tanulmányi sorkatonai szolgálathalasztás


Kovács Jozsi # 2003.05.25. 14:24

Én úgy tudom hogy az aktiv hallgatói jogviszonyon van a hangsúly, lényegtelen hogy levelező, esti vagy nappali tagozatra jársz.
Én eddig így úsztam meg a katonaságot.


bausan

bjdodo # 2003.05.23. 14:24

Szia

A torveny alapjan ugy tudom, hogy nem kotelesek megadni a halasztast, ha estire jarsz, de meg szoktak. Az indexen van egy forum 'Hogyan kerulhetem el a katonasagot' cimmel, ott rendesen ki van fejtve, hogy mi hogy megy.

Udv


bjdodo

Tom # 2003.05.06. 22:26

Udv! Arra lennek kivancsi, hogy ha valaki tavokatasra vagy levelezore jar felsooktatasi intezmenybe, az belefer-e a tanulmanyi szolgalathalasztasba? Eddig ez szamomra nem volt egyertelmu.

[i:d346693a3f]'...A felsofokú nappali tagozatú szakirányú továbbképzésben...'[/i:d346693a3f] Itt eléggé hangsúlyozzák a nappali tagozatot (http://www.hadkiegeszites.hu/…ekoztato.htm)

ugenerrol a honlaprol:
[i:d346693a3f]'Tanulmányi szolgálathalasztást kell engedélyezni annak a hadkötelesnek, aki államilag elismert felsooktatási intézményben elso; alapképzésben vesz részt'[/i:d346693a3f]

Tovabba az 1993. evi CX. torveny 107. §
[i:d346693a3f]'(1) Tanulmányi szolgálathalasztást kell engedélyezni annak a hadkötelesnek, aki

  1. felsôoktatási intézményben az elsô alapképzésben vesz részt'[/i:d346693a3f]

Csak nem reszletezik konkretan, hogy nappali, tav, vagy levelezo. Szerintem ilyenkor mindegyik, de mar mintha hallottam volna olyat hogy a tavos, illetve a levelezos hallgatoi jogviszony igazolast nem fogadjak el, csak az estit illetve a nappalit.

Most egyebkent nappalira jarok egyetemre, de levelezore torteno atjelentkezesen torom a fejem, de ha ennek az lenne a kovetkezmenye, hogy be kell vonulnom meg diploma elott, akkor letennek rola.

Koszi elore is.