Ingatlanügyek


Powfix # 2016.04.21. 16:42

Szép napot!
Érdeklődnék, hogy ha váláskor a két nevemen lévő (közös tulajdonú) ingatlanból az egyik a volt férjemhez került és erről bírósági határozat van, akkor a földhivatali átírásért fizetendő illeték mellett van-e adókötelezettsége. Ha igen, akkor hány százalék, vagy hogy működik ez?
Köszönöm

MajorDomus # 2016.04.18. 20:41

Kizárólag!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.18. 12:55

Igen.

Deniwrx # 2016.04.18. 12:35

Ennek a meghatalmazásnak ügyvéd vagy közjegyző előtt kell készülnie?

Köszi

Immaculata # 2016.04.18. 11:43

Igen.

Deniwrx # 2016.04.18. 11:12

Sziasztok,

Eladás alatt lévő ingatlan adás vételi szereződését ha nem tudom személyesen aláírni akkor meghatalmazással működik a dolog?

Köszi

MajorDomus # 2016.04.14. 22:22

Leemelik.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.14. 16:05

Korrigálok: ha jól csináljátok, akkor nem kell. De még akkor is lehet, hogy évekig pereskedni kell miatta az adóhatósággal.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.14. 16:04

Kell. 4%.

gmonika # 2016.04.14. 14:21

Üdvözlöm!

Az lenne a kérdésem,hogy ha van a volt férjemmel közös jelzálog lakáshitelünk és lakásunk,amin volt 1/2-1/2 tulajdoni hányad, viszont én lemondtam erről és a volt párom lett egyedüli tulajdonos 1/1 arányban. Különböző okok miatt(bank) vissza szeretnénk állítani az eredeti állapotot,hogy 1/2 arányban az enyém is legyen. Kell nekem ez után valamit fizetnem,illeték stb? Mert az ingatlan vásárlásakor ez már 1* ki lett fizetve....

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.14. 05:15

Önálló albetét a beállós helyiség (vagy földrészlet), és az van többek közös tulajdonában.

MajorDomus # 2016.04.13. 19:49

Obudafan

A társasházban milyen a,, sima közös tulajdon, ,?

ObudaFan # 2016.04.13. 05:35

Tehát ha nem társasházi, hanem sima közös tulajdonban van.

ObudaFan # 2016.04.13. 05:35

Tehát ha nem társasházi, hanem sima közös tulajdonban van.

ObudaFan # 2016.04.13. 05:35

Tehát ha nem társasházi, hanem sima közös tulajdonban van.

ObudaFan # 2016.04.13. 05:34

Akkor nem, de ha osztatlan közös tulajdonban van, akkor alighanem nem sokat lehet tenni.

ObudaFan # 2016.04.13. 05:34

Akkor nem, de ha osztatlan közös tulajdonban van, akkor alighanem nem sokat lehet tenni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.13. 05:29

Érdemes lenne megnézni az alapító okiratban annak a "beállónak" a jogi helyzetét. Az építtető nyilván minél több pénzt akar kifacsarni a házból, de ha közös tulajdonú az a beálló, akkor nem lehet azt csak úgy "eladni", pláne nem az építtetőnek.

MajorDomus # 2016.04.12. 19:48

Ha már eladták akkor semmire.

peter_23 # 2016.04.12. 17:17

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Tanácsot, segítséget szeretnénk kérni. 2015-ben vásároltunk egy akkor épülő társasházban egy ingatlant. Az épületben annyi kocsibeálló illetve 2 garázs került kialakításra, amennyi lakás van. Ezt külön meg lehetett vásárolni, amit akkor nem tettünk meg. Április 7-én a megtartott tulajdonosi egyeztetésről kaptunk tájékoztatót, amiben az szerepelt, hogy még 4 darab beálló eladó, amit ha nincs jelentkező akkor 2 hét múlva meghirdetnek. Április 8-án megírtam az építtető cég ügyvezetőjének, hogy igényt tartunk egy beállóra. Április 12-én tájékoztatott, hogy az emailt csak április 11-én kapta meg, de egyébként is elkelt az összes beálló. Vannak ingatlantulajdonosok akik 2-t vettek vagy a garázsuk mellé vettek még extrán. 1 db. beálló van amin gondolkodik a tulajdonosa, de a várólistán csak április 12-re akarnak besorolni. Kérdésem, hogy mennyire van rendben jogilag, hogy mások többet is vehettek, illetve az email keltezése mire jogosít fel?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel,
Péter

MajorDomus # 2016.04.10. 19:52

Jogilag járható, de nem fogadja el mindkét fél. A legegyszerübb ha ügyvédi számlára teszi le a vételárat a vevő, az ügyvéd rendezi a költségeket, s elszámolást készít a feleknek.

Izuska90 # 2016.04.10. 18:15

Kedves Hölgyem/Uram,

Ha lenne pár perce kérem olvassa végig hozzászólásom és legyen kedves adjon néhány tanácsot.

Családi ingatlanról lenne szó. Szüleim 50-50%-ban tulajdonosai az ingatlanunknak. Tavaly ősszel sajnos válásra került a sort. Ekkor a bíróságon 2 évben egyeztek meg, ezalatt az idő alatt kellett volna eladni a házat. Csütörtökön aláírták az adás-vételi szerződést egy házaspárral. Az ingatlanon jelenleg jelzáloghitel van, melyet a vételárból szeretnének rendezni.

A probléma ott lehet, hogy a szerződésben megjelölt számlaszám, melyre a vételárat utalni fogják, az nem közös számla, hanem az édesanyámé. Ő úgy gondolta azt adja meg, majd az érkezett vételárból kifizeti a hitelt és az ingatlan eladással járó egyéb költségeit, a fennmaradó összeget pedig megfelezi és átutalja édesapámnak. Jogilag ez járható út lehet?
Édesapám sajnos pereskedni szeretne, ha nem kapja meg az Ő általa várt összeget. Alapesetben hogyan kellene eljárniuk? Ügyvéd jelenlétében kellene elszámolni? Esetleg megegyezhet a két fél jogi személy nélkül is?

Legyen kedves lásson el tanáccsal, szeretném, hogy egyikőjük se járjon rosszul.
Köszönöm válaszát!

Üdvözlettel, Izabella.

MajorDomus # 2016.04.10. 09:12

Semmilyent!
Ha a lakásban kárt nem okozott - erre szolgál a kaució - akkor a kaució visszajár neki.

Neked pedig természetesen a 10,5 hónapi bérleti díj jár, mert ezt jelenti a határozott idejű bérleti szerződés.

Anci-51 # 2016.04.09. 05:46

SOS.segítség kérek.

Kérdésem a következő:A lakásomat közjegyző által kötött egy éves (határozott idejű szerződéssel ki adtam bérbe)
A bérlőm kb másfél hónap után felmondta a szerződést.(A lakás teljesen ki festett állapotban került átadásra)Milyen kártérítést kérhetek tőle?Mit kell nekem a kaucióból vissza adnom.A bérlő kérésére a félig bútorozott lakást teljesen ki kellett ürítenem,mert nem tartott rá igényt.Saját bútorát és felszerelési tárgyait kívánta használni.

Segítséget előre is köszönöm : Anci-51

Anci-51 # 2016.04.09. 05:21

SOS.segítségre lenne szükségem.

Kérdésem a következő:A lakásomat közjegyző által kötött egy éves (határozott idejű szerződéssel ki adtam bérbe)
A bérlőm kb másfél hónap után felmondta a szerződést.(A lakás teljesen ki festett állapotban került átadásra)Milyen kártérítést kérhetek tőle?Mit kell nekem a kaucióból vissza adnom.A bérlő kérésére a félig bútorozott lakást teljesen ki kellett ürítenem,mert nem tartott rá igényt.Saját bútorát és felszerelési tárgyait kívánta használni.

Segítséget előre köszönöm: Anci-51