Adólabirintus


T r a v e n # 2007.05.10. 07:06

Kedves Kék Lagúna!

Amennyiben az eladott lakás árán egy éven belül újabb lakáscélú ingatlant vásárolsz, akkor nem kell adózni, viszont a bevallásban fel kell tüntetni.
Ha nem sikerül egy éven belül a vásárlás, akkor szükséges a 25% megfizetése.
Tehát az APEH ebben a konkrét esetben csak ezt a tételt vizsgálja egy év távlatában.
Minden egyéb esetben az elévülési idő alatt bármit újra feltárhat. (Elévülési idő: azon év utolsó napjától számított öt év utolsó napja, amikor a kötelezettség esedékessé vált. Tehát nem öt év, hanem van az 6 is!)

kék laguna # 2007.05.10. 06:33

A teleknél mindegy mennyi ideje van a a tulajdonában,a vétel és eladási összeg közti különbség adója a teleknél is 25% tudomásom szerint.

kék laguna # 2007.05.10. 06:32

Első lakásom 400 ezer ft-ért vettem,eladtam egy év múlva 7.5 millért,majd vettem egyet 6,6 millért, a különbözet leadóztam.Ezt a 6,6 millest szeretném most eladni nyilván többért és a belőle származó összes pénzt ingatlanba forgatni.Még kevés is lesz,mert úgy néz ki hogy hitel is kell majd.Az érdekelt volna hogy hogy az apeh hány évre tekint vissza ebben az esetben ?5 év? vagy mégtovább?És milyen szisztéma szerint számolja az utánuk befizetendő adót?Azt tudom hogy az adó 25% ebben az esetben.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.08. 21:30

Az attól függ, mennyiért szerezte.

manoanyu # 2007.05.08. 19:27

Sziasztok,

8 milliós telekeladás után mennyi a befizetendő adó, ha 9 éve van az eladó tulajdonában? Nem vesz másik ingatlant helyette.

előre is köszönöm

manoanyu

Goodwitch # 2007.05.07. 19:21

Kedves kék laguna!

Ami fontos: az igénybevett adókedvezmény csak öt év elteltével hatályosul, ha tehát az adókedvezménnyel érintett ingatlant 5 éven belül eladod, akkor elvileg pótlékkal együtt mg kell(ene) fizetned az adót. De tekintve, hogy ismét lakóingatlanra kívánod fordítani a pénzt, újra feléled az adókedvezményhez való jog.

Azt kellene ismerni az érdemi segítséghez, hogy az első eladásból mennyi jövedelmed származott, abból mennyi adókedvezményt vettél igénybe, a mostani ingatlan értékesítéséből szándékaid szerint mennyi jövedelmed lesz. A két jövedelmet add össze, és annál többet fordíts lakóingatlan vásárlásra (hitel levonandó, az nem lakáscélú ráfordítás).

Ha előbb veszel, mint ahogy eladsz, akkor egyetlen pillanatig sem lesz adófizetési kötelezettséged.

Remélem értelmesen fogalmaztam,

Üdv,


Goodwitch

SolnesM # 2007.05.07. 14:53

Felvetődött a kontár fogalma - itt is - szvsz - ingyenes 'szaktanácsadásnál ' ez a fogalom értelmezhetetlen.
Jó vannak többet és vannak kevesebbet tudók.
Ha valaki az egészségére/gyógyulására keres megoldást az index fórumos helyeken és komolyan veszi magára vessen.
Így van ez a jogi témáknál is !
Elő tájékozodásra viszont hasznos !
Jó ' munkát' mindenkinek !

Butyka # 2007.05.03. 18:59

Hát ha az akarsz lenni? Nem túl jó indulás a jogi pályán.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.03. 16:53

Ettől még lehetek.:)

Butyka # 2007.05.03. 16:32

Látod itt a "vagy nem" kitétel volt igaz.
A kérdés meg van válaszolva, KBS te nem vagy Kontár!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.03. 16:06

Nem kell adót fizetni azon ingatlaneladásból származó jövedelem után, amelyet 5 éven belül saját vagy közeli hozzátartozó számára lakéscélra fordítanak.

Szóval nem.

Butyka # 2007.05.03. 16:01

Szerintem a kérdés megválaszolatlan maradt. vagy nem?

kék laguna # 2007.04.30. 07:11

Elnézést,senkit sem szerettem volna megsérteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.30. 07:04

:) Én is szeretlek.
De az a kontár egy kicsit erős. Még szerencse, hogy ezt nem te döntöd el.

kék laguna # 2007.04.30. 06:44

Nem értem mi ez az ellenségeskedés részedről?Kérdeztem valamit mivel nem tudom,vagy nem pontosan tudom és ez a fórum a tapasztalatcserére van kitalálva.Hát bocsásd meg ha nem pont ugyanazt hallottam én is a dologról mint te,aki tudtommel szintén nem jogász se nem ügyvéd csak egy kontár errefelé.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.30. 06:26

OFF
Ez rövid időn belül a második alkalom, amikor kérdezel valamit, aztán kiderül, hogy te jobban tudod. Rendben, de akkor minek másokat tornáztatni?
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.30. 06:25

Miben? Eladni vagy venni? Esetleg nagytakarítani?

kék laguna # 2007.04.30. 05:54

Tartok tőle hogy ez nem ilyen egyszerű.Ha besétálok apeh-be segítenek vajon?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.29. 17:55

Nem kell adót fizetni azon ingatlaneladásból származó jövedelem után, amelyet 5 éven belül saját vagy közeli hozzátartozó számára lakéscélra fordítanak.

kék laguna # 2007.04.29. 16:24

Szeretném az ingatlanom eladni és venni helyette egy másikat.3,5 éve volt egy lakáseladásom már 7.5 mill értékben.Abból a lakáésból vettem a mostanit,amit szeretnék eladni tavasszal és venni egy házrészt.Egyik ismerősöm szerint az apeh a következőképp fogja számolni az ingatlanok után megfizetendő adót.A 3 éve eladott lakás ára(7 mill)a most eladott lakás ára (7 mill) és amit veszek belőle ház árát kivonja(10 mill).Azaz 4 millt kéne ezekszerint leadoznom.Abban az esetben nemkéne ennyit adóznom állítólag,ha itt már több mint 5 éve lakom,mivel 5 év után már nem görgeti az apeh az ingatlanokat,hanem tiszta lapról indítja.Azaz ha most itt laknék már 5 éve akkor a most eladni kívánt ingatlan(7mill) és a megvenni kívánt ingatlan(10 mill)számítana csak,ami után nem volna adó,csak illeték.Mit lehet erről tudni?Igaz hogy 5 év után indulok csak tiszta lappal?Hogy adódnak össze az ingatlanok ennyi év után?A válaszokat előre is köszönöm.