Társasház és közös tulajdon


MajorDomus # 2019.02.25. 19:16

grevi
.
természetesen lehet, közgyűlési határozat kell,és MT szerinti munkaszerződés!
.
megbizási és més jogviszony nem játszik!

MajorDomus # 2019.02.25. 19:14

drb..
ha én lennék ott a közös képviselő ,akkor ez a gond fel sem merülne,mert az első héten megoldottam vfel,agy .
.
haez nem történik meg, baleset vagy életveszély kockázata merül fel vagy általad említett esetben rommá ázik a tetőről, a tulajnak is joga van kármegelőző lépésekre,természetesen abban az esetbe,ha a ,,szolgálati utat,, már végigjárta. egyébként tapasztalatból beszélek.

oligaliga # 2019.02.25. 17:44

Miért ne lehetne?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.25. 17:06

Nem vagyok egy bérelszámoló, de szerintem ez nem igaz.

Grevi0323 # 2019.02.25. 13:42

Tisztelt Szakértők!
Szeretnék választ kapni arra, hogy közös képviselő (nem végez társasházkezelést) lehet-e munkaviszonyban? Nem mindegy, mivel nyugdíjas, és ebben az esetben csak szja-t kellene vonni tőle. A megbízásos jogviszonyból vonni kell az egyéb járulékokat is.
Köszönöm előre is a választ!
Grevi0323

drbjozsef # 2019.02.24. 19:04

Dehogynem.

A közös költséget fizetni kell.
Nem vonogatunk le belőle semmit. Ha nem tetszik, hogy nem fizeti ki a társasház, indíts te pert, ha szerinted annak kellene. De hogy a közös költséget fizetni fogod, az tuti.

Egyébként Te, kk-ként, ha egy lakó benyögi, hogy tegnap beázott, ötmillió forintért újíttatta fel a lakást, akkor mostantól 300 évig nem fizetne közös költséget, akkor azt mondanád, hogy ja jó, oké, persze?

MajorDomus # 2019.02.24. 17:06

Na,erre szoktam én egy szóval válaszolni!
,,ellentmondok,,
Pintyed lehet,de nyerni nem fogsz.

drbjozsef # 2019.02.24. 09:52

(És ha én lennék a kk. úgy küldeném a fizetési meghagyást, mint a pinty. És meg is nyerném, és be is hajtanám.)

MajorDomus # 2019.02.23. 21:23

A dijazásodból megtérülnek a költségeid.
Egyébként én megoldatnám szakemberrel,miután ledokumentáltam az ügyet!
Video és hangfelvétel a kábel randalirozásáról,tértis aj.levéla közös képviselőnek.
Ezt követően kábel levág,számla összege levon a közös költségből,erről közös k.tájékoztatása!
Ennyi!

drbjozsef # 2019.02.23. 20:54

Ez kiváló ötlet.

Juza # 2019.02.23. 17:57

Jó! Sőt, szétnézek a lakótelepen, hátha máshol is van még ilyen kósza kábel, egyúttal leszedetem azokat is saját pénzemen.

drbjozsef # 2019.02.23. 17:47

Szedesd le.

Juza # 2019.02.23. 16:43

Tisztelt Szakértők!

Adott két társasház, amelyet utca választ el egymástól. A kettő között van egy használaton kívüli légvezeték, ami a mi tetőnkön vékony vas rúdhoz van rögzítve, de el van vágva.
Viharos időben a szél a kábelt a tetőhöz csapkodja, ami igen nagy zajjal jár.
Tavaly költöztem a legfelső szintre, azelőtt évekig nem lakott itt senki, akit ez zavart volna.

A közös képviselő szerint két kábelszolgáltató közül valamelyik "felejthette ott" a vezetéket.
Kérésemre felvette velük a kapcsolatot, hogy távolítsák el a kábelt, de az egyik tagadta, hogy az övé lett volna, a másik nem reagált.
Később én is írtam nekik, mindketten azt írták, hogy nem az övék.

Megkerestem a NMHH-t, leírtam a problémát, valamint azt is, hogy az elvágott kábel le is szakadhat egy nagyobb szél alkalmával, ami az utcán közlekedőkre veszélyt jelent. Azt válaszolták, hogy nem illetékesek.

Kértem a képviselőt, hogy rendelje meg a munkát. Ő úgy gondolja, hogy mivel a kábelt senki nem tudja azonosítani és az nem a társasház tulajdona, nincs módja és felhatalmazása leszedetni. Szerinte azt valamelyik kábelszolgáltató felelőssége megszüntetni.
(Nekik meg ugye nem áll érdekükben, hogy leszedjék, bizonyítani sem tudja senki, kié volt egyáltalán.)

Érdeklődtem, kb. 15 ezres tétel lenne a kábel leszedetése. Ennél nagyobb összegű munka elvégeztetésére is volt már példa a képviselő részéről mindenféle külön felhatalmazás nélkül.
Ha kérném, hogy tűzze napirendre a közgyűlés a témát, feltételezem, hogy nem támogatnának a többiek, mivel nincs sok pénze a háznak és egyébként is csak a mi lakásunk felett csapkodja a szél a kábelt és egyedül mi ázunk be, ha a vasrúd felszakítja a tetőt.

Mit tehetek?

Köszönöm.

MajorDomus # 2019.02.21. 20:44

Szerintem kérheted a teljes ujraburkolást, 9.000 ft/m2-el számolj.

MajorDomus # 2019.02.21. 20:43

Hát üzletet vinni biztositás nélkül???? Nagy bátorságra vall!
.
A kárt a károkozónak kell rendeznie,a közös képviselőnek ez természetes lesz,ha dörzsölt akkor kifizetteti a ház biztositójával!!

martinace # 2019.02.21. 20:31

Hat alig 4 eves a csempe, es annyira meg nem unom. Es mivel ilyet venni mar nem lehet, igy egy kicsit hulyen fog kinezni a diagonal rakasban egy masmilyen csempe csik...:( vagy kerhetem a teljes helyseg jarolapozasat?
Sajna ez nem egy hetveges melo....

A kart a tarsashaz biztositoja teriti? Nekem kulon biztim nincs.

:(

MajorDomus # 2019.02.19. 20:36

Ja,a padlószinted alatt van az elhúzás?
Az nyűgösebb!
Kiköthtnéd hogy csak hétvégén dolgozhatnak mikor zárva van az üzlet.
.
Azt fenntartom hogy a károdat tériti a biztosító,azt is,hogy a társasházat ilyen esetben helyreállitási ktelezettség terheli.
.
Úgyis untad már a régi csempét nem?

martinace # 2019.02.19. 11:10

Kedves MD,

A 10 meter hosszan kivesett fodem/aljzat keresztul az uzleten. Ha ezt kivesik egy tarsashaz gyujto csatornajanak, az kevesebb mint 2 nm-t erint? Es te be sem zarnal? :)

Bocs, de ez eleg komolytalan.
Van esetleg mas velemeny is a felvetett eredeti kerdesre?

Koszi.

DRM

MajorDomus # 2019.02.17. 22:34

Hát ahhoz nem kell az üzletet bezárni! 2 m2-t érint.
Azt meg tériti a biztositásod.

martinace # 2019.02.16. 23:14

Sziasztok,

koszi a tajekoztatast. Akkor picit pontositok, ez egy foldszinti uzlethyelyseg, es fel kell bontani a padlot a tarsashazi strang csereje miatt( nem az en privat csatornamrol van szo)

Ertem en, higy reszint en is fizetem a kozos koltseg altal, de ez tobb heti munka lesz es tetemes bevetelkieses is, es van ott par ember akinek a megelheteserol is beszelunk.
Valamint ilyen jarolapot sem lehet mar tuti venni, igy az ujraburkolas is jelentos tobb szazezres koltseg sajnos.

Udv.

Martin

MajorDomus # 2019.02.14. 21:15

Jogos
(Értő olvasás)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.14. 06:02

(Nem mondta, hogy lakásingatlana van abban a társasházban.)

MajorDomus # 2019.02.13. 21:45

Mondhatod hangosan is!
A kérdező által befizetett közös költségből!
.
Más:
Az hogy a vállalkozásod nem tud működni,a te bajod!
Egy lakáscélu ingatlanban lakni kell,nem vállalkozást működtetni!
Utóbbi nem tilos,de nehogy már kártéritést fizessenek neked,mert felujitják az elavult csatornádat!
.
Miért bombázzák szét a lakást?
.
Rabicfalban van a csatorna?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.13. 05:54

(Tegyük fel, hogy a társasház közössége kell megfizesse kinek-kinek az érintett helyisége teljes újraburkolását. Halkan kérdezem: szerinted azt a társasház miből fizeti ki?)

martinace # 2019.02.12. 22:25

Tisztelt Szakertok,

Tarsashazunkban csatornafelujitas zajlik, aminek kapcsan szetbombaznak az ingatlanom.

Megertem, hogy a tarsashaznak szuksege van a felujitasra, de a felmerult karokat kinek kell viselnie.Gondolok itt az alabbiakra:

bontasi es helyreallitasi folyamatok
A szettrancsirozott burkolatokat nehez lenne az adott savban kulturaltan helyreallitani, uj jarolapra lesz szukseg a teljes helysegben.

Ezen felul hetekig nem fog tudni mukodni a vallalkozasom az ingatlanban, ezt a kart nekem kell elszenvedni, vagy kotelesek megteriteni?

Koszi a srgitsrget elore is.

DRM.