Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Nem akar kiköltözni az albérlő!

MajorDomus # e-mail 2020.07.09. 21:03

Ennél egyszerübb a "bérlő casting". Úgy kiválasztani a bérlőt,hogy ne ketüljünk ebbe a helyzetbe.

matthiasi # e-mail 2020.07.09. 12:26

Ez némi pereskedés, 0,5-2 év, és ha nincs vészhelyzet vagy moratórium, ki is rakják őket a végén.

Józsi szerint, ami igaz. Csakhogy .... vegyük az átlagot, az a mai matematika törvényei szerint 1,25 év, jó ok. az hónapokban olyan 15 hónap. Azalatt téglánként el lehet hordani egy lakást, a régiek fogalmazása szerint kő kövön nem marad (hat ).
Ezt is be kell venni egy kalkulációba.

matthiasi # e-mail 2020.07.09. 12:16

Sanyi910712 !
Sanyikám gondolom van / volt saját részed, abból minimum 20 % -ot visszatartani addig, amig nem üres a lakás.
Ki kényszerített arra hogy fizess mint a régi katona tisztek ?

Mit tudok tebbi ebben az esetben

Sok mindent pl. négyelő brigádra célozni (tanúk nélkül), meg amit topik társaim javasoltak, pl. lelépési pénz .

van itt egy mondatod :
Ráadásul két kiskorú gyermeke is van a bizonyos párnak.” Mit rejthet az a bizonyos szó , csak nem etnikum ?
Néha a pénzre ők jobban harapnak mint az őslakosok.

matthiasi # e-mail 2020.07.09. 12:01

Józsi van méltányosság is ! Egy 30 % kal megemelt lakbér elmehet sőt talán az 50 % is, de azért annál több nem.
Ha bár a bérlő, főleg határozott időnél tudja , hogy lejár a szerződése.
A példában a napi 25 eft felár ha igaz ,hogy a napi lakbér
12 500 ft x 30 az egy 370 - 380 eft -os bérlet. Nem kevés még extra helyen nagy lakásnál sem. Magyarul magas lakbér. Nos ezt megduplázni arra a pár napra, hát nem tudom.
Függ persze attól is ,hogy a bérlő szól e időben, hogy per pillanat nem tud menni. Már amennyiben ez igaz, hiszen a panziók ólcsó szállók tömege várja a bérlőket.
Panzióban 5 eft /nap / fő, 2 főre 10 eft /nap.... 300 eft /hó amiben a rezsi is benne van.
Az egyik lányom 120 eft ért ad ki lakást. Ha a bérlő a szerződés lejártakor nem megy dupla a lakbér, de azért van egy olyan kitétel, hogy csak akkor, ha nem szól előre.

drbjozsef #   2020.07.09. 09:00

Vajon a szakértők szerint az egy jogszerű lakásbérleti szerződés, hogy ha a határozott időre kötött szerződésbe beleírom, hogy a szerződés lejártát követő naptól a jegyzőkönyvezett birtokbaadás napjáig minden egyes napra mondjuk napi 25.000.- Ft lakbért (kötbért, használati díjat, mindegy) számolok fel? (Ami mondjuk a havi lakbér fele amúgy)

Ha vállalja ezt a bérlő, elfogadja, aláírja közjegyző előtt, akkor ez alapján érvényesíthető ez fizetési meghagyással gond nélkül utólag, ha tényleg ott lakott még mondjuk 10 napot, vagy akármennyit? Jó erkölcs, túlárazás, valami?

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

MajorDomus # e-mail 2020.06.23. 19:07

Csak jogszerűtlen,de a gyerekek nem érdemlik meg....

drbjozsef #   2020.06.23. 06:48

Sanyi910712,

Ha nem volt közjegyzővel záradékoltatva a szerződés, és nem költöznek ki, akkor lakáskiürítési pert indíthatsz ellenük. Ez némi pereskedés, 0,5-2 év, és ha nincs vészhelyzet vagy moratórium, ki is rakják őket a végén.

Vagy megegyezel velük. Kapnak egy kis lelépési pénzt, ha egy héten bellül eltűnnek mondjuk.

Jogszerűen más út sajnos nincs.

Sanyi910712 # e-mail 2020.06.22. 19:48

Sajnos még az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a bérlők nagyon rég tudják, hogy menniük kell. Nem akarnak menni. Ráadásul két kiskorú gyermeke is van a bizonyos párnak.

Sanyi910712 # e-mail 2020.06.22. 19:43

Sajnos az eladót már kifizette a bank, mert lakáshitel kell ahhoz, hogy lakást vegyek. Igazából az érdekelne, hogy mi várható június 30 után. És mit tudok tenni még?

MajorDomus # e-mail 2020.06.22. 18:46

Lakáskiüritési per.
Vagy:
Addig nem fizeted ki az eladónak a teljes vételárat amig üresen át nem adja.
Ezt vállalta.

Sanyi910712 # e-mail 2020.06.22. 17:49

Üdv.
Vásároltam egy lakást, pontosabban még nincs a nevemen de a héten tulajdonos leszek. Az előző tulaj nem bolsogult az albérlőkkel, határozatlan idejű szerződésük volt/van
ezt írásban fel is mondták, június 30-cal. Ki is lett postázva tértivevénnyel. Látták a bérleti szerződés felmondásáról szóló papírt, de sem átvenni, sem aláírni nem akarják. Mit tudok tebbi ebben az esetben

Zöldövezeti11 # e-mail 2020.06.22. 04:21

De mint írták az ilyen kisipari bérbeadás csak kínlódás.
Az intézményes pedig pár évtizedig még nem lesz a torz törvények és a még torzabb, magyarul töketlen törvényalkotás miatt !

Zöldövezeti11 # e-mail 2020.06.22. 04:18

Nos ezért kell megfelelő letétet kérni.

Nem szabad lágy szívűnek lenni !

gerbera317 # e-mail 2020.06.21. 21:50

Éppen az imént botlottam bele véletlenül. Ilyen egy lelakott lakás a bérlő távozása után:
https://www.facebook.com/…63208840335/?…

MajorDomus # e-mail 2020.06.21. 16:35

Okos tanács.
Töredékébe kerül mint egy romhalmaz lakás felújitása.

gerbera317 # e-mail 2020.06.21. 11:57

@vierzo
Én a károk listáját is közjegyzővel készíttetném el. Közjegyzői helyszíni eljárás kell hozzá, ami nem ingyé' van, de megfizethető. És bármennyibe is kerül, biztos hogy olcsóbb, mint a magad készítette kárfelmérő jegyzőkönyv tényállásai meg a hitelessége fölötti bírósági vita.

matthiasi # e-mail 2020.06.21. 11:54

vierzo !!

Én el sem tudtam képzelni, hogy lehetséges ennyire lelakni 8 hónap alatt egy lakást.

Néha 2 hónap alatt is megtörténhet.
Minden törvénye jogi lépést vessél be akár megtérítésére. A jövőben viszont csak sok sok szűrtő után engedj bérlőt a lakásba.
Pl. a lehető legmagasabb kaució, amit nem hónapban hanem egy összegben írsz le.
Pl. egy 120 eft -os bérleti díjnál ne a szokásos 2 hónap azaz 240 eft legyen, hanem pl. 300 eft, sőt lehet az akár 400 eft is. Sok jelentkező eleve kiesik. Aztán a többszöri tárgyalás , a szokásos el kell jönni mert eladják a lakást nem azonnal bevenni. pl. egy kersuztkérdéssel na akkor én is vevő lennék had vegyem fel a tulajjal a kapcsolatot. mismásolás esetén hamar kiderül, hogy bizony nem igaz , csak annyi megint egy nem fizető bérlővel hozott össze a sors.
Persze ezekhez hogy a klasszikust idézzem : ideg kell.
Főleg mostanában amikor bizonyos helyeken túlkínálat van.
De inkább álljon üresen egy lakás mint pár hónap és romhalmaz legyen.
Amúgy a lakbérnél méltányosság kell.
Ami azért egy elvont fogalom !!

Zoltanuss # e-mail 2020.06.21. 11:36

A minap az alábbi esettel találkoztam.
Egy régi ismerős miután gyakorlatilag földön futó lett, 78 éves úr a lakás problémáját egy álházasággal oldaná meg.
Talált egy kiadó bérletet 32 -33 nm , neki tökéletesen megfelelőt 15 eft -os önkormányzati lakbérért + a főbérlő nek /68-s hölgy / 50 eft. csakhogy a tulaj az önkori nem enged albérlőt, sőt még élettársat sem a lakásban lakni.
Tanakodtak és arra döntésre jutottak, hogy összeházasodnak.
Megtörtént. Ekkor derültek ki további részletek. Az úr aláírt egy 6 milliós tartozást most már az asszonykának.
Az új asszony azzal magyarázta, kell neki a pénz . Az önkori nem adja el, nem engedi elcserélni stb.
Nos az ilyen ál házasság törvénytelen e ?
Számítás manipuláció biztos van a háttérben. Ja meg az ,hogy a házastársak között érvényes e egy tartozás, amúgy ami behajthatatlan. ??
Mondjuk a hölgy tájékozottságára jellemző, hogy nem tudta azt, hogy a tartozás nem megy át az örökösre.
Azon vitatkoztak az esküvő után , hogy a boldog férj lány átvállalja e majd a tartozást. A határozott nem után már csak arról,hogy magatehetetlenség esetén gondozza e a papát Nos itt elbúcsúztam.
A kérdés van e törvénytelenség az ügyletben, ill. ki a nagyobb bukó az új férj vagy az új asszony ?
Amúgy én kisebb , de egyösszegű pénzért csináltam volna. Mondjuk 2 év lakbér egy összegben, de hát a nincsteleneknek ennyi pénzük nincs.
Tovább kellett volna kutatni !!

vierzo # e-mail 2020.06.21. 11:30

Szép napot kívánok!

Szeretném megkérdezni, hogy mit kell tennem. Visszakaptam a lakás kulcsait egy számomra ismeretlen embertől- A lakást lelakottan és takarítás nélkül.
Én el sem tudtam képzelni, hogy lehetséges ennyire lelakni 8 hónap alatt egy lakást. Tavaly volt kifestve, de mindent újra kell festeni.Szőnyegeim kuka, mert kidobták az erkélyre. Kád ,wc hónapok óta nincs kitakarítva, tetőzve, hogy a fölöttem lakó el is áztatott és nem szóltak, komplett wc és fsz festés kell. . Új csapomról eltűnt alkatrész stb Naprolóm egy részét leszakították. stb

Összeírom egy listába.

Most már egyből vegyem fel a közjegyzővel a kapcsolatot és elindíthatok egy fizetési meghagyást, vagy még futnom kell a köröket, hogy felszólító levelet küldjek az albérlő címére (mint kiderült egy barátján van bejelentve.

Albérlő pénteken hívott, hogy ő nem bújik és és majd beszéljünk ha Magyarországra jön, de nem látom értelmét.

drbjozsef #   2020.06.21. 08:21

Attól az még nem igaz.

MajorDomus # e-mail 2020.06.20. 21:20

Pár ítélet tudatában mondtam.

drbjozsef #   2020.06.19. 20:09

Szerencsére.

MajorDomus # e-mail 2020.06.19. 18:32

Hogy hány ilyen perem volt....

drbjozsef #   2020.06.19. 05:45

Mit?

MajorDomus # e-mail 2020.06.18. 18:49

Ha tudnád....