elbirtoklás ténye


ObudaFan # 2007.05.10. 19:26

Nem létezik, mert a BM-hez a rendőrség ugyanúgy hozzátartozot,t mint az önkormányzatok. Ez a kettő meg most két külön minisztériumban van.

wannabe # 2007.05.10. 16:11

Létezik az, csak más a neve;))

ObudaFan # 2007.05.10. 11:25

BM sem létezik már. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.09. 20:24

Nahát...
Ennek teljesen más lett a neve. Lehet, hogy legközelebb visszadobják a lakcímkeresést?

Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala
Bp. 1450 Pf. 81.

Mik vannak...
Ja és kivették a minisztérium alól - a MEH-é lett.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.09. 19:54

BM Központi Nyilvántartó és Választási HIvatal. Valamelyik rovatban a címét is leírtam, de az előkeresést most nem vállalom.

ObudaFan # 2007.05.09. 16:53

Bár ezt már nem is BM-nek hívják az igen zseniális reformok következtében, de ettől még ezt tedd.

ObudaFan # 2007.05.09. 16:52

Hát annyit még megtehetsz, hogy a BM Lakcímnyilvántartótól megkéred a jelenlegi lakcímüket.

gyermekmenhely # 2007.05.08. 19:03

Mit gondoltok van ennek valami értelme tovább göngyölíteni az ügyet, vagy hagyjam a fenébe az egészet?
Köszönöm válaszotokat.

gyermekmenhely # 2007.05.08. 19:01

Az a címe van meg csak nekem , ahová elköltöztek 75-ben , de ott már nem laknak, vagy más néven vannak bejelentkezve, vagy egyáltalán nem is jelentkeztek be annak idején, a lányt meg nem tudom meg sem kerestetni, mert nem tudom valójában hogy hívják, illetve mi az anyukája neve az előzőekben leírt probléma miatt.

gyermekmenhely # 2007.05.08. 18:54

Akkor ez igazi nesze semmi fogd meg jól dolog, mert a telek nemigen ér meg a mi környékünkön 500000ft-tól többet, az ügyvéd elvisz belőle 150-200000-et, kifizetem belőle az adót, akkor nekem szinte nem is marad semmi. Na , erre varjatok zsebet. Akkor meg a legjobb lesz otthagyni a fenébe az egészet, ha ezt problémamentesebben nem lehet megoldani.
Köszönöm türelmeteket.

ObudaFan # 2007.05.08. 18:44

Hát vagy megkeresni az összes örököst és megállapodni velük ügzvéd előtt, vagy bíróságon pert indítani, de ehhez is kell némi kutatás, hacsak nincs meg névvel, címmel az összes örökös.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.08. 18:44

Ebből választhatsz. De nem kell magadnak csinálnod, bízz meg egy ügyvédet.

gyermekmenhely # 2007.05.08. 18:36

Na, most akkor nagyon megkevertetek ti is. Akkor csak meg kell keresnem az örökösöket, ahogy az ügyvéd mondta tavaly, vagy csak be kell elbirtoklás címén adnom a bírósághoz a papírt, ahol kimondják, hogy 15 év után az enyém a bácsi és az örökösei után a telek.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.08. 18:32

De megoldható. :) És ez a lényeg.

ObudaFan # 2007.05.08. 18:07

A helyzet az, hogy ha sikerül az örökös(ök)et rávenni arra, hogy lemondjanak erről az ingatlanról, és ezt egy okiratba foglalni, akkor az ügyvéd által ellenjegyzett okiratot az ingatlan fekvése szerint illetékes földhivatalhoz kell benyújtani. Ha nem sikerül, akkor viszont csak perben lehet bármit is tenni. Ez a per pedig akár bonyolultabb is lehet, ha vannak olyan örökösök, akiknek a tartózkodási helye ismeretlen. Ezért mindenképpen ügyvédi közreműködéssel oldható meg az ügy.

gyermekmenhely # 2007.05.08. 17:17

Ne haragudj, de én nem vagyok olyan jártas a jogban ,így nem tiszta , hogy hova kell ezt benyújtanom és mit is kellene bele írnom stb. nem írnád le ezt nekem pontról pontra, hogy mit is kellene tennem. mivel a tavalyoi ügyvéd teljesen elbizonytalanított ezzel az elbirtoklássl, s most mégis azt mondjátok , hogy ez mégis járható út. Köszönöm válaszodat előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.08. 15:13

kb. 80-85 környékén hallhatott meg a bácsi

Akkor mi a gond? Az elbirtoklás már az örökösökkel szemben is bekövetkezett. Minél hamarabb kérni kell az ingatlannyilvántartásba történő bejegyzést. (Lehetne az adásvétel útján történt szerzést is, de az körülményesebb, bonyolultabb - véghső soron szükségtelen.)

gyermekmenhely # 2007.05.08. 14:15

Öröklés a bácsi részéről is biztosan , hogy nem volt, mert ők ezt annak idején annak rendje és módja szerint apuékkal lerendezték, így az a föld számukra ugymondván nem létezik, s ezt a lányai is tudták, mivel a bácsi 75-ben költözött el a lányához és a telket 77-ben adta el apuéknak, hogy ne kelljen neki mindig megkérni valakit 300 km-ről, hogy gondozza a termésért.

gyermekmenhely # 2007.05.08. 14:09

Pontosan nem tudom, de az itteni távoli rokonaitól is csak annyit tudtam meg, hogy kb. 80-85 környékén hallhatott meg a bácsi, a felesége és a lánya még állítólag él Pesten, de többet ők sem tudnak, még a lány a pontos nevét sem, mert itt volt a bácsinak 1. és 2. házassága , s abból állítólag 1-1 gyerek, de hogy melyik gyerek melyik anyáé volt ,azt már ők sem tudják. Állítólag a kisebbik gyerek Amerikában él. stb. de biztosat és pontosat senki sem tudott ennyi idő után mondani.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.08. 13:37

És persze, nincs írásos adásvételi szerződés...

Mikor halt meg a bejegyzett tulajdonos? (Egyébként szerintem csak a jóhiszemű visszterhes szerzés szakítja meg az elévülést, az öröklés nem.)

gyermekmenhely # 2007.05.08. 13:02

Anyukámék nem hagyatékoltak másra, mivel utolsó éveikben már nálunk laktak, mivel betegek voltak mindketten és magukat már nehezen látták el, így felszámoltak mindent, eladták a házukat, s hozzánk költöztek. A földhivatalnál is már megnézettem a telekkönyvét, ott is a bácsi nevén van még a telek, aki eladta apuéknak a telket.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.08. 09:26

Ha jól értettem, akkor a szülei tulajdonjogát sem jegyezték be soha.

T r a v e n # 2007.05.08. 06:33

Kedves Gyermekmenhely!

Az akkor illetékes közjegyzőnél érdeklődhetel, hogy kik voltak az örökösök a telekre. Elképzelhető, hogy szüleid végintézkedésben juttatták más javára a telket.
A Körzezti Földhivatalban ingyenesen megtekintheted a telekre vonatkozó tulajdonosváltozásokat, illetve a személyekre vonatkozó információval is szolgálhatnak.

gyermekmenhely # 2007.05.07. 19:27

Kérem ,segítsenek ügyemet megoldani:
77-ben anyukámék adásvétellel vettek nekünk egy telket, hogy férjhezmenésem után majd oda építünk. 79-ben férjhez mentem, de mi egy jobb telket tudtunk venni, ahová építettünk is, így az anyuék által megvett telket egyikünk sem tudta a nevére iratni, mivel a régi rendszerben 1ember= egy telek volt az irányadó. Azóta is mi műveljük a telket, de most már egyre nehezebben.A régi szerződést se találtam meg az anyukámék halála után a papírjaik közt. Az eladó is és azóta anyukámék is meghaltak. Tavaly elmentem egy üdvédhez, hogy pontot tegyünk a végére, s meglepetésemre azt a felvilágosítást kaptam, hogy elbirtoklás címén már ezt nem lehet megoldani. Keressem meg az örökösöket, s utána, ha hajlandók aláírni a lemondást a telekről, 3 hét múlva a nevemen lehet a telek, ha nem akkor ismételten meg kell vennem,s ha olyanok, akkor még használati bért is kérhetnek tőlem az eltelt időre. Lehetséges ez? Nem tudom kik ők és hol laknak, csak annyit tudok, hogy az eladó 75-ben felköltözött a lányához Pestre. Mit tehetek most?