utazás EU országba nem EU-s államokon keresztül


fenyo # 2005.07.05. 13:16

Bocs, csak még annyit, hogy sokadszorra is újraolvasva megértettem... :) Mint a személyes poggyász része vámmentes... :) Éljen!

Köszi szépen a segítséget!!!
Fenyő

fenyo # 2005.07.05. 13:10

Köszönöm Bubo Doktor! Elolvastam a VPOP lapját, de én - igaz nem jogászként, csupán - laikus olvasatra arra jutottam, hogy 175 Euro felett vám és ÁFA köteles a nem kereskedelmi céllal szállított minden dolog is. Komolyan felmerül bennem a kérdés minden hivatalos levél, közlemény stb. olvasásakor, hogy nagyon gyenge a szövegértésem...
Természetesen saját használatra vinnénk a fényképezőgépet, így inkább azt az álláspontot foglalom el, amit a Te válaszodban olvastam...

dr. Bubo # 2005.07.04. 14:59

Ha saját gép, és saját használatra, tehát nem eladási szándékkal viszed, szerintem vámmentesen lehet átszállítani.

Egyébként javaslom a VPOP alábbi lapját megnézni:

http://vam.gov.hu/displayDoc.do?…

fenyo # 2005.07.04. 13:04

Görögországba utazunk 3 hét múlva, de sehol nem találtam a vámmal kapcsolatos információkat a neten. Egy kb. 600.000 Ft értékű fényképezőgépet vámmentesen vajon vihetünk-e Szerbián és Bulgárián át Görögországba? Valakinek volt hasonló esete? Vagy valaki tud ebben bármit segíteni? Esteleg annyit, hogy hol lehetne ennek pontosan utánanézni? Köszönöm előre is!