Köszönöm szépen a segítséget!
Ingyenes ügyvéd
„akkor én a helyedben megkeresném a végrehajtót,”
Inkább a végrehajtást kérőt. (A végrehajtót akkor van értelme, ha még az adós tulajdona az illetőség, mert akkor promt le is foglalja. Már ha valóban folyik végrehajtás a tulajdonostárssal szemben.)
Hát akkor szólítsd fel, hogy odaköltöznél, és ezt tegye lehetővé, neked, mint tulajdonosnak pontosan annyi jogod van ott lakni, mint neki.
Ha ezt megtagadja, akkor követelj tőle többlethasználati díjat. (gyakorlatilag lakbért a részed után).
Fontos, hogy ez csak akkor jár, ha jogellenesen akadályoz a tulajdonod használatában - tehát felszólítottad, hogy engedjen be.
Esetleg mondhatod, hogy nem használni, hanem hasznosítani szeretnéd, és egy idegennek kiadnád albérletbe a "részedet".
Kérjed bíróságon a közös tulajdon megszüntetését. Ott szakértő állapítja meg az árat, amelyet ha senki sem fizet meg a másiknak, elárverezik az egészet.
„ A leajándékozás többekközött azért is történt, hogy a végrehajtókat kikerüljék amit hosszú éveken át sikeresen meg is tettek, ”
Ha ilyen, akkor én a helyedben megkeresném a végrehajtót, hogy az adós tulajdont örökölt, az ingyenes juttatás pedig fedezetelvonási célból történt, ezért a megajándékozottnak tűrnie kell az ingatlanrésze végrehajtásba vonását, majd elárverezését, egyben a haszonélvezeti jogot is meg kell szüntetni, ha máshogy nem, bíróságon.
És akkor a végrehajtásban megvehetitek olcsón a részét. Vagy kérhetitek az egész ingatlan egyben árverezését.
Csak azért költöznénk vagy mennénk oda, hátha elhagyja a lakást így és akkor lehetne normálisan árulni. Így csak nyomott áron befektetőnek akinek még meg sem mutathatom. Sajnos aki beköltözött nem működik semmibe együtt, ő az egészet magának akarja vagy legalább is élete végéig használni miközben a rezsi minket is terhel.
K.Magdolna,
A közös tulajdon főszabálya ez : „A tulajdonostársak mindegyike jogosult a dolog birtoklására és használatára; e jogot azonban egyik tulajdonostárs sem gyakorolhatja a többiek jogainak és a dologhoz fűződő lényeges jogi érdekeinek sérelmére.”
Tehát a tulajdonostársatok törvényt sért azzal, hogy nem enged titeket odaköltözni. Apropó : oda akartok költözni?
„Bemehetek-e a hagyatéki ingatlanba külön engedély nélkül?”
Sajnos nem. A birtoklás elválik a tulajdonjogtól, főleg közös tulajdonok esetében. Ha ő a birtokos, ő lakik ott, te pedig nem, akkor nem mehetsz be.
„Mi a módja, hogy hozzájussunk az örökségrészünkhöz.”
Ahhoz már hozzájutottál, hiszen megörökölted a tulajdonrészt. Bejegyeztek a földhivatalban, nem? Akkor hozzájutottál.
Még egyszer : oda szeretnél költözni? Ez fontos kérdés.
„Tudok-e valahova fordulni, hogy beleeggyezésünk nélkül foglalta el az egész ingatlant.”
Elsősorban hozzá. HA oda akarsz költözni. Egyébként pedig bíróságon bármikor kérheted a közös tulajdon megszüntetését.
„Még megkérdezném, ha befektetőnek eladnánk a részünket, megmutathatjuk- e neki a lakást, vagy birtokháborítást követünk-e el?”
Ha nem együttműködő a birtokos lakó, akkor nem mutathatjátok meg neki belülről.
Köszönöm a válaszát!
A hagyatéki gyorsan megtörtént. Július végén történt a haláleset, október elején volt a hagyatéki. November 1-én pedig beköltözött. Még megkérdezném, ha befektetőnek eladnánk a részünket, megmutathatjuk- e neki a lakást, vagy birtokháborítást követünk-e el?
egyik örökös engedélyünk nélkül beköltözött a hagyatéki ingatlanba.„
Így kell tenni a többi tulajnak is.
”Se a gondozásban nem segített semmit, de még érdeklődni sem érdeklődött édesanyánk hogylétéről.
A gondozás után a haláleset, majd 6 -9 hónap a hagyatéki tárgyalásig.
Ennyi időnek csak elégnek kellett a lépések megtervezéséhez
A következő lépés a birtokba kerülés.
Szép napot!
Igen, lenne kérdés. Bemehetek-e a hagyatéki ingatlanba külön engedély nélkül? Mi a módja, hogy hozzájussunk az örökségrészünkhöz. Tudok-e valahova fordulni, hogy beleeggyezésünk nélkül foglalta el az egész ingatlant.
Köszönöm válaszát!
Köszönjük a tájékoztatást! Van kérdés is?
Tisztelt Ügyvédek!
Segítséget szeretnénk kérni az alábbi ügyben.
Hárman örököltünk egy ingatlant. (Hagyatéki végzés van) Az
egyik örökös engedélyünk nélkül beköltözött a hagyatéki ingatlanba. A lányára
ajándékozta a részét, magát pedig haszonélvezőnek iratta. Az
örökölt ingatlanba a zárat lecserélte, kitiltott minket onnan.
Bárhova fordulok az üggyel kapcsolatban, nem tudnak segíteni mert
ő a bírtokos. Felháborítónak tartom, hogy még őt védi a
törvény aki még a szüleim emlékeit is összedobálta, egy
szobába. Se a gondozásban nem segített semmit, de még érdeklődni sem érdeklődött édesanyánk hogylétéről. Most mégis úgy gondolja ővé lesz minden. A bírósági eljárást nem nagyon tudjuk megelőlegezni, de mégis valamilyen megoldás kellene.
Aki tud kérem segítsen nékünk! Szeretnénk az évekig
tartó pert elkerülni, mert addig is csak a rezsit halmozza ami
hármunkat terhel illetve az adózást is így akarják megúszni a
leajándékozás után. A leajándékozás többekközött azért is
történt, hogy a végrehajtókat kikerüljék amit hosszú éveken
át sikeresen meg is tettek, csak most a mi kárunkra teszik.
Tisztelettel: K.Magdolna
aranyásó...
kiss.anna, kérdez,sok mindent elmond, de azt nem hogy amikor együtt éltek..... valahol.... az együttélés költségeihez milyen arányban járultak hozzá. Nem írja az ember naponta, sőt havonta sem a költségeket.
De a 10 év alatti jövedelemarányok csak ismertek előttük.
3 variáció lehetséges.
1,nagyjából egyenlő (kb. 10 % os eltérés mindkét félrészéről megengedett.
2. k.. Anna keresett havi 1 millát az élettárs 300 ezret
3. az élettárs 1 millát, k.Anna a 300 ezret
k...Anna levonja a saját telek beviteli költségét, aztán megpróbálják a 3 variációból kiválasztani ami ráhúzható a szituációjukra és annak arányában osztoznak.
Ha nem megy , jöhet a per.
Ja hogy a k..A akar mindent megtartani? „ és én akarok mindent megtartani”.
Lehet ilyen eset is
.De lehet az is hogy az élettárs akar mindent megtartani.
Ez egy elméletben könnyű, a gyakorlatban annál nehezebb kérdés.
Elméleti - illetve szigorúan jogszabályi alapon - ha a szülői felügyeletet a szülők közösen gyakorolják, akkor egyikük egyedül, különösen a másikuk tiltkozása ellenére nem változtathatja meg a gyerekek életvitelszerű tartózkodási helyét.
A gyakorlatban azonban nehéz ennek a szép, tiszta szabálynak érvényt szerezni; mert mit csináljanak az önkényeskedő szülővel? Lőjék le?
A konkrét esetben azt javasolnám, azonnal fordulj gyámhatósághoz, hogy döntsenek a vitátokban. Kérd, hogy az eljárás idejére tiltsanak meg minden változtatást az eljárás tárgyát képező kérdésben.
(Az is igaz azonban, hogy ha megállapodtatok az osztott gondoskodásban, akkor nem kell a hozzájárulásod az anya lakóhelyváltoztatásához, és így ahhoz sem, hogy a gyerekek az "ő hetében" ott legyenek nála - bárhol lakjon is. Illetve ehhez már korábban implicite hozzájárultál.)
Üdvözletem!
A következő kérdéssel fordulnék Önökhöz:
Feleségemmel éppen váló félben vagyunk, hivatalosan még nem indult el a folyamat, viszont már a külön költözés megtörtént. 2 közös gyermekünk (6 és 5 évesek) született, jelenleg nem hivatalosan úgy állapodtunk meg, hogy 1 hetet nála vannak a gyermekek 1 hetet pedig nálam, ez csak ilyen egymás közötti megállapodás volt, hivatalos papír értelemszerűen erről sincs, ez eddig működött is. Viszont most egy olyan helyzet keletkezett, hogy talált egy olcsóbb lakhatási lehetőséget és jóval messzebbre vinné a gyerekeket is, amivel én már nem értenék egyet. Kérdésem, hogy amíg hivatalosan a válás és a gyermekelhelyezés ügyében nem születik bírósági ítélet, addig tarthatom-e magamnál a gyerekeket megtagadva azt, hogy elvigye őket az új helyre? A gyermekek lakcímkártyája szerint ide vannak bejelentve az én lakásomra.
Válaszukat előre is köszönöm!
Feltételezem hogy a rajta lévő ruháit is meg szeretnéd tartani ha már a fizetése is a te számládra érkezik.
Kifogtál egy jámbr birkát és még a gyapját us meg akarod tartani?
drb-nek igaza van. Hosszú per kesz és sokat fogsz rajta veszíteni.
Ennyire önző és harácsoló nem lehet valaki.
kiss.anna,
Ez elméletben egyszerű. Az élettársi életközösség megszűnése után a feleknek el kell számolniuk egymással, főszabály szerint a hozzájárulásuk mértékében kell megosztani a közös vagyont - ha van.
Ha nincs, akkor az egyik félnek megtérítési igénye lehet atekintetben, amennyivel hozzájárult a másik fél különvagyonához. Például egy építkezés jellemzően ilyen. Nyilván jár belőle neki pénz, ha közösen építettétek.
A gyakorlat meg az, hogy majd néhány évet elvitatkoztok, elpereskedtek, mert ilyenkor megegyezni nehéz. Azért próbáljátok meg. Szómolgassatok, ha már minden adat a rendelkezésetekre áll. Fizetések, jövedelmek, építési költségek, számlák. Ha utóbbi hézagos, akkor lesz csak faja vita.
„Mit tud követelni?”
Szerintem ne csak mindent tarts meg magadnak, hanem az autóját, a telefonját, az óráját, a laptopját, de a gatyáit is. Aztán nehogymá' követelőzni merészeljen.
Kérdésem lenne:
van egy párom kb. 10 éve, házasok nem vagyunk, gyerek nincs, soha nem voltunk egy lakcímre bejelentkezve, de együtt éltünk.
Öt éve elkezdtünk építkezni, a teleket ajándékozási szerződéssel kaptam, beköltöztünk a házba, de még nem szól oda egyikünknek sem a lakcíme, viszont szeretnék ha külön mennénk és én akarok mindent megtartani. Minden az én nevemen van, én tulajdonomban, van egy tíz millió forintos hitelem a házra, annyi hogy kb 8 éve az én bankszámlámra érkezik a fizetése.
Milyen jogai vannak? Mit tud követelni?
Válaszukat várva!
Hát el kell dönteni.
Azért egy Fizetési Meghagyást indits ellene.
Arra vigyázz,ha ellentmond és perré alakul az ügy.mint felperesnek tiéd a bizonyitási teher. Addig szedd össze.
Ha nem fizet, a bíróságra járás pedig nem opció, akkor is jártál.
itt a gond, nyílván nem fizet és nem ismeri el
Hát ez rém egyszerű: Megkéred a károkozót, hogy fizesse meg az okozott kár pénzbeli értékét, és itt jelölj meg neki egy összeget.
Sziasztok, ha valaki kárt okoz a házamba, azt hogy tudom a legkönnyebb és leggyorsabban behajtani? Biztosító nem fizet, mert okozott kár, de nem akarok feleslegesen biroságra járni mert a kárt kb 2-300 ezer ft, lehet több lenne a bírósági ügy költsége.
Koko
„láttam, hogy jön a tulaj, akinek a kocsijába belementem. Odamentem hozzá és elmondtam neki is mi történt, ekkor elsőként felajánlottam, hogy hívjunk rendőrt vagy írjunk lapot, de ő azt mondta nem szükséges, nem akar belőle ügyet csinálni, majd lerendezzük magunk.”
Mondom én, hogy szerintem ez lesz a megoldás kulcsa. Akkor és ott ő nem akart semmilyen ügyet belőle.
Hogy utólag meg fel akar jelenteni, az valószínűleg azért van, mert nem akarod kifizetni a kárát.
Nekem csak egy lökhárító kijavítása - több helyen eltört belül egy vadnyúllal történő ütközésnél - és festése volt 80 ezer szla nélkül.
„Vagy esetleg hivatkozzak arra, hogy utólag mégse ismerem el a felelősséget, mert a balról jövő nem adta meg nekem az elsőbbséget és ebből született a baleset, amit már sehogyan se fog tudni se ő, se én bizonyítani, és megint kialakul a patthelyzet?”
Megérné hazudni? Mit csinálnál, ha kiderülne, hogy mégsem úgy történt? Drága lenne a végén a számla, hidd el!
Egyébként meg én sem aggódnék. A feljelent, akkor a rendőrségen azért lesz néhány keresetlen szavuk a fickóhoz, hogy miért így akarta elrendezni, mikor eleve te hivatalossá akartad tenni úgy, ahogy azt kell ilyen esetben. Egyáltalán nem biztos, hogy neki bármilyen igazat fognak adni. Egyébként nekem volt olyan esetem, hogy egy fiatal kezdő sofőr kocsijába mentem bele hátulról. Én is ki akartam neki fizetni zsebből, de ő meg túlságosan fosott és inkább hivatalossá tette a sztorit, biztosító lett belőle. 3 évig szívtam miatta a díjjal egy ötvenpárezer forintos kár miatt. Nekem sajna 200 ezer felett volt a károm. :-(
Én azért nem aggódnék.
Utólag szinte lehetetlen bármit bizonyitani.
Az egy elfogult tanuval nem sokra megy.
Egyébként roppant rgyszerű az eset.
Ő sem látott semmit a kocsin,csak mikor elvtte a szervízbe és megkapta a számlát akkor jutott eszébe hogy behaktsa rajtad.
A helyzet az,hogy Sz.Örökösnek van igaza.
Ha lebobtják a lökhárítót cserére szorul ott már ugrálnak a tízezresek.
Én egy hőszigetelt falat súroltam,nem nagy űgy gondoltam, kissé behorpadt a hátsó ajtó,kipolirozzák,a karosszítiés kijavitja.
Lett belőle hátsó ajtó csere színre fújva,10 nap. Alig 190 ezer ft volt.
Jelzem 20 éve járok abba a szervízbe nagyon korrekt csapat. Tehát nem túlárazott a díj.
Neked is ez a gondod.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02