engedély nélküli építkezés


Majordomus # 2024.01.26. 20:23

A bővítés igen,de az átalakitás nem.

nanemaaa # 2024.01.29. 10:40

Hol látsz te itt átalakítást? :O

Majordomus # 2024.01.29. 20:16

Itt!

"egyszintes faház fedett teraszának a tetejét szeretnénk átalakítani napozóterasszá"

drbjozsef # 2024.01.30. 05:41

nanemaaa,

Én szeretném a tyúkólat „átalakítani” kastéllyá. Ugye, ahhoz sem kell építési engedély?

nanemaaa # 2024.01.30. 09:02

drb...

OTÉK 1. számú melléklet:
8. * Átalakítás: meglévő építmény, építményrész, önálló rendeltetési egység, helyiség alaprajzi elrendezésének vagy külső megjelenésének, megváltoztatása érdekében végzett, az építmény térfogatát nem növelő építési tevékenység.

312/2012. (XI.8.) Korm.r. 1. számú melléklet:
Építési engedély nélkül végezhető építési tevékenységek

1. Építmény átalakítása, felújítása, helyreállítása, korszerűsítése, homlokzatának megváltoztatása, kivéve zártsorú vagy ikres beépítésű építmény esetén, ha e tevékenységek a csatlakozó építmény alapozását vagy tartószerkezetét is érintik.

Magyarán, ha beleférsz a tyúkólba egy kastéllyal, hát megteheted. ;) Bár e rendeltetés megváltoztatásához a települési önkormányzat részéről a településképi bejelentés tudomásulvétele is kelleni fog. ;)

De hisz mindezt magadtól is tudtad, vagy tudhattad volna. ;)

nanemaaa # 2024.01.30. 09:10

MD
egyszintes faház fedett teraszának a tetejét szeretnénk átalakítani napozóterasszá (csigalépcsővel elérhető, korláttal körülvett kvázi "lapostető" lenne)

Ha mást nem is nézünk, de épülne plusz egy csigalépcső, ami alapból bővítésnek minősül, vagy minősülhet. Arról most ne szóljon a fáma, hogy egy hasznos teherre nem tervezett előtető szerkezet önmagában nem alkalmas tetőterasznak. Magyarán el kell bontani, és helyette egy megfelelő állékonyságú és teherbírású lapostető (terasz) épülne.
De nem bánom, bíztasd engedély nélküli építésre a kérdezőt, de adj neki egy kötelezvényt, hogy a bírságot magadra vállalod. Vagy a bontás költségeit, ha ezáltal szabálytalanná válna az épület. ;)

Majordomus # 2024.01.30. 20:06

Én nem bíztatom,csak szerintem ehhez nem kell építési engedély.

Persze ez csak az én véleményem.

nanemaaa # 2024.01.31. 13:14

Mivel több esélyes a megoldás, így jobban járunk mi is, a kérdező is, ha hagyatkozik a hatóságra. Elvégre az ő dolga, hogy hogyan ítéli meg a kérdést. ;)

Majordomus # 2024.01.31. 20:33

Igy van. Egyetértünk.