Külföldről kijelentkezés


wers # 2015.07.09. 06:35

Csak kifelejtettem a lényeget, szerintem a munkaviszony hivatalos megszüntetésével a volt munkáltatója az adó- tb. stb. "kijelentést" meg fogja tenni, ami azzal kapcsolatos.

wers # 2015.07.09. 06:31

Adószámról ott ki kell jelentkezni? (mondjuk Magyarországon először személyi számot kap, és Magyarországon élő külföldiként regisztrálják, de ilyenről nem volt kérdés) Az más, hogy egyéb dolgait is rendezni kell, de az a stb. kategória.
De szerintem ezeket mind rendezheti levélben a Konzulátoson keresztül. (munkaviszony kivételével) (na meg az egyéb stb.-ik)

wers # 2015.07.09. 05:35

adóhivatal,egeszsegügy,lakcim)stb
Kezeld külön. Adóhivatal,egészségügy, onnan nincs mit kijelentkezned, ők kezelik tovább az eddig keletkezett adataidat, jogviszonyodat.
Lakcím: onnan illenék kijelentkezned, amit megtehetsz egy nyilatkozattal, pl. levélben a külföldi hatóságnál. Ha nem tudod melyik hatóságnál, az illetékes konzulhoz küldjed.
A stb. kategória a rejtvényfejtéshez sorolandó, abban mások jobbak. Ha esetleg érvényes munkaviszonyod van, akkor azt a szerződésed szerint meg kell szüntetned.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.07.08. 20:03

Botswana :D

yxz72 # 2015.07.08. 12:48

Üdvözlöm. Érdeklődni szeretnék,hogy külföldön dolgoztam,de haza jövetelem után,nem tudtam vissza menni. Van e lehetőség arra hogy írásban e-mail-ben jelentkezzek ki (adóhivatal,egeszsegügy,lakcim)stb helyekről,mivel a későbbiekben sem fogok tudni visszautazni? Válaszát köszönöm! Tisztelettel. Xyz