Ingatlanügyek


wers # 2020.08.19. 10:56

Jó ügyvédre van szüksége.
;-)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.19. 11:20

Tudod: vegyespereskedés. :D

MajorDomus # 2020.08.19. 18:43

Tamás
Te ki vagy a perben?

Tamás999999 # 2020.08.20. 08:08

Az egyik gyermek.

drbjozsef # 2020.08.20. 10:49

Perben nincs gyermek.
Se szülő, se férfi, se nő, se macska, se ufó.
Alperes van meg felperes van.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.20. 11:25

Pont úgy értette: ő a perben nem fél.

Tamás999999 # 2020.08.20. 16:43

Kovács Béla Sándornak igaza van. A felperes és az alperes egyik gyermeke vagyok.

MajorDomus # 2020.08.20. 21:20

részvétem.
Nem lehet könnyű.

lajcsó # 2020.08.22. 19:56

"Az ingatlan értékében megállapodtak a felek."
Ezek szerint mégsem, vagy nem egyértelműen.

zoltec # 2020.08.24. 15:31

Szép napot !
Tanácsot szeretnék kérni. Örököltem egy ingatlan 1/4 részét 2 évvel ezelőtt.Egyik tulajdonostárs meg akarta vásárolni a tulajdoni részemet piaci ár töredékéért,nem fogadtam el,megegyeztünk az eladásról,viszont az ingatlant eladására semmi utaló jel nincs, hirdetve sem volt soha.Látszat szerint megtartaná magának.Az ingatlant a tulajdonostárs napi szinten használja,háziállatokat is tart ott.Napokban egy környékbeli jelentkezett az ingatlan megvásárlására.Közölte velem a tulajdonostárs ,hogy ha megadják azt az árat amiért hajlandó lenne eladni az ingatlant,akkor levonja tőlem a 2 év ingatlan gondozás ( fűnyírás,kertápolás ) díját, amit napi 1000Ft-ban állapított meg,ezért legalább 700ezer forintot kér tőlem.Sajnos én rokkant vagyok, nem tudtam részt venni az ingatlan gondozásában. Hajlandó vagyok fizetni  valamennyit, de 700ezret sokallom.Mivel tudnám meggyőzni,hogy túl sokat kér?

Üdv.:Zoltán

Szomorú örökös # 2020.08.24. 15:35

zoltec

ha megadják azt az árat amiért hajlandó lenne eladni az ingatlant,akkor levonja tőlem a 2 év ingatlan gondozás ( fűnyírás,kertápolás ) díját, amit napi 1000Ft-ban állapított meg,ezért legalább 700ezer forintot kér tőlem.

Közöld vele ajánlott tértivevényes levélben - lehet célszerű lenne ezt egy ügyvéd által kiküldeni neki - hogy ez esetben te ingatlanhasználati díjat fogsz neki felszámolni, mivel a te részedet is használta 2 évig ellenszolgáltatás nélkül.

MajorDomus # 2020.08.24. 17:22

Jogos. Mondjuk napi 2.000 ft?!
Hogy a pénzedhez juss,érdemes lenne kezdeményezned a bíróságon a közös tulajdon megszüntetését!

drbjozsef # 2020.08.24. 19:35

zoltec,

A legegyszerűbb az lenne, ha megkeresnéd ezt a reménybeli vevőt, és simán eladnád neki a részedet. Ehhez nem kell a tulajdonostársad beleegyezése, engedélye. Elővételi joga van, de azt majd gyakorolhatja ha akarja, miután megkötötted a szerződést, szóval neked mindegy ki fizeti ki a vételárat.

Ő csak ne vonjon tőled semmit. Azt nem teheti. Követelhet tőled, ha elutasítod, akkor beperelhet. Mondjuk ha önként nem laktál ott, és sose kértél tőle használati díjat, viszont a Ptk. szerint a közös tulajdont valóban közösen kell fenntartaniuk a tulajdonosoknak, még az is lehet, hogy megítélnének neki valamennyit. De azt is inkább csak az igazolt költségeire, nem a hasraütésére. Szóval ha számlái nincsenek, akkor nemigen tartok tőle hogy perelne.

MajorDomus # 2020.08.25. 16:45

Háát?
Sok igazság van benne,de be tud tartani. Kérdés hogy jár jobban anyagilag?

zoltec # 2020.08.27. 14:50

Köszönöm az eddigi tanácsokat!
Jövő héten fizeti a vevő a foglalót ügyvéd előtt.Azonban a neheze csak most kezdődik a fenntartási költségek megosztása,de csak néhány közüzemi számla van meg,továbbra is ragaszkodik a tulajdonostárs a hasraütés módszerére.A vevő ilyenkor minden tulajdonostárs kezébe adja a (készpénz) vételár megillető részét?

Szomorú örökös # 2020.08.27. 15:17

zoltec

csak néhány közüzemi számla van meg,továbbra is ragaszkodik a tulajdonostárs a hasraütés módszerére

Indítson nyugodtan fizetési meghagyást ellened, aminek aztán ellentmondasz, perré alakul (annak költsége lesz, amit neki kell megelőlegezni) és bizonyítsa ő, hogy mennyivel is tartozol neki. Anélkül egy ganyi vasat se fognak megítélni neki.

A vevő ilyenkor minden tulajdonostárs kezébe adja a (készpénz) vételár megillető részét?

Hát a hasraütéssel kitalált „fenntartási költségeket” nem is adják oda helyből neki. Azt neki kell perrel kikényszerítenie, ha pénzt akar látni, te pedig önként nem adod oda neki.

drbjozsef # 2020.08.27. 15:21

zoltec,

Úgy érted, hogy sikerült találni olyan vevőt, ami mindkettőtöknek megfelelt, és az egész ingatlant adjátok el, mindketten a saját részeteket?

Az eladáshoz nincs semmi köze a tulajdonostársad követelésének. Azt érvényesítse közjegyzői vagy peres úton, ha akarja.

Az ügyvédnél ragaszkodj hozzá, hogy megkapd a foglalóból is a tulajdonarányos részed, és a fennmaradó vételárból is a megfelelő rész a te bankszámládra kerüljön, vagy a te kezedbe.

Egyszerű ez : ha nem kapod a kezedbe a neked járó összeget, nem írod alá a szerződést, pont.

A fenntartási költség legyen egy másik kör.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.27. 15:21

A vevő úgy fizet, ahogyan a szerződésben megállapodtok.

MajorDomus # 2020.08.27. 18:08

Na ezért kell a szerződésben,aláírás elött kikötni a dolgokat.

Medi99 # 2020.08.28. 15:28

Tisztelettel!

Olyan problémám lenne, a házunk telekhatáron van. A fürdő, WC pici ablakai néznek arra természetesen rendes magasságban.
Most Ő műhelyet meg kocsibeállót szeretne közvetlenűl a falunkhoz. Ezzel leárnyékolja az összes helységet és hozzánk fog folyni a víz a tetőről. Van esetleg olyan szabály mennyire építhet? Természetesen szóban normálisan elmondtuk, hogy nem szeretnénk, de nem hatott sajnos.
Köszönettel

MajorDomus # 2020.08.28. 16:01

Ő! Ki ő?

Medi99 # 2020.08.28. 16:32

Bocsánat! Lehet rossz helyre írtam. Még új vagyok itt.

MajorDomus # 2020.08.29. 17:25

Jó helyre írtál,de fogalmazd meg kivel van gondod és mi?

drbjozsef # 2020.08.29. 17:35

Most komolyan, egy telekhatárra épített háznál vajon ki akar garázst építeni? A téeszelnök macskája vagy Arnold Schwarzenegger?

MajorDomus # 2020.08.30. 18:26

Attól még lehet érthetően és szabatosan fogalmazni.