Határozott időre kötött albérleti szerződés.


Majordomus # 2023.05.30. 20:26

Inci

Ha neked lenne egy 40 milliós lakásod,kiadnád kaució nélkül egy Incinek akinek hol van munkája hol nincs,és értelemszerűen jövedelme sincs hogy fizetni tudjon.

Csak te a saját szempontjaid alapján látod a világot.

Ha félévente kell a lakást ijrafesteni mert a gyerek a bébiételt a falra keni a konyhát meg felújítani mert az egyhónapi menű rá van égve a tűzhelyre akkor ne csodálkozz a tulajdonos óvatosságán.
.
Minimum egy évre adom ki és 2 havi kaució. Ez alap. Ez fedezi a festést javítást.

Neked nem erre van szükséged.

Miért nem a pasiddal költözöl albérletbe? Két jövedelemből könnyebb fenntartani.

Egyébként melyik városban élsz?

Zöldövezeti11 # 2023.05.30. 14:38

Rövidtávra nem lakásbérlet kell, hanem szálloda, airbnb szállás, különféle panziók egyéb tömegszállások.
Persze fajlagosan mind drágább mint a saját bérlemény.
Ja majd elfelejtettem, hogy 27 éves koromig tömegszállásokon laktam. Annak előnyivel és hátrányaival.

Zöldövezeti11 # 2023.05.30. 14:26

Lavórban fürdünk.

14 éves koromig lavórban fürödtem.

14 és 18 éves kor között középiskolai kollégium, de fürdés csak hetente egyszer.Az egyetemi koleszban az első 2 évben hasonló a helyzet,majd 3.tól kettő szobához 1 fürdőszoba. A munkás szállón 5 -6 szobára 1 fürdő.
27 éves lettem amikor megvalósítottam a fürdőszobámat.

Egyébként nem a folyóvizes melegvíz termelő a legfontosabb, hanem a víz és a kád vagy zuhanytálca. Ha az van egyszerű az egész 1 veder meleg víz, egy veder langyos egy félliteres csupor vagy söröskancsó és kitűnő tussolást lehet megvalósítani.

Az emberiség 2/3-a nem élvezi ezt a luxust.
Akár a nagy 2. háborúban a tengeralattjárók legénysége.Mosdásra heti 2 liter, havonta egyszer tussolás....mondák az ámérikaiak amikor Manhattenben egy kiszuperált tengeralattjáróban büszkélkedtek a győzelmükben.

huncut Inci # 2023.05.30. 13:37

Lavórban fürdünk. Csak ez igy hosszú távon nehézkes.... nyilván több mint a híd alja.
A másik három lány, ök valószínűleg maradnak..
Hogy meddig? arról fogalmam sincs. Hogy miért? Erre van pár tippem.
Albérletet találni nagyon nehéz.
Én is kerestem keresek, de rövid távú bérlés kaució nélküli nincs. Amiket hirdettek azokról egytől egyig hamar kiderült, hogy kamuk.
Van aki ilyesmivel szórakozik.
A megfizethető munkásszállások 2-3 embernek adnak ki szobát rövid távon is kaucio nélkül de mind férfinak kell hogy legyen. egy embernek egyedül érkezőknek nem, legtöbb helyen nőknek pláne nem.
A jelenlegit 2 hetem volt keresni és találni. Nem akartam kivenni mert nem tetszett és valóban drága. De csak ez volt meg a másik lehetőség az utca.
Utcáról, hajléktalanná vált ember munkát sem kaphat. Ha valaki egyszerre veszíti el mindkettőt (lakás + munkahely) nagy bajban van. És nem lesz segítség. Az itteni emberek belerúgnak a bajba jutottba. Munkanélküliként is sokkalta sokkal nehezebb munkát találni mint egyik munkáról másikba menni. . Ugyanez vonatkozik a lakásokra albérletekre is.
Ez is fél éves szerződéssel és egy havi kaucióval találtam.
Másikat mielőtt kivettem volna a jelenlegit hiába kerestem, hívtam, néztem nem adták. Legtöbb helyen a telefon beszélgetésnél sem jutottam tovább.
Amit az ingatlan közvetítő küldött és késő délután megjelent az e-mailben, reggelre foglalt volt a legtöbb. Ami még szabad volt, oda kellett volna jövedelem igazolás aktív munkaviszony, minden. Ami akkor még nem volt.
Ha mégis talál az ember valamit akkor is belefuthat olyan csapdákba amikből iszonyat nehéz kimászni.
Egy felelőtlen aláirás és megvan a baj. Mint pl. ez a mostani.. Nehogy fizetési meghagyás legyen a vége a szerződésnek.
Lakható jó állapotú albérletnél még jogos is lenne. Innen jelenleg nem tudok menni mert egyrészt júliusig biztosan nincs hova, másrészt ott az aláírt fél éves szerződés. Mostanában olvastam utána, hogy nem úgy mennek a dolgok hogy meggondolom magam és megyek és max bebukom a kauciót ahogy eleinte hittem... hanem van olyan tulaj aki erre hajt. 2020-ban rengeteg diáknak, dolgozónak kellett feladni a hosszú távú albérletét és sajnos megjárták. Fizethettek egy olyan lakást, szobát amiben nem laktak.

Természetesen vannak, léteznek olyan albérletek amik 125-130ezer forinért másfél szobás teljes, jó lakások pesten, vagy pest mellett. Arra azoknak van esélyük akiknek vannak itt komolyabb rokonaik, sógor, koma jó barátok és elhatározzák hogy külön költöznek a szülői háztól. Ök akár fél év alatt találhatnak olyat. Nyugodtan biztos háttérrel, háttérből.
Kis munkásnak, vidékinek erre nincs esélye.
Hajléktalan szállók 3 hetes várólistát tartanak fenn. Nem minden ember kerülhet be. Van akinek esélye sincs.
A szociális központok ráérnek. A múlt héten jeleztem a problémát, még nem válaszoltak. Sem a munkásszállással kapcsolatban sem a nappali melegedő tisztálkodási lehetőségeivel kapcsolatban.

Majordomus # 2023.05.29. 19:19

Ők maradnak és nem fürödnek.
.
Gondolkodni nem tilos.
.
Zoltanussnak igaza van.
.
Telefon Afrikába(email)
.
Megavittatjuk a boylert és betudjuk a júniusi bérleti díjba. Rendben?

Ha nem, akkor is betudjuk mert a strandra járunk fürödni és a belépő árát levonjuk.
.
Ennyi.
Egyébként 120 ezer ft ellenében 35 m2-es önálló másfélszobás laást tudsz bérelni.

A rezsi ott nincs 20 ezer ft.
Költözz el de úgy hogy a kauciót lelakod.

matthiasi # 2023.05.29. 17:26

És mi lesz a másik 3 külföldi lánnyal.?

gerbera317 # 2023.05.29. 14:53

Ha a bérbeadó tényleg csak annyit mondott, hogy ő most Afrikában nyaral, tehát nem azt mondta, hogy a bérlő javíttassa meg, és majd elszámolnak egymással, ha hazajött, akkor a bérbeadó szerződést szegett, és ezzel megnyílt a bérlő joga a rendkívüli felmondásra. A többi már gyerekjáték.

huncut Inci # 2023.05.29. 14:11

Egy régi fég gázbojler.
Felhívtam egy szerelőt érdeklődve mennyibe kerül. 40e ha membrán ment tönkre. Ha kazán égett ki akkor 120ezer.

matthiasi # 2023.05.29. 14:09

huncut Inci

Túlárazott az az albérlet
.Legalább is a második és harmadik tétel.

Ott kell hagyni!

Zoltanuss # 2023.05.29. 13:17

4 felnőtt ember csak van annyira önálló, hogy egy bojlert megjavíttasson vagy vegyen egy újat. 50 eft egy villanybojler 30eft a szerelés. Később a bérbeadó vagy kiegyenlíti vagy ha nem, a lakbérből levonják.

ha felmondom a jelenlegi albérletet, követelheti

Kérheti, követelheti, de a kérést figyelmen kívül lehet hagyni. Nem árt figyelmeztetni a szolgáltatásai hiányosságára, majd lenyugszik.

drbjozsef # 2023.05.29. 10:57

Igen, követelheti.
Hiszen követelni egyáltalán nem tilos, bármit lehet követelni.

Alapvetően egy határozott idejű szerződést azért kötnek a felek, hogy azt kitöltsék.

huncut Inci # 2023.05.29. 09:36

Jó napot! Helyzet a következő.
Áprilisban felmondtak a munkahelyemen ami szállásos volt így a munkásszállásról is el kellett azonnal költöznöm.
Keresnem kellett egy azonnal költözhető albérletet mivel a munkásszállások többsége egyedül nőket nem igazán fogadnak.
Munkaszerződés és állandó munkahely híján egy olyan albérletet sikerült csak találnom ami meglehetősen hiányos. Nincs mélyhűtő, se wifi, a konyhában a fal salétromos.
Fél éves a szerződés egy hónap kaucióval.
Társas albérletről van szó másik 3 külföldi lánnyal. Én egyedül bérlem a nagy szobát 85ezer+30 ezer rezsi + 10 ezer közös költség.
Amiről kiderült sajnos nem zárható a szoba ajtó sem.
Viszont nemrég tönkrement a bojler is. Teljesen. Jeleztem a tulaj felé akkor is amikor még csak meghibásodott. De nem reagált rá. Hívtam akkor is amikor teljesen tönkrement, de annyit mondott hogy nem tudott róla és ö amúgy is június 4.-ig Kenyában nyaral.
Így számomra hosszú távon nem lakható az albérlet.
Azóta találtam munkát.
Kerestem másik albérletet is, le is foglalóztam júliustól.
Kérdésem ha felmondom a jelenlegi albérletet, követelheti Majd a tulaj a maradék 4 hónapi bérleti díjat a számomra lakhatatlan szobára ha elköltözöm, vagy csak a kauciót bukom be?