Ingatlanügyek


Ttun # 2016.01.28. 10:29

Ezekből a válaszokból sokminden nem derül ki számomra!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.27. 09:33

Igen; nem; l. előbb.

Ttun # 2016.01.27. 09:12

Tisztelt Ügyvèd Ùr!

Ingalan ügyben szeretnèm a segítsègèt kèrni! Volt egy èlettàrsam akivel közösen vásàroltunk egy lakàst, èn vagyok a tulajdonos ő a haszonèlvező! Megromlott a kapcsolatunk a gyermekkel elköltöztem a lakásbòl mostmàr 5 ève! De nem jelentkeztem ki onnan az az àllandò lakcímem! Kèrdèsem az lenne hogy ő ki -e jelenthet engem valamilyen mòdon onnan vagy nèlkülem el -e adhatja a lakàst? Èn màr voltam benn a földhivatalban ott megnèztem nincs vàltozàs a tulajdoni lapon , bízok benne semmilyen kiskapù nincs neki a kezèben , mert olyasmit mondott hogy elhidegülèsre hivatkozva a lakàst elbukom ès az övè lesz! Meg hogy ügyvèddel kijelentet onnan! Ezek lehetsègesek?
Köszönöm vàlaszàt!
Tímea

lászló1948 # 2016.01.21. 09:47

Kedves Immaculata,
köszönöm hasznos,kimerítő válaszát!!!

Immaculata # 2016.01.20. 18:34

Értem Siil, tehát azt kell bizonyítani, hogy valós, élő személyek.

A közjegyzői hagyatékátadó végzéseket is meg lehet találni az országos levéltárban, de elképzelhető, hogy név alapján nem kezdik meg a kutatást.
Ezek szerint mások sem tudnak róluk semmit.
Sajnos nekem sincs több ötletem.

Immaculata # 2016.01.20. 18:31

lászló1948

:)
Az adásvételi szerződés úgy néz ki, hogy lesz egy vevő és lesz 3 eladó.
A 3 eladóból egy tulajdonos és két haszonélvező.

A vevő megfizet a tulajdonos részére 11,5 mFt-ot, erre a számlára,
a vevő megfizet az első haszonélvező számára 6,75 mFt-ot erre a számlára,
a vevő megfizet a második haszonélvező számára 6,75 mFt-ot az alábbi számlára.

Annyi banki számlaszám lesz megjelölve, ahány felé kell a vételárat osztani.

Kötelező az ügyvéd, különben nem kerül a vevő nevére az ingatlan.

lászló1948 # 2016.01.20. 13:00

Kedves Immaculata,
az rendben van,hogy mindenkinek adózni kell,de a kérdés az,hogy a leányunk mekkora összeg után adózik,vagyis tovvábbra sem tudom,hogy miként néz ki az adásvételi szerződés,mivel az abban foglalt VÉTELÁR után kell az adót az USA-ban megfizetni.
Ha tudna valaki egy erre az esetre kitalált adás-vézeli szerződésformát küldeni azt megköszönném.

siil # 2016.01.20. 09:58

Kedves Immaculata ! Ez volt az első, melyet megtettem, az első keresetemben, de kapásból elutasította a Bíró azzal, h csak bizonyíthatóan létező személyeket lehet ebben a formában idézni, és én nem tudtam bizonyítani, h ezen személyek léteztek e vagy sem.

Immaculata # 2016.01.19. 15:15

A haszonélvezők az eladók oldalán jelennek meg, a vevő javára mondanak le ellenérték fejében és nem a lányuk javára. Az ellenértéket pedig a vevőktől kapják és nem a gyermektől.
Ha adózni szükséges, akkor a haszonélvezők is adóznak a bevételük után.

lászló1948 # 2016.01.19. 13:24

Tisztelt Hozzáértők!
Leányunk szeretné eladni a Mo-on lévő ingatlanát melyen a feleségemmel haszonélvezeti jogunk van,melynek értéke számításunk szerint :13,5 millió Ft, Eladáskor természetesen lemondunk a haszonélvezetről, mely összeget leányunk számunkra kifizet
Az ingatlant 25 millió Ft-ért vennék meg,így a leányunk ténylegesen 11,5 milliót kapna a vételárból.
A gond az,hogy a leányunk magyar-amerikai kettős állampolgár,így az USA-jog szerint is kellene jövedelemadót fizetnie, mivel a kettős adózásról szóló megállapodás évek óta nincs ratifikálva.
http://ado.hu/…adoegyezmeny
Ez még rendben is lenne,csak az a probléma,hogy az USA-jog nem értelmezi a haszonélvezet fogalmát,így leányomnak a teljes eladási ár után kellene jövedelemadót fizetnie,vagyis az adásvételi szerződésben foglalt 25 millió Ft után.
Az a kérdésem, hogy ebben az esetben miként kell megfogalmazni az adásvételi szerződést,amiből egyértelműen kitűnik,hogy a leányunk ténylegesen csak 11,5 millió forint jövedelemhez jutott az eladáskor.
üdvözlettel:
László

lászló1948 # 2016.01.19. 13:23

mmmmmmmmmmmmmm

K.Zsolt # 2016.01.18. 09:26

Sziasztok!

Tudna valaki segítségképpen választ nyújtani a "K.Zsolt 2016.01.14. 09:47"-én felvetett problémára?

Immaculata # 2016.01.15. 22:33

Kihasítható a termőföldből, egy ingatlanon belül több övezeti besorolás is lehet.

lajcsó # 2016.01.15. 22:25

"olyan ingatlanból lehet elbirtokolni, amely megosztható."
Szerinted 120 négyzetmétert ki fognak hasítani a külterületi termőföldből? Vagy 120 négyzetméter miatt módosítani fogják a belterület határát? Ezeket kellene inkább alaposan átgondolni!

Immaculata # 2016.01.15. 22:12

Mert?

Mert elbirtoklásnál nem feltétel az önálló ingatlan, olyan ingatlanból lehet elbirtokolni, amely megosztható.

lajcsó # 2016.01.15. 18:44

Elektronikusan nem lehet benyújtani a szerződést. Két lehetséges módot már említettél. Ügyvéd viszi be szerződést. Ha távol van a földhivatal akkor ez nem valószínű. Te viszed be a szerződést a földhivatalba, így is lehetséges.
Van egy harmadik lehetőség is: az ügyvéd postai úton juttatja el a szerződést a földhivatalba (én többnyire így szoktam).

Dóri73 # 2016.01.15. 18:31

Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy ingatlan adás-vétel esetén az ügyvédnél megkötött szerződés hogyan kerül be a földhivatalba, beviszi a szerződést, vagy leadhatja online is a takarnet rendszeren keresztül?
Azért kérdezem, mert az ország másik végében lévő telek tulajdonrész eladás kapcsán az eladandó telekhez közeli ügyvédet célszerű nézni, vagy a lakhelyemhez közelivel is lehet intéztetni úgy, hogy nem kell neki elutaznia az ország másik végén lévő földhivatalba leadni a szerződést?
Vagy a szerződést leadhatom én is?

lajcsó # 2016.01.15. 13:00

"Ezt újra kellene gondolni."
Mert?

Immaculata # 2016.01.15. 10:04

siil

Hirdetményi kézbesítéssel és ügygondnok kirendeléssel le lehet folytatni az eljárást.

Immaculata # 2016.01.15. 09:59

A másik probléma meg az, hogy túl kicsi az elbirtokolt terület (3X40 méter), ami nem biztos, hogy önálló ingatlanként funkcionálhat.

Ezt újra kellene gondolni.

siil # 2016.01.15. 08:55

Tisztelt Ügyvéd Nő/Úr !
Sajnos már vagy öt ügyvédnél voltam, de nem tudtak választ adni a kérdésemre.
El szeretnék birtokolni egy területet. A telekönyvi tulajdonostársak közül akit fel lehetett kutatni, lefolytattam a póthagyatéki eljárásokat, de van három olyan tulajdonos, akinek csak a neve van beírva a tulajdoni lapra, és semmi más. Levéltárból megkértem az eredeti bejegyző határozatoz, de a Levéltár igazolta,, hogy nincs meg.
Név alapján semmi szerv nem akar eljárást indítani, mind több adatot kér, de én nem tudom , hogy szerezem, meg.
Voltam a Népességnyilvántartóba, az Anyakönyvnél, Póthagyatékot intéző Önkormányzatnál,Bíróságon, mind a néven kívül, még születési hely , év, anyja neve, ismert lakcíme, kéri, de ez nincs. A bejegyző határozat 1947-es. Az ismert tulajdonosok, akikkel a póthagyatéki eljárást lefolytattam, mint halottak voltak, így másod, illetve harmad generáció örökölt. Mi a teendő?

lajcsó # 2016.01.15. 08:05

Nem feltétlenül kell egyből bírósághoz fordulni az elbirtoklás megállapítása érdekében. Amennyiben a tulajdonos írásban elismeri az elbirtoklás tényét abban az esetben nem szükséges a bírósági procedúra.
Az mindenképpen bonyolítja a dolgot, hogy termőföldről van szó. Az elbirtoklással való tulajdonszerzéshez (is) hatósági engedély szükséges. A másik probléma meg az, hogy túl kicsi az elbirtokolt terület (3X40 méter), ami nem biztos, hogy önálló ingatlanként funkcionálhat.

MajorDomus # 2016.01.14. 21:28

Egy év!

Immaculata # 2016.01.14. 10:07

Az elbirtoklást bíróság fogja megállapítani. Majd az ügyvéd beadja a kereseti kérelmet, megnevezi az alperest, a tanúkat, akik bizonyítják, hogy 25 éve szakadatlanul sajátként használod háborítatlanul a területet.
A kerítés megépítéséhez nem kell a bírósági eljárás végét megvárnod. Sőt, most ajánlatos kerítened, hogy azt már úgy gondolod, hogy a tied.
A bíróság döntését fogja a földhivatal átvezetni az ingatlan-nyilvántartásban.

pamut # 2016.01.14. 09:53

jav: pontosan kié ez a földrészlet