Ingyenes ügyvéd


bernipasztor # 2019.08.01. 08:22

Kedves mindenki, nem találtam ilyen kérdést.
Abban tudnának nekem segíteni,hogy a gyerektartás díjába beleszámít az 1-2 gyerek után járó adókedvezmény vagy a teljes adomentesség 3 gyerek után? Vagy csak a fizetést nézik ilyenkor?

gerbera317 # 2019.08.01. 08:50

Az Szjatv. adómentes bevételekről szóló I. melléklete 6.1.b) pontja szerint a tartásdíj (és az ezt helyettesítő juttatás is) eleve adómentes jövedelem.
Ez a kérdés az "adózás, illeték, pénzügyek" topikban jobban mutatna.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.01. 11:15

Akkor te se értetted. :) Képzeld, drbjozsef értette. Legalábbis válaszolt rá.

drbjozsef # 2019.08.01. 11:30

Inkább csak legalábbis. :D

gerbera317 # 2019.08.01. 12:01

Mé'? Nem azt kérdezte (kicsit másként fogalmazva), hogy a gyerektartásdíj adóköteles jövedelem-e? Vagy ha másra kíváncsi, mé' nem úgy kérdezi?
Nem látom drb válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.01. 13:58

Az a legvalószínűbb, hogy azt szerette volna kérdezni, hogy "a gyermektartásdíj meghatározásakor a bíróság figyelembe veszi-e, hogy a kötelezett nettó jövedelme úgy alakul ki, hogy gyermekek utáni személyi jövedelemadó-kedvezményt érvényesít".

Azért nem így kérdezte, mert nem csak beszélni nehéz (mint azt Péchy Blanka nénitől tudjuk), hanem írni is.

drbjozsef # 2019.08.01. 16:18

A tények makacs dolgok!

:)

Anonim96 # 2019.09.14. 06:35

Udv. Nekem olyan problemam lenne , nagyszuloi kapcsolattartas(nagypapa), hogy ket honappal ezelott lemondott errol a jogarol , mivel reklamaltam a gyamugyon ,mert az apa a nagyszulonel latta a fiam egy ev utan. Azota bepisil,bedadog. Pszichologust veszunk igenybe. Multheten megkerestek azzal,hogy o megis latni akarja az unokat. Viszont nekem eszem agaban sincs odaadni a gyereket , mivel nem tudom az apa mikor tartozkodik itthon. Az apa kapcsolattartasarol birosagi itelet van,felugyelettel csak a gyermekjoleti szolgalatnal lathatna a gyermeket. En nem szeretnem a nagypapanak odaadni a fiam , mert nem akarom ,hogy megint ekkora trauma erje. A csaladsegito azt tanacsolta,hogy semmi esetrese egyezek bele, csak felugyelettel.
A masik problemam ,hogy a gyamugyis ugyintezo nekik ismerosuk. Esetleg atkerhetem az ugyet masik ugyintezohoz? Valaszat elore koszonom!

SolnesM # 2019.09.17. 11:56

Nos kedves topiktársak a kérdésem a következő lenne : miért van az hogy egy közjegyző megad egy telefont , de azt sohasem veszik fel. Miért nem ád meg egy e -mail címet ?
Szakmai gőgből vagy mi fenéből ?
Lenne egy bp.-i külső kerület és ott lenne egy ügyem egy hagyatéki tárgyalás majd valamikor. Ma elmentem hozzájuk, hát elég magaslóról beszéltek velem.
Pedig nem én kezdeményeztem majd egy hónapja a közjegyző hívott először, hogy mikor lenne jó az időpont , megegyéb. Gondoltam ma bemegyek hozzájuk tisztázni az ügyet,. de mint írtam a magasló effekt jött csak bé. erre a mindentudó net-en megkeresem, ami sikerült is, mindenféle info, de egy nyomorult e mail sehol.
Nos megyek az önkormányzathoz panaszra !!

SolnesM # 2019.09.17. 12:20

Akkor tovább ezekről a közjegyzőkről. Nincs emailjük, van telefonjuk, de nem veszik fel.
Nyilván valami szakmai gőgből meg hát a monopol helyzet az sok mindent megmagyaráz.
Fel hívtam az önkori ügyintézőjét sokra nem mentem vele. Annyi kisejlett, hogy ők nem a feletessük. Saját vélemény : ezek a közjegyző a bíróságok alatt vannak az ügyvédeknél nyilván többek. Na mindegy ha nincs e mailjük van még posta Mo.-on az csak elviszi a levelem. és hogy pimasz legyek bélyeget se teszek rá.
A kérdéseim amúgy a következők lennének :
az idő pont, milyen meghatalmazás kell, ami elvileg már nem is kérdés , a következő a lemondás milyen haciővel jár ? lemondanék a két gyerekem javára a töredék vagyonról, ill. az utólsó mennyibe kerül majd ez az eljárás ?
vagy ha a közjegyző Urak nem így gondolják akkor azt közöljék a halandókkal. ahogy elnézetem sok 'kiöltözött' megszeppent ember várt rájuk a bebocsátásra.
pedig a közjegyzők csak egy szolgáltatók jó pénzért, monopol helyzetben, hát nem fogok leborulni a nagyságuk előtt !!

SolnesM # 2019.09.18. 06:58

Nos a probléma meg lett oldva.
Van az említett közjegyzőnek e-mailja, igaz titkolja, az első, sőt a másodikként felugró ablakban sincs megadva csak körülményesen a bkk honlapjáról lehet megszerezni. Bkk - bp-i közjegyzői kamara, ezt viszont eccerű halandó nem nézegeti mindig.

madarkutya166 # 2019.10.07. 08:55

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!

Szüleim Vajdaságból települtek át Magyarországa. Kettő s állampolgársággal rendelkeztek. Édesapámat infarktusa miatt nyugdíjazták. Vajdaságban 24 év munka éve volt, Magyarországon sajnos csak 5 mert ekkor érte az infarktus. Halála kor, a Vajdasági nyugdíj biztosító folyósította számára kint a Szerbi-ai nyugdíját és itt Magyarországon pedig az 5 évre vonatkozót. Halála után Vajdaságban anyukámnak folyósítják az özvegyi nyugdíjat.2011 februárjában halt meg apukám, anyukám halála után kapta egy évig az özvegyi nyugdíjat.
Édesanyám, folyamatosan munkaviszonyban van. jövőre tölti be a 60 élet évét. Kérdésem, az eddig leírtak alapján jogszerűen vette e fel apukám után az özvegyi nyugdíjat. Anyukámnak Vajdaságban 20 munka éve van. Magyarországon tudtommal 15. Mikor mehet nyugdíjba és számára mi lenne a legelőnyösebb megoldás?

Köszönettel.

Fricska Laura

alfateam # 2019.10.07. 09:03

Itt kérdezd meg!

https://www.nyugdijguru.hu

wers # 2019.10.07. 09:08

Az nem biztos, hogy a szerb törvényekkel is tisztában vannak. Azt ott kellene kérdezni.

karcsi04 # 2019.10.21. 18:33

Közösségi oldallal (facebookkal) kapcsolatosan keletkezett jogi problémával melyik szoba lehet a legjobb?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.21. 18:52

Gumi-...

SaJaNa # 2019.10.21. 19:16

Jó estét.

Egy kis segítségre lenne szükségem a hozzáértőktől.

Egy munkahelyi tréfára szándékos rongálást akar a vezetőség
ráhúzni.
Ami fegyelmivel és több százezer forintos veszteséggel jár(
prémium elvétel).
Le lett fújva a kolléga munkaruhája festékkel, a ruhát a cég
bérli. Tehát az ő tulajdonuk. Ez elvileg szándékos rongálás.
Viszont a festék maradéktalanul el lett távolítva és semmi baja a
ruhának.
A kérdésem a következő.
Mit tehet az elkövető, illetve a cég abban az esetben, ha a tárgy
nem károsodott?

gerbera317 # 2019.10.21. 19:28

a ruhát a cég bérli. Tehát az ő tulajdonuk
Tehát NEM az ő tulajdonuk. :-
Mit tehete a cég
Megbocsáthat. Vagy pedig fegyelmi eljárást indíthat. Vagy valami.
Mit tehet az elkövető
Védekezhet. Vagy megtámadja a fegyelmi határozatot. Esetleg tanul az esetből. Vagy valami.

alfateam # 2019.10.21. 19:31

Le lett fújva a kolléga munkaruhája festékkel, a ruhát a cég
bérli. Tehát az ő tulajdonuk.

Ha bérli akkor nem az Ő tulajdona, és anyagilag felelős érte.

Viszont a festék maradéktalanul el lett távolítva és semmi baja a
ruhának.
” Ez egy állítás és ha igaz lenne a munkáltató nem követelné a kár megtérítését.

Mit tehet az elkövető, illetve a cég abban az esetben, ha a tárgy
nem károsodott?

Próbáltok megegyezni peren kívül vagy perben!
(elég idétlen tréfa az ilyen tréfa)

SaJaNa # 2019.10.21. 19:40

ruhát a cég bérli tehát az ő tulajdonuk.”

Ezt elírtam igen, köszi.

A munkáltató még nem tudja, hogy ki lett tisztítva a ruha és minden folt eltűnt. Viszont spórolni szeretnének, ha egy dolgozó prémiumát és évvégi bónuszát elveheti, azzal ők csak nyernek.

alfateam # 2019.10.21. 19:50

ha egy dolgozó prémiumát és évvégi bónuszát elveheti, azzal ők csak nyernek.
Igen, ők csak nyernek, de az igazi nyereség egy ilyen dolgozó aki a munkahelyén otromba tréfát űz a kollégájával és mások vagyontárgyával...

Burn Out # 2019.10.22. 04:27

Nem az a lényeges, hogy a munkaruha sérült-e, minden folt eltűnt-e, hanem az, hogy a munkavállaló a munkaviszonyból származó kötelezettségét megszegte. Befújta másnak a ruháját? Igen. Helyesen bánt a munkahelyi ruházattal, illetve a festékkel? Nem. Megalapozott a fegyelmi? Igen.

nap50 # 2019.10.23. 07:16

Üdvözletem. Kérdésem: telkünkön van egy családi ház, és egy melléképület, az igatlan az én, és feleségem nevén van.
A melléképületet édesanyám lakta, aki régóta ápolási otthonban él. Biztositás volt kötve a hára a nevemen, és a melléképületre anyukám nevén Ae*on.
Egy ideig fizettük a biztositást, aztán mot pár hónapja nem. Jöttfelszólitás, hogy nem szünik meg a biztositás, az nekik jár erre az évre, mert nem mondtam fel.
Mit tegyek? Egy behajtó cég kezébe adják, és a nyugdijából ami az otthonba megy levonják?
Köszönöm előre is a válaszokat.

nap50 # 2019.10.23. 07:19

Picit kiegészitve. A házra felmondtuk időben, és más biztositónál vagyunk. A kicsi házra jön a felszólitás. Egyáltalán jogszerű volt, hogy anyukám kötötte a nem a tulajdonában lévő épületre?
Most 3 hónapot kérnek egyszerre.

Csiprike # 2019.10.23. 10:22

Üdvözletem

Kihez,hova fordulhatok olyan esetbe, ahol elég erősen fennáll a munkahelyi összeférhetetlenség. Ahol egy elég befolyásos ember foglalkoztatja a feleségét, aki egy hónap alatt jó ha kétszer bemegy a munkahelyére, akkor is virágokat locsolni..és ezért több száz ezer ft-os fizetést vesz fel..