elállás ingatlan adásvételtől


Wildmann # 2014.05.18. 14:15

Írásba foglalni:
Kifüggesztés csak írásos árajánlattal elképzelhető. Ezt elfogadja írásban az eladó. Szerintem ezzel ez a része megvan.

Én arra gondoltam, hogy ez még nem elég a FH-ba történő bejegyzéshez.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.18. 14:03

Az, hogy ez még írásba kell foglalni,
Az ingatlan adásvételi szerződés csak írásban érvényes.

Wildmann # 2014.05.18. 12:23

A vételi ajánlatot a vevő teszi. Ha az eladó elfogadja, akkor LÉTRE JÖTT a szerződés.

Az, hogy ez még írásba kell foglalni, ügyvédi ellenjegyzés, stb. egy másik kérdés.

Ha nem hajlandó egyik vagy másik fél, majd a bíróság megoldja.

MajorDomus # 2014.05.11. 17:51

Jogos .
meggyőztetek

xy érdeklődő # 2014.05.11. 10:54

még egy info.

Az NFA-nak elküldött vételi ajánlaton szintén csak a mi ajánlatunk van feltüntetve, mi küldtük el.
Azon sem szerepel sem a vevő aláírása, sem az hogy az ajánlatot elfogadta.... (bár nyilván ez sem számít)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.11. 09:36

Igen, erre céloztam. :)

lajcsó # 2014.05.11. 07:37

Az elfogadott vételi ajánlatot kell kifüggeszteni. Az ajánlat elfogadásával pedig létrejött a szerződés.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.11. 07:16

Akkor nem lett volna mit kifüggeszteni.

MajorDomus # 2014.05.10. 22:05

Nem írt alá semmit

xy érdeklődő # 2014.05.10. 12:56

Tisztelt KBS és MajorDomus,

Köszönöm mindkettőjük hozzászólását!

Segítenének hogy a kettejük véleményéből melyiket tekintsem akkor irányadónak?

(OFF: tisztelt KBS megfogalmazott "gyanújára": egyrészt Ön ennyire kevés információ birtokában hihet bármit ez szívejoga - másrészt azért vagyunk itt mert inkább az Önök szakértelmére és segítségére számítunk -mi laikusok- a fórumon. Visszajelzését tehát köszönöm, ha pedig röviden indokolná állásfoglalását, azt is)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.10. 06:29

Szerződés nem, előszerződés sem történt,
Dehogynem! És nem állhatsz el. Az egész folyamatot érted félre. (Bár erős a gyanúm, hogy inkább csak félremagyarázod a saját érdekeidnek megfelelően. Ami egyébként hülyeség, csak magadat csapod be vele.)

MajorDomus # 2014.05.09. 20:54

El.

xy érdeklődő # 2014.05.09. 14:33

Tisztelt Ügyvéd Úr / Ügyvédnő

Érdeklődni szeretnék hogy vevőként a termőföld vételi ajánlatomtól elállhatok-e?

Szerződés nem, előszerződés sem történt, sem előleg sem foglaló nem lett fizetve, a kifüggesztés megtörtént általam mint lehetséges vevő által, a 60 nap kifüggesztési idő lejárt, a tulajdonos az általam kifüggesztett ajánlatot magához vette, és valószínűleg elfogadná.

Azonban a hatvan nap alatt anyagi lehetőségem előre nem látott okok miatt váratlanul megváltozott, a földet csak kölcsönből tudnám - így pedig nem szeretném megvenni.

Köszönöm válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.04. 06:32

A szerződésben nem rögzítettétek a fizetési határidőt? Akkor felszólításra esedékes.

Kata49 # 2013.10.04. 06:01

Tisztelt Ügyvéd úr/asszony!

Érdeklődni szeretnék:

  • Szekszárd külterületén eladó földem esetében az ajánlattevésnek van-e elévülési határideje? Tehát a vevő, aki az ajánlatot tette köteles-e bizonyos határidőn belül kifizetni az ajánlatban szereplő összeget? (A hatvan napos kivárási időn túl, külterületi erdőre vonatkozó ajánlattevés esetén.)

Köszönettel: Kata49

tigrisx # 2012.12.18. 10:52

Köszönöm a válaszokat!

lajcsó # 2012.12.07. 21:29

Elállni valóban nem lehet. Azonban lehetséges (lenne) a megállapodás felbontása. Ehhez viszont a vevő hozzájárulására is szükség lenne.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.07. 12:00

Nem.

tigrisx # 2012.12.07. 06:42

Először is elnézést kérek, hogy egy újabb hasonló nevű témát indítottam mielőtt megtaláltam ezt.

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy elfogadott, kifüggesztett és lejárt termőföld vételi ajánlat esetén -elővásárlási jogosult nem jelentkezett-, eladóként elállhatok-e a szerződéstől? A kifüggesztésben csak a tulajdonos és az ajánlattevő adatai, valamint a vételár szerepelt, az elállásra vonatkozóan nem volt benne semmi. Előszerződés vagy előleg/foglaló fizetés és semmi más nem történt még.

Azért szeretnék elállni, mert a szomszédos terület tulajdonosa a 15 napos kifüggesztés után keresett meg, hogy csak most tudta meg az eladási szándékot, és ráadásul kb. 40 %-al magasabb árat fizetne. Lehetőség szerint szeretném inkább nekik eladni.

Köszönöm

ObudaFan # 2012.10.27. 12:00

Meg lehet próbálni szerintem.

Ksatya # 2012.10.27. 11:37

Szóban, tanú előtt megegyezik a leendő eladó kb. 10 hónapja a leendő vevővel, a kialkudott vételárra - csakis arra a célra - bankhitelt vesz fel annak kamatos részleteit már törleszti több mint fél éve, a leendő eladó meg a mai napig kétségek között tartja, az ingatlant csak kívülről engedi megtekinteni, a szerződésbe meg bele akarja íratni, hogy a vevő az ingatlant ismeri, annak mindenféle hibájáért kizárja ez alapján a felelősségét.
Leendő vevő meg fizeti a vissza a kölcsönt, jön a tél, rokonnál lakik, lakhatásáért fizetnie kell.

Még az őszi kedvezőtlen időjárás beköszöntötte előtt lakhatóvá akarta tenni a külsőre is elhanyagolt, évtizedek óta lakatlan ingatlant és be akart költözni. A szóbeli megállapodás alapján erre minden esélye meg volt. Most már nincs.
Megáll-e véleményetek szerint a biztatási kár?

bongyi # 2012.06.25. 16:38

Üdvözlet Mindenkinek!
Az alábbi történetnek végeredménye az lett, hogy adtam póthatáridőt a "vevőnek", felszólítottam egyben a szerződés teljesítésére. Gondoltam, hogy így sem tud fizetni, csak arra az esetre adtam póthatáridőt, ha a foglaló miatt perelne, akkor rendben legyen minden részemről.Ennek letelte után egyoldalúan elállok a szerződéstől.

bongyi # 2012.06.06. 17:38

üdv.Mindenkinek!

A fórumon eddig leírtak után az történt ma, hogy a "vevő" ügyvédi képviselőjén keresztül címszó nélkül, tájékoztatásnak nevezett levélben kéri vissza az ügyvédi iroda számlájára az ingatlan adásvételi szerződés alapján kifizetett "foglalót" és a vételár előleget. A szerződés lejárt 2012 május 31-én, és 1 nap múlva a szerződésben kikötött plusz 8 nap türelmi idő az esetleges késedelmes vételár kifizetés esetére is lejár. A levélben a szerződés közös megszüntetését kéri az ügyvéd az ügyfele kérése alapján.
Én viszont úgy gondolom, hogy élnék ezzel az egyoldalú szerződéstől való elállási jogomhoz, mely csak az "eladóra" vonatkozóan van kikötve a szerződésben.
Szeretném megkérdezni, hogy jogilag van-e valami hátránya, ha én ezt az egyoldalú elállást választom inkább. Vagy így már mindegy jogilag, ha a "vevő" nem fizet ki a határidőkre? Melyik módot válasszam? Nem ragaszkodom a szerződés szegésük miatt csak a foglaló megtartásához, mert ingatlanközvetítésért is sokat fizettem a foglalóból, és az épületben több kárt okoztak.Az előleget visszafizetem.Jogosan gondolom-e, ezt válaszolhatom a levélre joggal?
Köszönöm a válaszokat

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.03. 17:41

Elég. Viszont ha nem tudod közölni, akkor nem hatályosul.

bongyi # 2012.06.03. 15:20

Üdvözlet Mindenkinek!
Ismételten szeretnék tanácsot kérni a fórum alább már beszélt történet miatt.
2012 május 31-én lejárt az ingatlan adásvételi szerződés szerinti vételár kifizetési határidő,és nem tudja a kifizetést teljesíteni a "vevő". A szerződésben van olyan pont, hogy "amennyiben a vevő a vételár megfizetésével 8 napot meghaladó késedelembe esik, úgy eladónak jogában áll az adásvételi szerződéstől egyoldalúan elállni." Ez a plusz 8 nap 2012 június 8-án jár le. Azt szeretném megkérdezni, hogy akkor ha egyoldalúan "elállok" a szerződéstől ennek a 8 napos határidőnek leteltével, akkor ügyvéddel kell-e íratni valamit, vagy elég, ha én leírom, és postázom a a nem telesítő "vevőnek"? Másik probléma ezzel, hogy az adásvételiben szereplő lakcímről vevő elköltözött, és nem tudom hova postázni a levelemet. Mit lehet tenni, hogy ne mondhassa a "vevő", hogy nem adtam tudtára a szándékomat a szerződéstől való elállásról ebben a határidőben? Köszönöm szépen a választ előre is.