Saját lakásomból bejelentett lakó eltávolítása


Majordomus # 2023.12.01. 20:53

Nem látom a dátumokat és az időket...

drbjozsef # 2023.12.01. 05:30

Máris?
Még csak majd két éve kérdezte...

Majordomus # 2023.11.30. 22:10

talárnélküli
Inditsátok meg a gyermektartási eljárást...

Bori1 # 2023.11.30. 10:42

drbjozsef köszönöm szèpen a vàlaszt!

drbjozsef # 2023.11.30. 10:30

Bori1,

Igen.
Kormányhivatalanál el kell indítani a fiktiválási eljárást.
(ügyfélkapuval azt hiszem elektronikusan is lehet, oda se kell menned.)

https://www.kormanyhivatal.hu/…%A9relem.pdf

Bori1 # 2023.11.30. 10:11

Az èn ingatlanomba van àllandò lakcímre bejelentve egy anya a kèt gyerekèvel. A bejelentèskor sem ès azòta sem laknak ott. Màr felszòlítottam, hogy jelentkezzen ki. Tudom fiktivàltatni a lakcímèt?

talárnélküli # 2022.01.26. 11:13

A gyerektartásról hogyan tud lemondani az anya amikor az a gyereknek alanyi jogon jár, az anya csak kezeli. Legalább is én úgy tudom.

talárnélküli # 2022.01.26. 11:10

Köszönöm a választ. Tudomásom szerint hivatalosan nem költözött be, hiszen én nem írtam alá a lakcim bejelentőjét. Ha viszont valaki más írta alá akkor hamisítást követett el. Tehát nem kell kiköltöztetni hiszen nem lakik itt hivatalosan.. Legalább is az én véleményem szerint.

drbjozsef # 2022.01.25. 10:55

talárnélküli,

Megtilthatom-e, hogy itt lakjon és élősködjön az unokám nyakán ?
Igen. Ha az egész ingatlanon te vagy a haszonélvező, akkor te mondhatod meg, hogy ki lakhat ott, és ki nem.
De ha már beköltözött, nehéz lesz kirakni (hivatalosan, jogszerűen), mert a veszélyhelyzet alatt kilakoltatások sincsenek.

Hogyan tudott lemondani a gyerektartásról akkor ha szűkösen élnek ?
Feltehetőleg úgy, hogy nem kéri azt. De ha kérné, akkor igen, a gyerek érdekei az elsők, és ellentételezés nélkül nem mondhat le róla. És ha kérné, végső esetben bíróságon, meg is ítélnék neki. Persze, ha nincs miből fizetni, nem sokra menne vele.

talárnélküli # 2022.01.25. 10:37

Üdvözletem. Van egy olyan problémám, hogy az unokám egy használaton kívüli melléképületbe költözött a 3 éves dédunokámmal együtt. A gyerek apja 3 év után eleőbukkant és beköltözött az unokámhoz. Eddig nem törődött a gyerekével, tartásdíjat nem fizetett. Most, hogy lehetőséget lát abban, hogy ingyen lakhasson, mindjárt megtalálta Őket. Nekem az egész ingatlanra érványes haszonélvezeti jogom van. Úgy tudom a haszonélvezeti jog erősebb még a tulajdon jognál is mert a tulajdonost is eltilthatja az ingatlan használatától. Megtilthatom-e, hogy itt lakjon és élősködjön az unokám nyakán ? Nincsenek megesküdve, a gyerekről nem gondoskodik,. Az unokám pár éve lemondott a gyerektartásról, hogy miért nem tudom mert a jövedelméből nem jönnek ki állandóan kölcsönöktől kölcsönökre él. Úgy tudom a tartásdíj a gyereket illeti meg, az anya csak beosztja. Hogyan tudott lemondani a gyerektartásról akkor ha szűkösen élnek ? Az Apa nem dolgozik alkalmi munkából él, a Rendőrség már házkutatást is tartott az ingatlanon mert vélhetőleg bűncselekményekből él. Mit tudok tenni a dédunokám védelmébe mert ez előbb-utóbb tragédiához fog vezetni. Köszönöm a válaszokat.

drbjozsef # 2022.01.18. 18:35

MD,

A gyengébbek kedvéért mégegyszer : jogszerűen nem teheti.
Az E-On meg fogja kérdezni, hogy a leszerelés sérti-e harmadik fél jogát, és akkor bizony hamisan kellene nyilatkoznia...

Legfeljebb előre fizetős órára cseréltetheti, ha fizikailag hozzáfér az órához, ha a lakásban van, az se fog menni.

Majordomus # 2022.01.18. 18:08

Dehogynem
Fel kell mondani a szerződést,és a kejárat napjra felmondani az Eonnal a szeződést .
A villanyóra leszerelése után megváltozik a helyzet.
A lakás felújitása miatt a felmondás idő lejárta utáni napon a bejárati ajtók leszerelése frstés és felújitás miatt.

Majordomus # 2022.01.18. 18:08

Dehogynem
Fel kell mondani a szerződést,és a kejárat napjra felmondani az Eonnal a szeződést .
A villanyóra leszerelése után megváltozik a helyzet.
A lakás felújitása miatt a felmondás idő lejárta utáni napon a bejárati ajtók leszerelése frstés és felújitás miatt.

drbjozsef # 2022.01.18. 13:32

Gaspar Gyula,

Jogszerűen sajnos nemigen tudsz tenni semmit.
Olvasd el ezt, és az ebben linkelt két cikket is. Plusz a hozzászólásokat alatta.

https://kiszamolo.hu/…-kalvariaja/

A birtokost védi a birtokvédelem, és a veszélyhelyzet alatt nem lehet lakáskiűrítést foganatosítani. Majd követelheted tőle a tartozásait, ha nem tudja megfizetni, akkor persze hoppon maradsz.

Gaspar Gyula # 2022.01.18. 13:23

A berloim nem fizetik a közüzemi számlák át és ahogyan nézem nem is szándékoznak megoldást találni erre a helyzetre,a telefont nem veszik fel és csak nő és nő a tartozásuk.Edesanyam lakása volt,én örököltem meg.leszereltetthetem a bejárat I ajtót,hogy hamarabb távozásra bírjam?

Gaspar Gyula # 2022.01.18. 13:18

Kedves drb József amennyiben lehetséges vegye fel velem a kapcsolatot,úgy látszik hasonló helyzetben vagyunk.tel.szamom 06/30-285-5969 egyedül nehéz megbirkózni ezzel a helyzettel, segítsük egymást kérem.

drbjozsef # 2022.01.17. 11:11

Eddig ez volt a fő szabály. Most már nem tudom.
Azért ezt nem olyan nagyon nehéz kitalálni három hónappal a választások előtt...

wers # 2022.01.17. 09:42

szomorú írására reagáltam

wers # 2022.01.17. 09:41

Na jó, de sok esetben a kirakni kívánt személy(ek) akár évekig is ott lak(hat)nak még. A lakcímnyilvántartás elsődleges célja, hogy tudni lehessen, ki hol lakik. Eddig ez volt a fő szabály. Most már nem tudom.

Továbbá a gyerekek ovi-suli problémái, de még az érvényes tb-hez is kell bejelentett lakcím. Ne olyan egyszerű ám ez.

Főként érdekes, mert ugye sokszor ismételt, hogy maga a bejelentés a lakhatáshoz nem keletkeztet jogokat. Ettől nem lesz a tulaj előrébb.

drbjozsef # 2022.01.17. 09:37

A kettőnek nincs köze egymáshoz. A lakcím azért van, hogy az állam, a szolgáltatók, és a többi állampolgár elérje az állampolgárait. Ettől nincs joga ott lakni, de ha ott lakik, elérhető legyen.

Szomorú örökös # 2022.01.17. 09:21

wers

Elég a szállásadó nyilatkozata, hogy már nem engedi meg.

No de ez azért normális is. Ha valakit befogadnak, akkor az minimum, hogy megbecsüli a lehetőséget az illető.

wers # 2022.01.17. 08:48

LaySoft
Elhiszem, valami ilyesmit mondtak a volt kollégák.... lesz ám ebből sok-sok fellebbezés!

Magam részéről nem is akarom megérteni a jogalkotó szándékát.

Úgy néz ki, hogy egyik véglet szerint lassan már a kutyaólba is be lehet jelenteni valakit, ha megesküszik rá, hogy ő ott él (és az neki így jó is) másikról meg minden egyéb vizsgálat nélkül meg lehet szüntetni a lakcímet, ha ott lakik, ha nem - bármi is legyen a jogcím. Elég a szállásadó nyilatkozata, hogy már nem engedi meg.

Na ezen igazodjon ki valaki.

LaySoft # 2022.01.17. 07:54

Simán ki tudtam jelenteni, akit akartam. Így néz ki a kijelentő lap:

https://szarduma.hu/kijelentes.jpg

Kaptam is róla pecsétes példányt, így most már van mit lobogtatnom.

wers # 2022.01.10. 17:58

elintézem a lakcíme fiktívvé nyilvánítását

Ez az, ami kétséges.

Az nem, hogy él a birtokvédelem

Szomorú örökös # 2022.01.10. 17:43

LaySoft

Az erről szóló határozatot meg lobogtatom neki, hátha jobb belátásra bírom.

Igazából a fiktív lakcímnek csak akkor van értelme, ha olyan helyen használja a lakcímkártyáját, ahol azt le is ellenőrzik elektronikusan a rendszerben - igaz akkor úgy tudom, hogy azt azonnal be is vonják és nem kapja vissza, ergo onnan kezdve nem lesz lakcímkártyája. Minden más esetben simán mutogathatja és el fogják neki fogadni még úgy is, ha fiktív a lakcíme.