Ingatlan vásárlás


Majordomus # 2022.05.31. 19:47

Te vagy birtokon belül!

drbjozsef # 2022.05.31. 09:59

todor,

Ha érdeked fűződik a normális viszonyhoz valamiért, ha van még függőben velük valami dolog, akkor csak okosan, de határozottan együttműködni.
Ha nincs ilyen, küldd el a jó édes anyjába és a sóhivatalba egyszerre. Még egy pótnapot tűzhetsz neki majd a cuccai elvitelére, de utána fel is fordulhat.

todor # 2022.05.31. 09:29

Zárakat birtokba vétel után kicseréltettem.

Majordomus # 2022.05.30. 20:03

Egyébként a Földhivatalban soron kivűl is bejegyzik a tulajdonjogodat némi aprópénzért.

drbjozsef # 2022.05.30. 12:32

todor,

Birtokbaadás után nem cseréltél zárat azonnal?
Tedd meg.
Te vagy a birtokos, szerződésed és jegyzőkönyved is van erről, attól, hogy ő (még) tulajdonos, semmi keresnivalója ott. Dehogy mehet be az engedélyed nélkül.
Én megmondanám neki, hogy meg ne próbáljon bejönni, azonnal rendőrt hívok, azon kívül vagy elviszi határidőig a dolgait, vagy kifizeti az őrzés díját.

osztap # 2022.05.30. 12:16

Tényleg bejöhet, mert nincs kijelentkezve?
Hát persze, hogy nem. Mint már ezerszer leírták itt a fórumon, a bejelentkezés semmilyen jogot nem keletkeztet a lakásban való tartózkodásra.

Addig ki-be járkálhat(na)?
Nem. Te vagy birtokban, mióta a tulaj átadta. Előzetes egyeztetés után, észszerű időben bejöhet a holmijaiért. A zárat még nem cserélted le? Még ma érdemes megtenni.
A telefonon kért napi 15 ezerre ne legyenek nagy reményeid, hacsak nincs bent a szerződésben. Ha úgy gondolod, hogy jó eséllyel nem pár napot fog késni, akkor holnapután tértis levélben felszólíthatod, hogy vigye el a cuccait, póthatáridő tűzésével (mondjuk 3 nap kézhezvételtől), különben az ő költségére elszállíttatod és megsemmisítteted mint hulladékot.

Egyébként mire van kötbér kikötve a szerződésedben?

todor # 2022.05.30. 11:12

Majordomus: még sajnos nincs vége...

drbjozsef: X-nap, az volt április 30-a, akkor a hátralék kifizetése, és birtokba adás. De nem kérték a törlési engedélyt a banktól, csak a múlt héten.

Mivel a szerződéssel ellentétben nem a melléképületben, hanem a garázsban és a ház egyik szobájában parkoltatták le a dolgaikat, ma felhívott az egyik volt tulaj, hogy nem tud holnap jönni értük (szerződésben adott határidő utolsó napja), hanem majd valamikor a jövőhéten, és persze szivességből tároljam neki. Napi 15 ezret kértem érte, ő meg nem akar fizetni. És mivel nem jelentkezett ki a házból, közölte, különben is akkor jön a holmijáért, amikor akar, meg kulcsa is van. Tényleg bejöhet, mert nincs kijelentkezve? És persze még nem került a ház nevemre, az kb még két hét, ha jól tudom. Addig ki-be járkálhat(na)? Én meg nem tudok bejelentkezni, mert ugye, nem írták alá a bejelentő papírt.

Majordomus # 2022.05.28. 09:18

Az ügyvéd ft/szó alapon számlázhatott.

drbjozsef # 2022.05.28. 05:27

hiánytalanul megfizetik a tartozást és az ingatlant ...-ig tehermentesítik, és a törlési engedélyeket a birtokba adás napján eredeti példányban átadják a vevőnek.

Hát jópofa egy megszövegezés ez, szerintem úgy hülyeség ahogy van. Ha tehermentesítik (=törlik a jelzálogot, aminek feltétele, hogy beadják a kérelmet, aminek feltétele hogy megszerezzék a banktól a törlési engedélyt), akkor utána mi a fenének adnák oda neked ezeket eredeti példányban? Minek kellene az neked a tehermentesítés UTÁN?
Hacsak nem a birtokbaadás, úgy mint nálad, előbb van mint ez a ... dátum.
De akkor meg mi köze ennek a mondatnak a fizetéshez? Ez az az X nap?

No mindegy, ha elindult az ügy, én is fizetnék, mert a bank feltehetőleg nem ad ki hibás törlési engedélyt, menni fog az.

Majordomus # 2022.05.27. 20:04

Majd ird meg mi lett a vége.

todor # 2022.05.27. 17:04

Köszönöm a válaszokat!

Sokat segítettek a megértésben egész végig!

todor

Majordomus # 2022.05.27. 16:12

Fizetsz 10.000 ft szolgáltatási illetéket akkor aznap megcsinálják tudtommal.

Végül is birtokba léptél neked már kevés a kockázatod.

osztap # 2022.05.27. 16:08

todor,

Nem látszanak a dátumok a hozzászólásodban (a fórummotor megint köhög), ha jól értem, akkor a törlési engedély átadása Neked, a birtokba adás és a hátralék általad való megfizetése mind egy napon történik a szerződés szerint.

Én a helyedben nem vacakolnék, ha az ügyvéd nem lát nyilvánvaló hibát a törlési engedélyen, fizetnék. Az ügyvéd akkor beadhatja a törlési engedélyt is, és a bejegyzési engedélyt is a földhivatalba hétfő reggel. Onnantól még kb. két hét, hogy bejegyezzenek mint tulajdonost.

Majordomus # 2022.05.27. 15:43

Végül is az valószinű hogy nem akartak átverni.
Ráadásul -ami nagy szó - birtokon belül vagy.
.
Szerintem igy nyugodtan fizethetsz.

todor # 2022.05.27. 15:24

Majordomus: Végig olvastam. Az eladók nem, ebből adódnak a konfliktusok.

osztap, drbjozsef: Az van a szerződésben, hogy hiánytalanul megfizetik a tartozást és az ingatlant
  • ig tehermentesítik, és a törlési engedélyeket a birtokba adás napján eredeti példányban átadják a vevőnek. Ez ugye, nem történt meg , de a házat birtokba adták.

X- napon kellett volna hátralékot kifizetni, de még nem kérték az eladók a törlési engedélyt a banktól (csak 4 héttel később), így ez még nem történt meg. A tulajdoni lapon legutóbb még nem szerepelt az engedélykérelem (hétfőn), széljegyben sem.
A szerződés és a bejegyzési engedély van az ügyvédnél letétben.

Mivel a héten beszerezték a papírokat és elküldték az ügyvédnek tegnap, most este már telefonáltak az eladók közül ketten, hogy fizessek már.

Majordomus # 2022.05.27. 07:30

Nem olvasta végig a szerződést...

drbjozsef # 2022.05.27. 04:42

todor,

Úgy kellene lennie, ha ez a jelzálog törlési engedély. Beadni, sőt, nem széljegy, hanem ténylegesen törölje a földhivatal, utána fizetsz, és akkor adja be az ügyvéd a - jő esetben nála már letétben lévő - bejegyzési engedélyt.

Nem így szerződtél? Miért nem? Nem te vitted az ügyvédet?

Majordomus # 2022.05.26. 18:17

Egyszerűbb lenne azt elolvasni.

osztap # 2022.05.26. 17:32

todor,

Nem fordítva kellene lenni, hogy előbb a földhivatalba beadni a kérelmeket, amik megjelennek a tulajdoni lapon, és akkor lehet biztonsággal kifizetni a hátralékot?
Mi van a szerződésben? Azt kell követni.

Neked nyilván az a biztonságosabb, ha előbb törlik a terheket, és utána fizeted ki a hátralékot. Így szerződtél-e?

todor # 2022.05.26. 16:38

drbjozsef, osztap, köszönöm az eddigi segítséget!

De van még kérdésem, hátha tudnak ebben is segíteni.

Végre eladók elküldték az ügyvédnek a banki papírokat, és szólt az ügyvéd, hogy fizessem ki a hátralékot, és utána beküldi a földhivatalba a törlési kérelmeket.
Nem fordítva kellene lenni, hogy előbb a földhivatlba beadni a kérelmeket, amik megjelennek a tulajdoni lapon, és akkor lehet biztonsággal kifizetni a hátralékot?
Az én ingatlanom eladásánál előbb be kellett adni a kérelmet a FH-ba, utána fizették meg a hátralékot.
Most akkor melyik a biztonságos vagy a jó?

drbjozsef # 2022.05.26. 05:42

Ennyi lesz 7 hónap múlva is 150 000 Euró

Bármilyen furcsa, de 6 millió forint hét hónap múlva is 6 millió forint... :)
Persze, értem, mire gondolsz. Pláne a forint mai beszakadása után...

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.26. 05:11

Erre találták fel a kamatot.

Marcsás # 2022.05.26. 04:52

Köszönöm a válaszokat. Mi vagyunk az eladók. Azért szeretnénk, ha Euróban lenne meghatározva és fizetve is, mert így 7 hónap múlva, ha nagyot gyengül is a forint legalább ennyivel kisebb a veszteségünk. Az inflációt így sem tudjuk kivédeni. Csak az euró összegét szeretnénk rögzíteni pl. a vételár 150 000 Euró. Ennyi lesz 7 hónap múlva is 150 000 Euró. Erre gondoltunk.

Majordomus # 2022.05.25. 09:58

Bele kell foglalni,de nem biztos hogy az eladó ebbe belemegy.

"az ingatlan vételárát szerződő felek 20.000 euróban-szerződéskötés időpontjában 7.600.000 ft-ban határozzák meg".

Miért fontos hogy euróban legyen a vételár?

Marcsás # 2022.05.25. 07:57

Köszönöm a válaszokat! Ettől féltem, mert egy mezőgazdasági terület eladása hosszú procedúra és nem szeretnénk, hogy emiatt dobják vissza. Akkor milyen módja lehet annak, hogy mégis Euróhoz kössük az árat a szerződésben?
Köszönöm!