Ingatlanügyek


Banana_Jack # 2014.10.15. 08:58

Tisztelt Szakértők! Röviden vázolom a tényállást. Válás. Közös tulajdonú ingatlan, melynek szerzése a házassági vagyonközösség fennállása alatt történt, a földhivatalnál a tulajdonjog nem ½-½. 2013 tavaszán végzésbe foglalt részegyesség miszerint az ingatlan továbbra is közös tulajdonban és használatban marad. 2013 nyár eleje, felperesem önként és a visszatérés szándéka nélkül elköltözött. Most, adás-vétel Kolompár Winetou-val a tulajdoni hányadára. Érvényes lehet-e a szerződés annak tükrében, hogy részegyesség még kevesebb, mint 2 éve történt, önként és a visszatérés szándéka nélkül(önkéntességet jegyző megállapította, a visszatérés szándékának hiánya a közművek lemondásával bizonyítható) hagyta el a lakást, házassági vagyonjogi kereset még folyamatban van, melynek során változhat a tulajdoni hányad is. Lehet-e vizsgálni a színlelést, hogy a készpénz átadása megtörtént-e valóban jelentkezett-e bevételként, ill. kiadásként a két oldalon. Támadható-e? Miként lehet megtámadni? Mik az esélyeim? Várhatóan képes leszek-e költségeimet érvényesíteni?

nanemaaa # 2014.10.15. 06:13

Anikoo70
Van átvételi elismervényük arról, hogy átvetted a havi részletet? ;)

Anikoo70 # 2014.10.15. 05:17

Kedves Fórumozók!

A kérdésem a következő lenne.
Eladtunk 2 éve egy házat, ahol úgy kötöttünk szerződést, hogy 1 millió Ft-ot havi részletekben fizetnek ki 3 év alatt. Azóta még nem fizettek semmit, de már rá van íratva a nevükre, bejegyezték. A házban mi lakunk, haszonélvezettel, ők a tulajdonjogot vették meg és 3 milliót ki is fizettek. Hogy lehet bizonyítani, hogy nem fizették a részleteket, ha ők azt állítják, hogy fizettek? Bíróság, ügyvéd ilyenkor mit tehet?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.14. 21:56

Nem. Viszont a közös tulajdon megszüntetését lehet kérni.

szusika # 2014.10.14. 17:59

Sziasztok!Van 3 testvér.Az ingatlant a szülők halála után úgy örökölték,hogy a legfiatalabb gyerek a ház felét örökölte+a másik fél ház 1/3-át,a két gyerek is a fél ház 1/3-át.Az ingatlanban a legfiatalabb lakik,akinek esze ágában sincs kifizetni a testvéreket.A barátnőjét is beköltöztette.A kérdésem,hogy milyen jogi lépést lehet tenni?Kérhető-e a lakástöbblet használati díj megállapítása,ha az ingatlan nem megosztható?Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.14. 16:12

Bár, ha így is bejegyezték, akkor pont semmit nem számít.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.14. 16:11

Nem. De a földhivatali bejegyzés alapjául nem szolgálhat.

Anikoo70 # 2014.10.14. 11:30

És még egy kérdés, az ingatlan adásvételi és ajándékozási szerződésben tévesen írták a lánykori nevemet (a lánykori vezetéknevem helyére a férjezett nevemet írták), emiatt esetleg semmisnek lehet nyilvánítani a szerződést?

Anikoo70 # 2014.10.14. 11:25

Üdvözletem!

Két éve apám és felesége tulajdonában lévő ingatlan tulajdonjogát a nevemre íratták (nekik haszonélvezeti joggal). Apám 1/2 részét ajándékozási szerződéssel, a felesége 1/2 részét adásvételi szerződéssel vettem át. Most vissza szeretnék kérni és én is visszadnám, a kérdés az lenne, hogyan lehetne legolcsóbban ezt lebonyolítani, kinek milyen költségei lesznek? Nekem férjem van, tehát a vásárlás miatt az 1/4 rész őt illeti úgy tudom. Én apámnak ajándékozhatom az egész tulajdonjogot vagy az 1/4 részt a férjem ajándékozza és akkor az már nem illetékmentes?
Adásvételivel vagy ajándékozással bonyolítsuk le, hány szerződést kell ehhez íratni és milyen adó vagy illeték vonzatai lehetnek az egész procedúrának? Köszönöm előre is a választ.

Wildmann # 2014.10.13. 19:33

lada55-nek

A rossz hír, hogy az ingatlan nem a tiéd.

Az ingatlan esetében a tulajdonjogot a nyilvántartásba történő bejegyzés keletkezteti.

Én a kézzel írt szerződéssel együtt gyorsan elmennék egy ingatlanjoggal foglalkozó ügyvédhez, aki majd segít, mivel a jogalapod megvan ahhoz, hogy te lehess a tulajdonos. A kérdés az, hogy az eladódat meg tudja-e találni az ügyvéd és ez alapján megköthetitek a formailag is megfelelő szerződést, amely már bejegyezhető, vagy bírósági úton kell érvényesíteni a jogaid.

SolnesM # 2014.09.30. 15:28

maczi o -nak írtam :

Egy adásvételi ügyletnél a vevő az aki felfogadja az ügyvédet (lehet az eladónak is, de általában nincs. )

SolnesM # 2014.09.30. 15:25

vettem egy lakás és a szerződést akkor kézzel írtuk egy lapra és a tulajdonos el költözőt és azóta nem tudom hol lakik és nem tudok vele rendes szerződést kötni 14 éve a lakásra költöttem 6 miliő forintot és még hivatalosan nem az enyém

Lehet hogy soha sem lesz a tiéd !

A szerződésnek nem az a baja, hogy kézzel írott hanem hogy feltételezhetően nem felel meg bizonyos alaki feltételeknek.
Te voltál a 'vevő ', de lehet hogy nem az eladóval tárgyaltál, hanem valami szélhámossal.

Vigasz, hogy már 14 éve ott laksz.

lada55 # 2014.09.30. 11:00

helló érdeklődni szeretnék hátha valaki tud segíteni én 2000 ezerbe vettem egy lakás és a szerződést akkor kézzel írtuk egy lapra és a tulajdonos el költözőt és azóta nem tudom hol lakik és nem tudok vele rendes szerződést kötni 14 éve a lakásra költöttem 6 miliő forintot és még hivatalosan nem az enyém akkor a lakás ?? tudna valaki segíteni? köszönöm

ObudaFan # 2014.09.27. 12:30

zoli 10

Ha öt éve nem fizette ki a vételárat, akkor ő már biztosan nem árverési vevő.

ObudaFan # 2014.09.27. 12:29

Abban az esetben, ha egyáltalán termőföld ez a bizonyos "nyaraló", akkor valóban elhúzódhat az eljárás. A szerződésben ki lehet kötni foglalót arra az esetre, ha valaki miatt meghiúsul a szerződés. Ha a szerződésben ilyesmi nincs kikötve, akkor legfeljebb kártérítést kérhetsz, ha bizonyítani tudod a károdat.

calambó # 2014.09.23. 16:50

Tisztelt Cím!

Az elmúlt hónapban egy szabályos - ügyvéd által szerkesztett. adás - vételi szerződés keretében eladtuk nyaralónkat.Sem előleg sem foglaló nem került a szerződésbe. Most az új földtörvény miatt elég hosszú a várakozási idő - több hónap- és mi van akkor ha a végén a vevő egyszerűen visszalép a már megkötött szerződéstől? Az eladó ilyenkor több hónapot veszít miután az ingatlant nem tudta hirdetni több hónapon át. Ez esetben jár e valami kárpótlás - kötbér, vigaszdíj, egyéb- az eladó részére vagy ugrott az egész ?
Köszönöm előre is a választ!
Tisztelettel: Budavári Pál "Calambó" 5700 Gyula, Eszperantó tér 3.
A válaszban természetesen csak a nick név jelenhet meg!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.17. 15:07

Én nem értem.

zoli 10 # 2014.09.17. 12:29

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Lehet -e rosszhiszemű az a szerző, aki árverésen szerzett ingatlan tulajdont, azonban nem fizette ki a vételárat már 5 éve. Az árverés időpontjában még 13 millió Ft volt a végrehajtható követelés és akkor jogosult volt a vh kérő és az árverési vevő megegyezni a vételár visszatartásában, azonban utána 1/2 évvel a bíróság jogerősen törölte a végrehajtható összeg 98% át, ami után már csak 271.000Ft követelése maradt a vh. kérőnek. Az árverési vevő azóta nem fizette ki a vételárat és nem utalta a végrehajtó letéti számlájára sem. Egyébként a végrehajtás kérő cég tulajdonosa, tulajdonosa az árverési vevő cégnek is. Köszi.

nanemaaa # 2014.09.17. 10:40

Bambula31
Szerintem eredetileg is átírták volna, ha a férjed elismeri a ráépítéssel történő tulajdonszerzést. Most ugyanaz a helyzet, csak pluszban kell a bank hozzájárulása is.
Forduljatok ügyvédhez.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.16. 16:09

Bűncselekményt nyilván nem követhet el az, aki semmit nem csinál, mert cselekvőképtelen és képviselő jár el helyette.

A késedelmi pótlék, adóbírság pedig nyilván azt adózót sújtja, akkor is, ha az adóhiányt a nevében eljáró képviselő idézte elő. Mulasztási bírsággal viszont a képviselő is sújtható, legalábbis a számla, nyugtaadás elmulasztása miatt biztosan.

De mi ennek a jelentősége? Bevallatok, fizettek rendesen, és fel se merül, hogy bárkit bírságolni, büntetni kellene.

Bambula31 # 2014.09.16. 16:08

Sziasztok !
Pár napja kértem segítséget, de senki nem reagált rá.
Esetleg, ha vkinek van vmi ötlete a problémámra, jelezze.

Köszi

OlléLászló # 2014.09.16. 15:50

Büntetés alatt a NAV által kiszabott bírságra.

OlléLászló # 2014.09.16. 15:49

Adócsalásra, illetve a főbérlő-albérlő jogviszony bejelentésének elmulasztása a NAV felé.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.16. 15:36

Pontosítanod kellene a kérdést. Milyen jogszabálysértésre és milyen "büntetésre" gondolsz?

OlléLászló # 2014.09.16. 14:31

ObudaFan

Törvényben hol találom, mert a NAV pont ellenkezőleg tájékoztatott, miszerint a tulajt vagy annak törényes képviselőjét.

Köszi