A lakáshasználót hogyan lehet kitenni / kilakoltatni?


rigoz # 2019.01.20. 19:33

bocsánat, helyesbítek: 18.000Ft 15 helyett és 39 ezer 36 helyett, ami ugyebár az utóbb említett 36 ezret meg is haladja 3.000Ft-tal, amiben már a végrehajtás elrendelése iránti kérelem "dandár"része is benne van (ami 5.000Ft).

SolnesM # 2019.01.21. 03:56

Tisztára az 50 -es évek gondolkodás módja.

És vajon egy megnyert per után a kitett bérlő mennyi kártérítést fizet ??
Vagy megússza az 50 -es évek mintájára ??

rigoz # 2019.01.21. 05:14

@SolnesM: A kártérítés az egy külön peres eljárás, amit fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelem (ami illetéke a követelt összeg 1%-a, de minimum 5.000Ft) kell, hogy megelőzzön és akkor lesz belőle per, ha a kötelezett a meghagyásnak ellentmond és megfizeti a kérelmező a peres eljárás és a fizetési meghagyás illetéke közti különbözetet.

Amúgy a pervesztes fél köteles a perben felmerült költségeit a pernyertes félnek megtéríteni.

Hogy ebből mi valósul meg, az már másik kérdés...

Szomorú örökös # 2019.01.21. 05:58

rigoz

Amúgy a pervesztes fél köteles a perben felmerült költségeit a pernyertes félnek megtéríteni....Hogy ebből mi valósul meg, az már másik kérdés.

Így van! Ergo akkor érdemes fizetési meghagyást vagy pert indítani bárki ellen, ha egyértelmű, hogy be lehet rajta vasalni. Ha ennek nem sok esélye van, akkor érdemes inkább veszni hagyni azt, amiért indítaná az ember, mert csak még többe fog kerülni.

Csuklósbusz # 2019.01.21. 07:47

vierzo: villanyórát és gázórát már csak évek óta úgy lehet átíratni ha az előző emberke akinek a nevén van aláír egy lemondó nyilatkozatot.

Tehát hiába lobogtatom az adásvételit hogy enyém a ház, mindaddig amíg egy lemondó nyilatkozatot vagy a gáz esetén kapacitásátadási nyilatkozatot alá nem ír az előző óratulaj addig nem mehet a nevemre.

Amíg nincs a nevemen addig meg ki se kapcsolják a kérésemre...

Feltöltőset meg elvileg bárkinek felraknak. Csak amíg a rászorulónak/tartozónak ingyen addig annak aki csak az albérlői ellen megelőzésképp szeretné annak 30-40 ezer + szerelés.

Így van, én kötök érvényes bérletit aztán vagy beengednek vagy se.

Ha meg a bérletit úgy köti az ember hogy nem az egészre csak egy szobát meghagy magának vésztartaléknak.. akkor akinek nincs is bérletije mert szóbeli stb ott is az egész lakásra kap birtokvédelmet mondván Ő van bent hiába van oda még bejelentve a tulajdonos is.

Szóval ha nem enged be akkor nem fogja senki olvasgatni a bérletit hogy de hát nem is az egész van neki bérbeadva..
Mi van akkor ha én megyek be a jegyzőhöz birtokvédelmet kérni? Lakcímkártyám van, de ugyan ki vagyok zárva.

MajorDomus # 2019.01.21. 21:47

már ahol!
.
gyakoribb,hogy a tartozás kifizetését szabják feltételnek!

vierzo # 2019.01.23. 19:31

Sose értettem, hogy egy tulaj miért engedi a mérőórák átíratását az albérlő nevére. OKé, ha tartozik az az ő tartozása, de így a tulaj meg nem tud eljárni.
Nekem volt egy albérlőm aki simán aláírt a nevemben,a szolgáltató meg elfogadta ....

Kár rugózni mennyiért cserélik az órát, nem tudom ilyen értékű ingatlanról beszélünk, 1-2 Milliósról vagy 20 milliósról. Döntsétek el hogy mi a fontos. Ha az ingatlan visszaszerzése, az bizony költségekkel fog járni, mert sajnos a tulaj nem volt elég körültekintő, hogy kinek adta ki a lakását.
Vagy jobb, ha a a tatozások miatt majd végrehajtásra kerül az ingatlan?

vierzo # 2019.01.23. 19:33

Nem tudom hol laksz, de Bp en 20 körül rakják fel az előre fizetős órát.

MajorDomus # 2019.01.23. 22:34

Erre van a kaució!

Futrinka Utca # 2019.04.11. 14:29

Kedves Fórumozók,

segítséget, tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Szeretném az albérlőimet lakáskiürítési per keretében a lakásomból kirakni, mivel a szép szó nem használt. ( A csúnya szóban pedig nemigen hiszek. Akkor inkább a bíróság.)
A szerződést annak rendje és módja szerint felmondtam még 2018-ban, október 1-vel. Mivel azóta megy az alkudozás, ezért idén januárban felszólítottam őket írásban a lakás elhagyására és közöltem velük, hogy lakáshasználati díjra tartok igényt. A bérleti díj korábban 35000 Ft volt, és februártól 70 000 Ft lakáshasználati díjat jelöltem meg.
A bíróságon megkérdeztem, ott azt mondták, hogy mivel megemeltem a bérleti díjat (ami ugye nem is bérleti díj) ez megbonyolítja a számítást.Én úgy tudtam, hogy a pertárgy értéke egy évi bérleti díj (javítsatok, ha nem jól tudom), de most teljesen elbizonytalanodtam.

Mivel a keresetben meg kell adni a pertárgy értékét, ezért jó lenne ha képben lennék... Gondolom az illeték, az ennek a hat százaléka.

Három kérdésem lenne:

1 Esetemben mennyi a pertárgy értéke?

2 A PTK 112 és 119 paragrafusain kívül a keresetben mire érdemes még hivatkozni?

3 Érdemes a bíróságtól kérni ideiglenes intézkedést, vagy teljesen reménytelen? ( "természetesen" szorgalmasan gyűjtik a rezsitartozást...)

Előre is köszönöm a segítséget és a tippeket!

MajorDomus # 2019.04.11. 17:41

A másikban leirtam.

pdlk # 2019.04.28. 08:43

Tisztelt Fórumozók!

Vásároltam egy lakást, az eladó bérlői május 15-ig költöznek ki, akkor jár le a felmondási idejük.

Az adásvételi szerződésben rögzítve van, hogy az eladó mánus 15-ig birtokomba adja a lakást.

Mi van akkor, ha az eladó bérlői mégsem költöznek ki.?

Nekem mindenképpen el kell hagynom a régi lakásomat.

drbjozsef # 2019.04.28. 17:49

Mi van akkor, ha az eladó bérlői mégsem költöznek ki?

Akkor szerintem benne fognak lakni.

MajorDomus # 2019.04.29. 20:31

Bérelsz egy lakást,az eladó költségére!

matthiasi # 2019.05.05. 13:18

Futrinka Utca !
Küldjél nekik fizetési meghagyást !
Jó nagy összegről. Ha nem reagálnak rá akkor talán behajtható !!

MajorDomus # 2019.05.06. 21:45

Miért akarsz perelni?
ha küldetsz neki Fizetési Meghagyást és ellentmond,akkor úgys perré alakul.
majd a biróság kibogozza

drbjozsef # 2019.05.07. 05:20

Fizetési meghagyást pénzkövetelésre lehet indítani.
Lehet, hogy tartozik is, vagy hátraléka van, és érdemes elindítani, de az FMH-ból induló per része egészen biztosan nem lesz a kilakoltatás és birtokbaadás.

Grave7 # 2019.05.07. 09:58

Futrinka Utca már 2019.04.11-14. között választ kapott kérdésére a "Nem akar kiköltözni az albérlő!" (https://www.jogiforum.hu/…32/13089.1.0) témában, így itt felesleges újra lefutni a köröket.

Norbi73 # 2019.05.07. 14:24

Üdvözlök Mindenkit és előre is köszönöm a segítséget%

A rövid tényállás a következő

Ismerősömet ki akarják lakoltatni végrehajtási eljárás nélkül 2 napon önkormányzatilag egy önkormányzati bérlakásból, amiben sajnos tartozás van - közüzemi is -
Eddig csupán egyszer kapott papírt egy ögyvédtől, amelyben felszólította, hogy fizesse be az elmaradt lakbérhátralékot vagy felmondják bérleti szerződést. Viszont semmilyen papírt nem küldtek utánna, csak a polgárőrség jelent meg hogy 2 napon belül kirakják.
Ennek gondolom van egy hivatalos folyamata, ami tudomásom szerint bírósági végrehajtó és kilakoltatási végzéss szükséges, hogy ez megtörténhessen!

Köszönöm a segítő hozzászólásokat és tanácsokat

Szomorú örökös # 2019.05.07. 17:17

Norbi73

Én csak egy laikus vagyok itt, de úgy gondolom, inkább a tartozás kifizetésével kellene elsősorban foglalkozni, nem pedig védelmet keresni, akinek nem csak közüzemi, hanem lakbértartozása is van. Úgy gondolom, hogy ilyenkor a normális felfogású ember zsebében nyílik a bicska. :-O

Norbi73 # 2019.05.07. 17:37

Szomorú örökös

2 hónapja került ki Németorságba dolgozni, hogy tudja törleszteni a tartozást. A szándék megvan benne, mert majd havi 500 eurot csak tartozásra fizet ki
csak a párja kapta tthon ezt a tájékoztatást ma

mellesleg meg a p.mester akarja nagyon azt a lakást

csak azt nem tudom, hogy törvényes ez az intézkedési mód a részéről, hogy nem bíróságon keresztül intézi, hanem csak úgy 2 napon belül hagyja el az ingatlant

Norbi73 # 2019.05.07. 17:39

Ahogy eddig olvasgattam, úgy tapasztalom, hogy csak bírósági végzéssel rakatthatja így ki
vagy ezt roszul következtettem?

Szomorú örökös # 2019.05.07. 18:59

Norbi73

Lehet itt összeesküvés elméleteket gyártani, de ha havi 157 ezer forint kevés arra, hogy gyorsan törlessze a tartozást, akkor ott komoly felhalmozódás lehet, ami nyilván nem egy-két hónap alatt jött össze, így nyilván az önkormányzat egy kicsit besokallhatott. Nagyon valószínű, hogy nem törvényes úton akarja az önkormányzat kilakoltatni, de szerintem meg fogja tenni és utána már ők lesznek birtokon belül sajnos. És még az sanszos, hogy ebben a hatóság is nem az ismerősödnek fog segíteni, hanem az önkormányzatnak. Széllel szemben ......ni mindig körülményes és macerás. :-(

matthiasi # 2019.05.07. 19:12

Norbi73 !
Végre egy határozott intézkedés !!
ha tökösek ha nem is 2 nap alatt de kettő hét alatt kirakják a szűrét, ráadásnak perlik a tartozás miatt.
Természetesen neki is van joga ellenperrel élni !
Sajnos a bíróság nem így működik, holmi álhumanizmus miatt !

MajorDomus # 2019.05.07. 19:22

Hát nem hiszem,hogy a lakót kellene sajnálni,mert egy kilakoltatást nem 2-300 ezer ft miatt inditanak el.
.
más kérdés,hogy ehhez önkormányzati határozat kell.
valamint jogerős (lakáskiüritési per) ítélet.!

azonnal fogadjatok ügyvédet!