Gyermekelhelyezés, ha gyermek Olasz-Magyar Állampolgár


Kovács Jozsi # 2002.09.03. 17:38

Rexor írta - 2002.09.3 12:09
A nemzetközi magánjogról szóló tvr. szerint a gyermek elhelyezésére vonatkozóan a magyar joghatóság az irányadó, ha gyermek többes állampolgárságú, és ha az a gyermek számára kedvezőbb elbánást biztosít.
Na igen, az ez amiben nem voltam biztos...


bausan

Rexor # 2002.09.03. 10:09

A nemzetközi magánjogról szóló tvr. szerint a gyermek elhelyezésére vonatkozóan a magyar joghatóság az irányadó, ha gyermek többes állampolgárságú, és ha az a gyermek számára kedvezőbb elbánást biztosít.

Kovács Jozsi # 2002.09.02. 21:13

Szipori írta - 2002.09.2 15:09
A barátnőm élletársi kapcsolatban szült gyermeket Olaszországban, aki kettős állampolgárságú ( jelenleg 28 hónapos ). A kapcsolat megromlott, a barátnőm szeretne végleg hazatelepülni Budapestre, természetesen a gyerekkel együtt. Az apa erről hallani sem akar, ragaszkodik a gyerekhez. Vajon ebben az esetben mit lehet tenni ? Ha gyermekelhelyezési perre kerül sor, melyik Bíróság illetékes, illetve mik a szempontok ?
Köszönöm ha valaki tudna valami információt adni a témában.

Nem vagyok végzett jogász de szerintem az a bíróság illetékes ahol a gyermek született...(Nem tudom hogy számít e hogy a gyermek kettős állampolgárságú)
Ami biztos, hogy gyermekelhelyezési per esetén a gyermek érdekét fogják figyelembe venni.Vizsgálják pl.
a szülök egyéniségét, életmódját, anyagi helyzetét,iskoláztatási lehetőséget,szülők lakáshelyzetét, szülő gyermek kapcsolatot stb...
A magyar jogban a bírói gyakorlat szerint a kiskorú külföldön élő szülőnél való elhelyezése ellentétes a gyermek értelmi-érzelmi fejlődéséhez fűzűdő érdekkel de ebben az esetben is  a gyermek valamely szülőhőz való ragaszkodása a döntő.
a


bausan

Szipori # 2002.09.02. 13:09

A barátnőm élletársi kapcsolatban szült gyermeket Olaszországban, aki kettős állampolgárságú ( jelenleg 28 hónapos ). A kapcsolat megromlott, a barátnőm szeretne végleg hazatelepülni Budapestre, természetesen a gyerekkel együtt. Az apa erről hallani sem akar, ragaszkodik a gyerekhez. Vajon ebben az esetben mit lehet tenni ? Ha gyermekelhelyezési perre kerül sor, melyik Bíróság illetékes, illetve mik a szempontok ?
Köszönöm ha valaki tudna valami információt adni a témában.


Szipori