Gyermektartásdíj


Nicadame # 2023.08.08. 03:30

Majordomus,

ameddig nekem, szülőnek, vagy ez csak az anyákra vonatkozik, hogy kötelesek segíteni a gyereküket? A hangsúly azon volt, hogy gyógyíthatatlan beteg, ergo nem tud dolgozni. Egyértelműen fel sem tettem volna a kérdést, ha a gyerek egészséges és dolgozik, vagy tanulmányokat folytat. De, ahogy az előtted szóló leírta, ma ügyvédet keresek, számomra nem elfogadott, ha a "férfi" kilép egy kapcsolatból, akkor jogot formál arra, hogy ne támogassa a gyerekét és minden kötelezettséget áthárít.

Majordomus # 2023.08.07. 20:33

A gyermek nagykoru lett.
Nem folytat tanulmányokat.

Elvileg dolgozni tud.

A te logikád alapján meddig kellene fizetnie?
Harminc éves koráig?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.07. 17:39

Ez így zavaros, kevés. Meg kellene keresned egy ügyvédet.

Nicadame # 2023.08.07. 17:25

Sziasztok!

Gyermekem elmúlt múlt 18 éves. Három évvel ezelőtt kiderült, h tartós autoimmun beteg. Ex, mikor elköltözött, vállalta írásban, hogy fizet x összeget a gyerek számlájára. Tanúkkal irattam ezt alá. Természetesen sok minden mással ez az irat eltűnt, mikor elköltözött. 18 éves kora előtti utolsó hónapban egy hazugságra alapozva, amit természetesen bizonyítani tudok, nem utalta el a gyereknek a pénzét. Az lenne a kérdésem, hogy egy tartós betegnek, aki nem dolgozik, az ex nem köteles fizetni , illetve, ha igen, tudnátok segíteni erre vonatkozó jogszabállyal, amire hivatkozhatok?

Majordomus # 2023.06.04. 19:25

Egy darabig még tejelni kell.

drbjozsef # 2023.06.04. 17:05

mcsaba,

Bármilyen furcsa, a kérdések végére kérdőjelet kell(ene) rakni. Ilyet : "?"
A kijelentő mondatok végére pedig pontot.

A továbbtanuló, nagykorú gyermeket, ha magasabb iskolai végzettsége lesz (szakmunkás -
  • > érettségi), akkor 25 éves koráig jogosult a gyermektartásra. Ennek mértéke pedig változhat, ha például tudna dolgozni is, és lehetne jövedelme, mert csak esti iskolába jár.

Olvasd el a Ptk-t, 4:219.§ - 4:222.§

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

mcsaba # 2023.06.04. 07:46

Kérdésem !!
Gyermekem betöltötte a 18 évét !
Szakmunkás képző iskolát befejezte , sikeres vizsgát tett!
Jelentkezet közép iskolába , ami heti 3alkalommal kell járni délután !!
Köteles vagyok e gyerektartást fizetni !!
Köszönöm a válaszát !!
Tisztelettel Mizsei Csaba!