Bíróként eljárni.......


the big cat # 2003.09.09. 19:51

Előfordul...

Kovács Jozsi # 2003.09.09. 17:27

NA ja, nem rég volt a be szigorlatom aztán egy kicsit úgy látszik beszűkűlt a látásom. Ami eljárásjog az csak Be lehet...(nagy hülye vagyok)


bausan

the big cat # 2003.09.09. 14:30

Kedves Józsi!

Fogalmam sincs, hogy miért van ez a kitétel a Be.-ben. Meg arról se, hogy mi köze a Be.-nek ennek az ügyhöz?

Kovács Jozsi # 2003.09.08. 16:53

Jó de akkor miért szerepel ez a kitétel az új Be. ben?(399. § (1))
Nem lehet az , hogy az alapügynél volt egy illetékességi összeütközés, kijelölték az eljáró bíróságot de a perújítási kérelem elbírálását követően már nem lehet az ügyet visszaküldeni az alapügyben eljárt bírósághoz mivel pl.: valamilyen kizáró ok merült fel???

Kicsit elvesztem a dologban:ha megyei bíróság járt el az ügyben akkor az alperesnek a perújítási kérelmet az itélőtáblánál mint a döntésre jogosult bíróságnál müködő ügyészhez kellett volna benyújtani, nem?


bausan

the big cat # 2003.09.07. 14:07

Szerinted perújítás benyújtása esetében melyik bíróság az illetékes még az elsőfokon eljárt bíróságon kívül, ahová az ügyet át lehetne tenni?

Kovács Jozsi # 2003.09.07. 12:50

Ha jól memlékszem át lehet tenni az ügyet bármely más hatáskörrel és illetékeséggel rendelkező bírósághoz is.( tehát nem csak az alapügyben eljárt birósághoz.)


bausan

Labda # 2003.09.06. 20:16

Köszönöm a válaszokat!

the big cat # 2003.09.05. 08:06

Pedig egyszerű, az a kérdés, mit tennél, ha te volnál a kiszignált bíró a másodfokú bíróságon.

Én hivatalból átteném az ügyet az illetékes elsőfokú bírósághoz, mivel a perújítási kérelem rájuk tartozik. Kész. Azután majd ők vizsgálják, hogy határidőn belül nyújtották-e be, és hogy a perújítási kérelemben foglaltak megalapozzák-e a perújítást. Véleményem szerint egyébként az adott ügyben adott indokokkal nincs helye perújításnak.

Petrocelli # 2003.09.05. 07:40

Én ebbők semmit nem értek

Labda # 2003.09.04. 21:57

Hol vannak a bírók?:-)

Labda # 2003.09.01. 15:46

Kérlem segítsenek a következő feledat megoldásában!

Január 10-én a megyei bíróság kihirdetett ítéletével megváltoztatja az elsőfokú ítéletet, helyt ad felperes keresetének, és kötelezi alperest 1.000.000 Ft tőke, kamatai, valamint a perköltség megfizetésére. Az alperes a másodfokú ítéletet 2000. március 1-én kapja meg. Elhatározza, perújítást kezdeményez. A perújítási kérelmet 2000. augusztus 20-án nyújtja be a másodfokú bírósághoz, és abban ugyanazokat a jogi és ténybeli érveket ismétli el, amelyeket az alapeljárásban már részletesen kifejtett. Hivatkozik a másodfokú bíróság ítéletében fellelhető jogszabálysértésekre is. Járjon el bíróként e beadvány tekintetében!