Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődni szeretnék, hogy az ingatlan ajándékozási szerződés érvényességi feltétele-e az ajándékozó személyi számának feltüntetése?
Ingatlanügyek
Akkor utazik az ügyvéd ! Nyilván a burgenlandi opció a nyerő !
De mindegyiknek alkalmasnak kell lennie a földhivatali bejegyzésre.
Bármelyik szerződő fél (eladó vagy vevő) külön - ingatlan nyilvántartási bejegyzésre alkalmas - okiratban is nyilatkozhat a hozzá érkezett szerződési ajánlat elfogadásáról. Így két külön okirat képezi magát a szerződést.
(A földhivatali bejegyzéshez a két tanú nem jó. Az ügyvéd csak azt az okiratot ellenjegyezheti, amelyet előtte írtak alá.)
Az elküldéses módszer is megfelelő lehet, ha jól (értsd:szabályosan!) csinálják.
juju !
Ez a külföld Burgenland vagy Újzéland.
Az előbbiből csak haza ugorhat egy aláírásra, az útóbbiból már nehezebb.
„Vevő nélkül nincs adásvételi szerződés!”
De hát van vevő, igaz külföldön van.
A posta mire való ?
A vevő ügyvédje, mert annak kell, megszerkeszti, leírja az adásvételi szerződést, elpostázza a vevőnek, az aláírja / 2 tanú azért kell /, majd vissza postázza az ügyvének, az intézi az intézni valókat ... gondolom a vételár kifizetése, a birtokba vétel és az ingatlan bejegyzés, meg ami még van.
Viszont ez most tényleg elméleti mivel l... szerint
.„ A másik az, hogy ez kedvezmény nem jár, hanem adható.”
És az időkorlátja nem augusztus, hanem december 31. vagy még inkább 2017. május 20-a.
Erről van szó: "Az állami adóhatóság az adó fizetésére kötelezett magánszemély kérelmére jövedelmi, vagyoni és szociális körülményeire, valamint az ingatlan, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem felhasználási körülményeire figyelemmel (különös tekintettel, ha a felhasználás saját maga, közeli hozzátartozója, a vele egy háztartásban élő élettársa, volt házastársa lakhatását biztosító célra történik), az (1) bekezdés szerinti adót mérsékelheti, vagy elengedheti."
Nem mernék fogadni arra, hogy a fiad megkapja a kedvezményt. A fiad külföldön dolgozik. Ezért a kedvezőtlen jövedelmi, vagyoni és szociális körülményeire valószínűleg nem tud eredményesen hivatkozni. A másik az, hogy ez kedvezmény nem jár, hanem adható.
Tegnap voltam a NAV irodában és ott mondták ezt az általam vázolt adókedvezményt: fizetési kedvezmény
információs füzetek 30.
köszi
"Fontos a fiam aláírása, mert ő adókedvezményt szeretne kérni, mert egy éven belül volt egy ingatlan eladása, amelyből adókötelezettsége keletkezett és ezt is beforgatná most az ingatlan vásárlásába."
Az általad felvázolt adókedvezmény régóta nincs. Max. illetékkedvezményben lehet gondolkodni.
Vevő nélkül nincs adásvételi szerződés!
Tisztelt Ügyvéd Nő/ Úr!
Szeretném a segítségét kérni!Ingatlant szeretnénk vásárolni fiammal, aki külföldön dolgozik. Fiam lenne a tulajdonos és én mint haszonélvező. Az ingatlant már kinéztük és megegyeztünk az árban az eladókkal.
Ők szeretnék minél előbb eladni és gondolom pénzhez jutni. Fizetni tudunk bármikor, de fiam a munkáját csak augusztus végén hagyhatja ott és jöhet haza, hogy aláírjon.
Fontos a fiam aláírása, mert ő adókedvezményt szeretne kérni, mert egy éven belül volt egy ingatlan eladása, amelyből adókötelezettsége keletkezett és ezt is beforgatná most az ingatlan vásárlásába.
Nem szeretnénk ilyen még ilyen rövid idő alatt sem kockáztatni az ingatlan elveszítését.
Van-erre megoldás? Esetleg foglaló, amit én készpénzben átadnék addig, amíg a fiam haza jön és aláír. A külföldi közjegyzős és nagykövetségi megoldások nem jók, mert nem elérhető és bonyolult.
Az eladók az adásvételt augusztus közepén gondolják, tehát onnan már csak 2 hét van.
Köszönöm a választ
A helyi önkormányzathoz forduljatok.
Tisztelt Ügyvéd Nő/ Úr!
Szeretném a segítségét kérni! Elég laikusak vagyunk!
Vásárolnák egy külterületi szántót 7600 nm2, ami jelenleg nincs művelve(nincs ebben valami buktató?). A kérdésem a következő: milyen törvények, és lehetőségeink vannak, ha szeretnénk erre a szántóra építkezni, és akár egy telephelyet üzemeltetni( ez csak másodlagos). Át tudjuk minősíttetni "valamivé", hogy törvényes úton építkezzünk?
Előre is köszönöm válaszát!
Szerintem nem is tudod megosztani a tilalom jogosultjának hozzájárulása nélkül.
Nem találok választ arra, mi az eljárás abban az esetben, ha egy tartósan eladási és terhelési tilalom alatt álló ingatlant (egy hrsz számon szereplő földterületet) meg akarok osztani.Mindegyik megosztott részre érvényes marad a földhivatalban bejegyzett eladási és terhelési tilalom?
Köszönöm előre is a segítséget.
Ingatlan nem maradhat tulajdonos nélkül. A két személynek mindenképpen van örököse, ha más nem, akkor a Magyar Állam, mint szükségszerű örökös. Be lehet nyújtani a bíróságra az elbirtoklási keresetlevelet. Ott a két elhunyt esetében az ingatlan-nyilvántartásban szereplő címet kell megadni. A bíróság majd ügygondnokot fog kijelölni. A lényeg, hogy perfeljegyzést kell kérni, így az elbirtoklásra vonatkozó jog rögzítésre kerül. Más jóhiszemű szerző nem lehet tulajdonos.
Segìtséget kérnék egy elbirtoklàshoz.Egy földterület 11 tulajdonosàbòl kettő elhunyt 1982-ben,azonban nem lett rendezve a tulajdoni lapon még mindig ők szerepelnek tulajként.Egyiknek sincs örököse valòszínű ezért rendezetlen az ügy.Mit tehetek?Így benyújthatom az elbirtoklàst a bìròsàgra?
Nekem, mit?
Köszi Gerbera317
@zoltanuss
Konkrétan: „a végrehajtók! addig vagy érdekes amig perkálsz!”
Igaz, hogy beautifuli szerencsétlenül kérdez, de akkor sem erre a sz@rra volt kíváncsi, hanem arra, amit én válaszoltam neki.
A "megabotrány" pedig még most is tart, nagyjából azzal, hogy nincs és nem is volt is botrány. Amit a média megszellőztetett, annak nagyjából annyi volt a hírértéke, mint a te fent idézett hozzászólásodnak.
Örököltem egy fél ingatlan részt, hozzá hiteleket. Nagyjából 8 milliót ér a részem, a hitel jelenleg 2,6 millió, ami kamatozik. Nem tudom kifizetni, nem tudok hitelt felvenni. Mi történhet? Elárverezhetik úgy az ingatlant, hogy benne lakunk én is és az édesanyám is, akié az ingatlan másik 50%, ami teljesen tiszta, hitelmentes? Köszönöm
„viszont lehetőséget biztosítasz az ilyen zoltnussoknak, hogy látatlanban köpködjenek a végrehajtóra”.
Ja ,hogy én köpködök rájuk ? Konkrétan ?
Egyébként utána lehet nézni a párévvel ezelőtti végrehajtói megabotránynak !
„mert anyagilag nem tudtuk megtenni”
Az az ilyenre tellett. A jobb az drágább is lett volna.
Ha 3 évente volt festés akkor a 7 éves periódus közepén tartotok. Felét kifizetitek azután elszámoltok.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02