Ingyenes ügyvéd


drbjozsef # 2024.03.14. 10:18

Evelin6474,

És pontosan tudod ki lopta el, és ezt kétséget kizáróan tudod is bizonyítani?

Egyébként ilyen esetben sem tudom mit szeretnél. Az autólopásért nem kerülne előzetesbe, minek menjenek ki hozzá. Van nyomozás, feltételezem tettél feljelentést, időben kihallgatják, vádat emelnek ellene, elítélik. De ez nem két hét.

Evelin6474 # 2024.03.14. 07:11

Igazad van, nem fogalmaztam világosan.
El lopták, 2 napig náluk volt, majd bele rongyoltak egy kerítésbe, végül haza vontattuk az autót.

Majordomus # 2024.03.13. 21:37

Az országos rendőrfőkapitánysághoz forduljatok panasszal a helyi szerv ellen.

Ki fogják vizsgálni.
Na most akkor megvan az autó vagy nincs.
Akkor honnan tudod hogy össxetörték ha nincs meg.

Evelin6474 # 2024.03.13. 15:20

Tisztelt ügyvédnő/úr!

Pár hete el lopták a testvérem 5 millió forintos autóját, totál károsra törték.
Hetek óta nyüstöljük a családommal a helyi rendőrséget, ha látjuk az utcán vagy ismerős látja akkor hívjuk őket hogy hol van jelenleg de nem mennek ki soha, nem csinálnak semmit, mert a szóban forgó elkövető köp a rendőrségnek, így évek óta a védelmük alatt van. A nyomozó azt mondta nekünk higy semmi jóval nem tud szolgálni, kártérítést nem fog kapni és az ügyében sem lesz előre lépés előre láthatólag néhány évig, mert más ügyben keresik.
Mit tegyünk ha a rendőrség szándékosan nem segít?

Majordomus # 2024.01.22. 21:17

"Miért nem jó az adásvételi szerződés?"

Egyszerűen azért mert nincs annyi pénzük hogy egyösszegben kifizessék.

Egyszerűen kössetek adás-vételi szerződést tulajdonjog fenntartással.
Ha az utolsó részletet megkapod,aláírod a nyilatkozatot a tulajdonjog bejegyzéséhez.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.22. 19:27

Ez az, ami tök mindegy a kérdése szempontjából.

Alapos # 2024.01.22. 17:42

h.dora0913
Sok minden homályos,amit tisztázni kell!

A pénzt pedig havi rendszerességgel utalnák..

6 havi ? 60 havi, netán 120 havi ?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.22. 15:54

Általában sem tanácsos valótlan tartalmú szerződést aláírni.
Mi a baj az adásvétellel? Még kisebb is az illetéke, mint az ajándékozásnak.

h.dora0913 # 2024.01.22. 15:20

Jó napot!
Olyan segítséget szeretnék kérni, hogy a szüleim lakásába keresztlányom be szeretne költözni.
Jelenleg tulajdonosi részesedésem van benne apai részről, mivel anyairól lemondtam a testvérem javára.
Ki szeretnék fizetni a részemet, amibe én bele is egyeztem viszont Ők ajándékozási szerződéssel jöttek hozzám, amit szeretnék ha aláírnék. A pénzt pedig havi rendszerességgel utalnák..
Kérdésem az lenne, hogy ez mennyire kivitelezhető? Mert úgy tudom az ajándékozási szerződés aláírása után én már pénzt nem is kérhetnék tőlük mivel ugye az ingyenes...
Milyen úton módon tudnám ezt úgy lepapíroztatni, hogy nekem is és nekik is jó legyen?

Köszönöm

osztap # 2023.12.06. 13:54

Hogy volt-e ott esetleg valamilyen _konkrét_ félrevezető információ (esetleg összefonódás a céggel)
Meg hogy ebből mit tud bizonyítani a 10%-os tulaj, ennyi év után. Mert az nem lesz elég a bírónak, hogy ő úttörő becsületszavára azt mondja.

gerbera317 # 2023.12.06. 12:14

Amazingooo
Nem teccettetek olvasni elég Jókait, meg Brazovicsokról szóló történteteket. Mondjuk, a felézős mondatokat látva, nem is csodálkozom. Na.

drbjozsef # 2023.12.06. 12:04

Azért én árnyalnám azt a "szólt a lehetőségről" fonémát... nem lennék biztos benne, hogy a kérdező kibontja az igazság minden szirmát...

Ilyen alapon egy piramisjáték se csalás. Végülis önként száll be az ember.

Hogy volt-e ott esetleg valamilyen _konkrét_ félrevezető információ (esetleg összefonódás a céggel), azért vizsgálandó lehetne.

Bár az igaz : ha a "szólt" az tényleg csak ennyi volt, akkor az tiszta eset.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.06. 11:34

Ha mondok neked öt lottószámot; megteszed, nem nyersz; követelheted tőlem a lottó árát?

AMAZING00 # 2023.12.06. 10:46

Tisztelt Ügyvéd úr ,

Lehet nem jó helyen járok de az alábbiakban kérem szíves tájékoztatását. Adott egy társaság, ami üzletrészeket értékesített 2010-ben. Az egyik befektető vett 15 %-s üzletrészt ( nem volt a vállalkozás képviselője, ügyvezetője ) és szólt egy közeli rokonának is a lehetőségről. A közeli rokon is vásárolt 10 %-ban üzletrészt. Az üzletből nem lett semmi, befuccsolt. A későbbiekben a 10 %-s rokon ( akinek szólva lett erről a lehetőségről ) követeli a betett pénzét a 15 %-s üzletrész megvásárlójától ( aki szólt a rokonának ). Következő a kérdésem Öntől:
A 15 %-s rokon ( aki szólt a lelhetőségről ) tartozik e bárminemű pénzzel és kárpótlással a a 10 %-s rokon felé?

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.

drbjozsef # 2023.11.29. 05:26

Valahol olvastam, ha adott kulcsot akkor bemehetek a lakásba engedély nélkül.
Nem, nem mehetsz be, már csak azért sem, mert kifejezetten megtiltotta. Persze, ez nem jogszerű, de amíg ő a birtokos, addig védi ebből a szempontból a jog.
Pont annyi joga van ott lakni, mint neked.
Ha szép szóval nem megy, ha nem fizeti a saját fogyasztását sem, akkor én inkább pár markos barátot keresnék.

K.Magdolna # 2023.11.29. 00:08

Igen, az jó is lenne, de olyan gyorsan halad minden, hogy addigra lakás sem lesz, vagy tiltják a mi fizetésünket, vagy fizetjük ketten az ő megélhetését éveken át. Csak a gázba kb 40 ezer minimum a fogyasztása + a többi. Meg ugye az is a baj, hogy a kis egészségügyi fizumból nem nagyon tudom megelőlegezni a bírósági költséget sem ami úgy tudom 6 százaléka a perértéknek. Ha esetleg valami szuper ötlet lenne, hogy hozzájussunk a tuladonunkhoz szívesen venném, de így is hálás vagyok a segítségért. Sajnos én nem olyan életművésznek születtem mint az egyik tesóm.

Majordomus # 2023.11.28. 21:28

Szerintem fogj össze a testvéreddel és kérjétek a közös tulajdon megszüntetését.
Még mindig több pénzt kaptok belőle mint egy befektetőtől.

K.Magdolna # 2023.11.28. 16:01

Még egy kérdésem lenne...a testvérem nem kapot kulcsot, mert közel lakik hozzá. De sok vita után nekem valamiért adott. Ugyan szóban mondta, hogy de be ne merjek menni. Valahol olvastam, ha adott kulcsot akkor bemehetek a lakásba engedély nélkül. Akkor, ha lenne vevő a résztulajdonra megmutathatom-e neki engedélykérés nélkül.mert ugye látatlanba senki nem fogja megvenni.

drbjozsef # 2023.11.28. 15:55

K.Magdolna,

Megjegyzem, ha "befektetőnek" akarod eladni, nyilván áron alul a tulajdonrészedet, akkor azt nem nagyon érdekli, milyen belülről a lakás, az is elég neki amit kívülről, esetleg még az ablakból lát. Szóval emiatt nem aggódnék.
Amiatt, hogy majd milliókat fizetsz a közüzemi szolgáltatóknak, amiatt jobban.

K.Magdolna # 2023.11.28. 15:32

Köszönöm szépen a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.28. 09:28

akkor én a helyedben megkeresném a végrehajtót,

Inkább a végrehajtást kérőt. (A végrehajtót akkor van értelme, ha még az adós tulajdona az illetőség, mert akkor promt le is foglalja. Már ha valóban folyik végrehajtás a tulajdonostárssal szemben.)

drbjozsef # 2023.11.28. 09:05

Hát akkor szólítsd fel, hogy odaköltöznél, és ezt tegye lehetővé, neked, mint tulajdonosnak pontosan annyi jogod van ott lakni, mint neki.
Ha ezt megtagadja, akkor követelj tőle többlethasználati díjat. (gyakorlatilag lakbért a részed után).
Fontos, hogy ez csak akkor jár, ha jogellenesen akadályoz a tulajdonod használatában - tehát felszólítottad, hogy engedjen be.
Esetleg mondhatod, hogy nem használni, hanem hasznosítani szeretnéd, és egy idegennek kiadnád albérletbe a "részedet".

Kérjed bíróságon a közös tulajdon megszüntetését. Ott szakértő állapítja meg az árat, amelyet ha senki sem fizet meg a másiknak, elárverezik az egészet.

A leajándékozás többekközött azért is történt, hogy a végrehajtókat kikerüljék amit hosszú éveken át sikeresen meg is tettek,
Ha ilyen, akkor én a helyedben megkeresném a végrehajtót, hogy az adós tulajdont örökölt, az ingyenes juttatás pedig fedezetelvonási célból történt, ezért a megajándékozottnak tűrnie kell az ingatlanrésze végrehajtásba vonását, majd elárverezését, egyben a haszonélvezeti jogot is meg kell szüntetni, ha máshogy nem, bíróságon.
És akkor a végrehajtásban megvehetitek olcsón a részét. Vagy kérhetitek az egész ingatlan egyben árverezését.

K.Magdolna # 2023.11.28. 08:48

Csak azért költöznénk vagy mennénk oda, hátha elhagyja a lakást így és akkor lehetne normálisan árulni. Így csak nyomott áron befektetőnek akinek még meg sem mutathatom. Sajnos aki beköltözött nem működik semmibe együtt, ő az egészet magának akarja vagy legalább is élete végéig használni miközben a rezsi minket is terhel.

drbjozsef # 2023.11.28. 08:31

K.Magdolna,

A közös tulajdon főszabálya ez : „A tulajdonostársak mindegyike jogosult a dolog birtoklására és használatára; e jogot azonban egyik tulajdonostárs sem gyakorolhatja a többiek jogainak és a dologhoz fűződő lényeges jogi érdekeinek sérelmére.

Tehát a tulajdonostársatok törvényt sért azzal, hogy nem enged titeket odaköltözni. Apropó : oda akartok költözni?

Bemehetek-e a hagyatéki ingatlanba külön engedély nélkül?
Sajnos nem. A birtoklás elválik a tulajdonjogtól, főleg közös tulajdonok esetében. Ha ő a birtokos, ő lakik ott, te pedig nem, akkor nem mehetsz be.

Mi a módja, hogy hozzájussunk az örökségrészünkhöz.
Ahhoz már hozzájutottál, hiszen megörökölted a tulajdonrészt. Bejegyeztek a földhivatalban, nem? Akkor hozzájutottál.
Még egyszer : oda szeretnél költözni? Ez fontos kérdés.

Tudok-e valahova fordulni, hogy beleeggyezésünk nélkül foglalta el az egész ingatlant.
Elsősorban hozzá. HA oda akarsz költözni. Egyébként pedig bíróságon bármikor kérheted a közös tulajdon megszüntetését.

Még megkérdezném, ha befektetőnek eladnánk a részünket, megmutathatjuk- e neki a lakást, vagy birtokháborítást követünk-e el?
Ha nem együttműködő a birtokos lakó, akkor nem mutathatjátok meg neki belülről.

K.Magdolna # 2023.11.28. 07:59

Köszönöm a válaszát!
A hagyatéki gyorsan megtörtént. Július végén történt a haláleset, október elején volt a hagyatéki. November 1-én pedig beköltözött. Még megkérdezném, ha befektetőnek eladnánk a részünket, megmutathatjuk- e neki a lakást, vagy birtokháborítást követünk-e el?