Ingyenes ügyvéd


Kovács_Béla_Sándor # 2023.04.18. 08:35

Az Mt. 59. § egyáltalán nem említ új szerződést.

H.K.C. # 2023.04.18. 08:04

drbjozsef ,

Köszönöm szépen válaszát!

Akkor ez azt jelenti, hogy ha bejelentjük a fizetés nélküli szabadság végét, akár másnaptól kezdődően kiadhatják a bent maradt szabadságokat, illetve mindenképp új munkaszerződést kell aláíratniuk? Az Ön által megnevezett paragrafus ezt mondja.

Előre is köszönöm!

drbjozsef # 2023.04.18. 05:36

H.K.C.,

Ha együttműködő a munkáltató, akkor meg kell vele beszélni. Ugyanis van egy csomó felgyűlt szabadsága, azokat is ki kell adni neki, tehát érdemes előre számolni, hogy melyik nap érdemes pontosan megszüntetni a fizetés nélküli szabadságot, ezután rögtön kiadja a szabadságokat a munkáltató, majd jöhet a táppénz.
A gyermekekhez járó fizetés nélküli szabadság végét a munkavállaló határozza meg, abba a munkáltató nem szólhat bele, és ha vannak felgyűlt szabadságok, azt is köteles rögtön kiadni.

A fizetésre az Mt. 59.§ az irány adó.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

H.K.C. # 2023.04.18. 05:22

Tisztelt Mindenki,

feleségem jelenleg gyes-en van, de úton a második baba. Munkahelyén fizetés nélküli szabadságát tölti. Mikortól és hogyan tudja igényelni a táppénzt veszélyeztetett terhesként? Interneten olyat találtam, hogy a cégnél újra aktív állományba kell helyezni, és annak első napjától jár a táppénz. Ebben az esetben is fel kell kínálni a cégnek egy munkaszerződés módosítást (pl. bérrendezés), úgy mintha vissza menne dolgozni a fizetés nélküli szabadság után? Milyen kötelezettségei vannak feleségemnek a cég felé, illetve milyen kötelezettségei vannak cégnek? Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2023.03.25. 20:34

2012 és 2019 között kiküldött
Ennél pontosabban nem tudod megmondani az időt?

Majordomus # 2023.03.25. 20:26

Ha ellentmondtál a Fizrtési Meghagyásnak,abból per lett. Milyen itélet született?

drbjozsef # 2023.03.25. 17:36

Inhold,

Pontosítsuk még ezt a tényállást. Egy közjegyzői fizetési felszólítás (van ilyen egyáltalán? Esetleg fizetési meghagyásra gondolsz?) kiküldése nem tart 7 évig. Az elvülést tekintve pedig konkrét időpontok összehasonlítása fontos, nem időtartamok.

Inhold # 2023.03.25. 14:11

Üdv Mindenkinek !
Elévülés.

Az elévülési időt megszakítja:
A kötelezett tartozáselismerése, a kötelezett által teljesített bármilyen fizetés, az egyezség vagy bármilyen közös módosítás, a bírósági (közjegyzői) eljárásban történő érvényesítés abban az esetben, ha érdemi döntés születik, továbbá a követelés csődeljárásban történő bejelentése.

Az "ítélt dolgot nem képező" eredménnyel megszüntetett bírósági eljárás nem eredményez érdemi döntést, legalábbis nem olyan értelemben, mint az ítélet vagy a határozat. Az ilyen eljárásokat általában azért folytatják, hogy az ügyben résztvevő felek vitáját rendezzék, vagy hogy jogi álláspontokat tisztázzanak.

Tehát ha 2012 és 2019 között kiküldött közjegyzői fizetési felszólításnak ellentmondva, "ítélt dolgot nem képező" bírósági eredmény született, az megszakított az elévülést, vagy nem szakította meg az elévülést.? Biztosra szeretnék menni, mert ezeket csak "összeolvastam", de konkrét utalást /paragrafust vagy ilyesmit nem/. Előre is köszönöm.

Majordomus # 2023.03.15. 20:55

Akkor mi a levéltitok?

Ha személyes adataid kerültek nyilvánosságra akkor joggal indithatsz keresetet az ügyben.

laci9018 # 2023.03.15. 20:16

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Üzleti chat ablakban történt beszélgetés nyilvános közzététele egy facebook csoportban a levéltitok megszegésének minősül? Tudok bármit is tenni a poszt eltávolításával kapcsolatban? Vásárolni akartak tőlem Marketplacen könyvet, szóltam előre, hogy ezt nem tudom annyiért adni amennyiért ki volt írva és meg is változttam a hirdetést közben.

Üdvözlettel László

Majordomus # 2022.12.05. 20:38

Hm.
Fizetést nem kap és még maradjon is csendben?

drbjozsef # 2022.12.05. 19:55

Miri87,

A Ptk. szerint a 18 év alattiak korlátozottan cselekvőképesek. A jognyilatkozatukat vagy a gondviselő teszi meg helyettük, vagy csak a beleegyezésükkel lesz érvényes, ez alól csak néhány kivétel van, például a mindennapi élethez tartozó kisebb szerződések (ilyen pl. ha buszra száll, az is egyfajta szerződés), vagy olyan, amivel csak előnyt szerez.

A titoktartási nyilatkozat nem ilyen. Az csak a szülő beleegyezésével lesz érvényes.

Magánszemély-magánszemélyként is lehet kötni vagy csak cég-magánszemélyként?
Nem igazán értem. A "hogyan" önmagában, indifferens az érvényesség szempontjából. Ha egy magánszeméllyel köti a megállapodást, akkor előbbi, ha egy céggel, akkor az utóbbi. Értelemszerűen.

Miri87 # 2022.12.05. 16:24

Kedves fórumozók!

16 éves ismerősünk segítséget vállalt informatikai fejlesztésben, bérezés nélkül. Titoktartási nyilatkozatot mindenképp kötnénk vele, ezt ő kiskorúként aláírhatja? Magánszemély-magánszemélyként is lehet kötni vagy csak cég-magánszemélyként?
Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.12.05. 14:39

Vagy az ügyészségen. (Tulajdonképpen bármely hatóságnál, kötelesek áttenni. Más kérdés, hogy fel sem veszik, csak útba igazítanak.)

drbjozsef # 2022.12.05. 12:16

pipi,

Bűncselekmény esetén hol tehetek feljelentést?
Bűncselekmény (gyanúja) esetén, de bármilyen más esetben is, feljelentést a rendőrségen lehet tenni.

pipi # 2022.12.05. 11:18

Kedves fórumozók!
Kapcsolatom volt egy bűnöző politikussal, aki azt hazudta, hogy képzelődtem azt hogy rám verte.
Ezt leíratta pszichiáter barátnőjével és ezért nem tehetek feljelentést, mert rendőrség szerint azóta is mindent csak képzelek.
A bűnöző volt pasim a lakást is kipakolta, de nem tehetek feljelentést, mert a rendőrség szerint ez is képzelődés és azt mondták régóta bűnözés van ezért nem kezdenek nyomozni, mert túl sok munka lenne.
Bűncselekmény esetén hol tehetek feljelentést?

Majordomus # 2022.11.27. 17:42

Szerintem igen ha cégszerű aláírással dokumentálják.

szeva # 2022.11.27. 15:59

Üdv,
Adott egy céges autó, amit a cég tulajdonosának leendő veje is használ néha (akinek semmi köze a céghez, se tulajdonosi körben nincs, se nem alkalmazott/megbízott). Kérdés, hogy egy közúti ellenőrzés esetére elegendő-e, ha egy kölcsönadási szerződéssel rendelkezik? Nem szeretnének sem bérleti szerződést kötni, sem egyéb kötöttséget. A választ előre is köszönöm!

Majordomus # 2022.11.25. 20:36

Akkor maradsz itt és füldugóval vezetsz.

laci9018 # 2022.11.25. 20:21

Utólag hallottam vissza és nem jártam kellően utána. Sajnos a másiknál nincs hely, összesen ketten vannak.

Majordomus # 2022.11.25. 20:13

Ha idáig mindenki lelépett tőle,akkor te miért ültél be hozzá?
.
Egyébként Osztapnak igaza van. Kérj egy másik oktatót. Ennyi.

laci9018 # 2022.11.25. 20:12

Ma kerestem a sulit, zárva volt...Hétfőn első dolgom lesz hívni az oktatót és bemegyek a suliba is rendezem ezt az egészet.

osztap # 2022.11.25. 19:25

laci9018,

Azt írod, hogy az iskola fizetné vissza a fel nem vett órák díját, ebből gondolom, velük vagy szerződésben, nem az oktatóval. Miért nem kéred az iskolát, hogy tegyenek át másik oktatóhoz? Mindenkinek egyszerűbb és gyorsabb lenne. Meg ők sem szeretnének olyan hallgatót, aki telekürtöli a fél internetet azzal, hogy X iskolában vadállat az oktató...

laci9018 # 2022.11.25. 19:02

Én nem kivizsgálást kérek, hanem felmondom egyszerűen a szerződést. Megtehetem, hogy átmegyek egy türelmesebb emberhez is, idáig mindenki lelépett én se leszek kivétel, gondolom mindenkivel komoly baj van, csak az oktató a tökéletes.

gerbera317 # 2022.11.25. 18:22

Mi a helyzet akkor ha az oktató hibájára hivatkozva mondom fel a szerződést?
Vizsgálni fogják, valljon az oktató-e a hibás, az pedig körömszakadtáig tagadni fogja. Onnantól pedig neked kell bizonyítanod, hogy ő a hibás. Nem fog menni, mert szükség esetén beültetnek hozzád egy másik oktatót, aki megállapítja, hogy téged csak ordítva lehet oktatni, és onnantól nyilvánvaló lesz, hogy ki a hibás.
Az, hogy összeszeded magadat, neked nem opció?