Szomszédjog, cigányok


Kalmár B. # 2003.09.01. 09:35

A veszély elhárult, kiderült, hogy csalók, a néni marad.
Köszönöm a válaszokat.
B.


LR

Leiterjakab # 2003.06.23. 14:25

Ez tényleg elég komolytalan...:))),


Leiterjakab

Nick Name # 2003.06.23. 14:00

Bocs a komolytalankodásért, de muszáj ideírnom:

A cigány és a polgármester egymás mellett építkeznek, a cigány tégláról téglára lemásolja a polgármester házát, majd utána ezt mondja:

  • Tudja-e polgármester úr, hogy az én házam többet ér, mint a magáé?
  • Hogyhogy, hiszen teljesen egyformák!
  • Na igen, de nekem nem cigányok a szomszédaim!

Nick Name

Leiterjakab # 2003.06.23. 13:17

Kalmár B. írta - 2003.06.23 8:39
Szomszédunkban lakó idős néni cigányoknak akarja eladni a házát. Ráckeresztúron építkeztünk 1 éve, gyönyörű lombos fás kis utca, kedves emberek. Hogy tudnám megakadályozni?
Ha romlik pl. az ingatlanom értéke, hogyan tudom számon kérni?
Köszönettel:
Kalmár B.

Kedves Kalmár B.!

Az, hogy csökkenhet az ingatlan forgalmi értéke ez tény ( lehet ), de az, hogy a szomszédba romák költöznek ez nem jogilag releváns tény, a leendő szomszédon nem lehet számon kérni, hogy romák, ezért őket kártérítésre, kártalanításra nem lehet kötelezni...

Egyetértek Bendeguzzal, legjobb, ha megveszed a szomszéd házát, de előbb nem árt tájékozódni nincs e te telked javára elővásárlási jog bejegyezve ( bár nem valószínű ), ha igen akkor érdemes ezzel élni.

Üdvözlettel,


Leiterjakab

Bendeguz # 2003.06.23. 08:47

Azt hiszem ezt csak úgy tudod megakadályozni, hogyha Te veszed meg a szomszéd néni házát!

Kalmár B. # 2003.06.23. 06:39

Szomszédunkban lakó idős néni cigányoknak akarja eladni a házát. Ráckeresztúron építkeztünk 1 éve, gyönyörű lombos fás kis utca, kedves emberek. Hogy tudnám megakadályozni?
Ha romlik pl. az ingatlanom értéke, hogyan tudom számon kérni?
Köszönettel:
Kalmár B.


LR