot.

szabolcs1 # 2006.10.11. 05:59

Sziasztok!

A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni a következő esettel kapcsolatban:

Egy közlekedési szabálysértés kapcsán 40000 Forintra büntettek. Jelenlegi anyagi helyzetem nem tette lehetővé, hogy a fájdalomküszöb átlépése nélkül befizessem ezt az összeget, így a közmunka lehetőségét választottam.
Az Önkormányzat megküldte az ezzel kapcsolatos levelet, melyben az áll, hogy a munkát szabad- vagy pihenőnapon 6 órában lehet végezni.
Én -bolti eladó révén- hétköznap 10-17, szombaton pedig 9-12 óráig dolgozom, tehát vasárnap (esetleg szo. du.) tudnám ezt a munkát vállalni.
A kijelölt munkahelyen hétköznap 06-14.00-ig van munkaidő.

Mit tudok ilyenkor tenni?