Kérni kell a közös tulajdon megszüntetését a bíróságon. De abban senki nem akadályoz meg, hogy a saját tulajdoni hányadodat eladd.
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Kérni kell a közös tulajdon megszüntetését a bíróságon. De abban senki nem akadályoz meg, hogy a saját tulajdoni hányadodat eladd.
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Közösen örökölt ház eladásába a többségi tulajdonos nem eggyezik bele, holott nincs szándéka beköltözni sem. hogy juthatok hozzá a részemhez?
MajorDomus,
Ha az eladó elhallgatta azt a kéményseprői figyelmeztetést, miszerint ki kell béleltetni a kéményt többszázezerért, és azt is beleiratta az adásvételibe, hogy az udvaron álló egyik pknyvagarázs a lakás tartozéka ( holott ez sajnos nem igaz, osztatlan közös tulajdona a háznak a garázssor) akkor mit tehetek? Van még itt pár apróság, ami nehezen lett volna megtekinthető , hogy azzal érveljen az eladó hogy " megtekintett állapotban" vettem meg a lakást?
Közös tulajdon megszűntetésekor a megváltani kívánt tulajdoni hányad jelzáloggal terhelt (10m tehermentes érték 2,5m banki jelzálog kölcsön miatt).
Ebben az esetben a terhelt ingatlanérték nyilván alacsonyabb mint amit egy értékbecslő tehermentesként meghatároz.
Van-e valami jogszabályi utalás az értékelésre?
Ha jól tudom a végrehajtásokban 70%-ot szoktak megadni a haszonélvezettel terhelt tulajdonrészekre, de vajon létezik-e valamilyen szabvány, szokás, irányelv, rendelet, tankönyv... stb?
nt79
Az eladó nyilatkozik hogy per, teher és igénymentes ingatlant ad el, ez minden szerződésben benne van. Amit leirtál az ebbe belépés.
1 éven belül visszalephetsz a szerződéstől.
Ha kérted, hogy ügyfélként részt kívánsz az eljárásban venni, akkor minden jogod megvan folyamatosan észrevételeket, kritikákat tenni.
Immaculata, használatbavételit nem lehet, mert mellékelni kell az építési naplót, a műszaki vezető pecsételt nyilatkozatát stb...nekünk meg pont ez hiányzik, magyarán nem tudjuk bemutatni miből áll a ház.
Másik észrevétel, az írásod alapján , hogy akkor a magyar jogban úgy van, hogy tegyük fel engedélyt adok az építési terv alapján egy építkezésre a saját telkemen, amitől eltérnek ugyanakkor a jogszabályoknak sem tesznek eleget és mindez ellen nem tehetek semmit az épület áll én meg fejen állhatok.
Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy lakásvásárlás során, az eladónak kötelessége-e az anyagi vagy egyéb hátrányokkal járó körülményekről tájékoztatnia a vevőt?
Ha igen, akkor ha ezek a dolgok csak a vásárlás megtörténte után derülnek ki, felelősségre vonható-e az eladó utólag?
Konkrétan esetünkben folyamatosan derülnek ki elég kétségbeejtő dolgok. Hogy csak párat említsek:
Ez pedig rengeteg kellemetlenséggel jár. pl. a vízórát sem tudom átíratni, mert követelik a közös képviselő aláírását. a közös vízórán tartozás van.
A lakók nem is hajlandóak megegyezni közös képviselőről. A társasházon belül van egy romos ingatlan, amit elvileg a lakóközösségnek kéne lebontania, saját költségen.
A tulajdonosok nem is törekednek a dolog rendezésére.
(társasházas dolgokról is szeretnék kérdezni majd, de megfelelő topicban)
Ha van építési engedély, akkor nem fennmaradásit kell kérni, hanem használatbavételit. Ahhoz elég az egyik építtető.
Bontásit nem kérhet a tulajdonos, hiszen hozzájárulását adta az építési engedélyhez. A szabálytalanság okán sem.
Ez az egy biztos!
Üdvözletem mindenkinek!
Röviden:volt párommal közös adótartozássá nemesült az állami felelősségvállalás be nem fizetett része egy ingatlan hitelre való vásárlása, s a hitel nem fizetése után. A hitel felvételekor ingatlanokban volt tulajdonjoga a volt páromnak. A szerződés felmondása után ezeket vagy eladta, vagy elajándékozta. Az egyik ingatlannak ő az egyedüli örököse. A napokban eltörölték a nevéről az adótartozást rossz anyagi helyzetére hivatkozva, és az egészet a nyakamba varrták.
A jelenlegi tulajdoni lapokon szerepelhet az ő neve, vagy az ajándékozás után leveszik a nevét? Nyílván van tartva az bárhol, hogy mikor milyen ingatlanok szerepeltek a nevén? A határozatban az írták, hogy a takarnet24 nem talált semmit...ez igaz most, de a banki szerződés felmondásakor nem volt az.
Szóval kihez, mihez fordulhaok, ez lenne a kérdésem.
Előre is köszönök minden segítő jellegű hozzászólást!
Köszönöm a válaszokat!
Egy olyan kérdésem lenne még, hogy a nem szabályosan megépült ház ellen ( értem ezalatt hogy nem készült e-napló, sem dokumentáció, nincs műszaki vezető) a jelenleg még tulajdonosok ( a szülők) nem az éppíttetők kérhetnek e bontási engedélyt erre hivatkozva?
Illetve, hogy a fennmaradási engedélyhez kell minden éppíttető hozzájárulása vagy csak az egyik is elég aki az építési engedélyen szerepel?
Jó kacifántos ügy tudom :)
MajorDomus, persze jogosan zárja ki, fizetni kellett volna és kéne...
Melani
Akkor a lakáson kívül zárják ki.
Nem is értem a szolgaltatokat hogy miért nem akarnak ingyen szolgaltatni.
Fizessen az ismerősöd akkor lesz vize.
Melani
Akkor a lakáson kívül zárják ki.
Nem is értem a szolgaltatokat hogy miért nem akarnak ingyen szolgaltatni.
Fizessen az ismerősöd akkor lesz vize.
Elemi matematika : ha egy veder fél óra, akkor óránként 2 veder ami naponta 48 veder. Mecsoda bőség, nekem viszont matekból elégtelen.
Melani27
ha bizonyos távolságra van közkút/ 300 m / akkor lezárják teljesen, ha nincs akkor szűkítik a vizet, úgy hogy 1 veder fél óra, ami egy nagyon méltányos dolog. A sivatagban a napi norma 3 liter /fő. Mert úgye napi 12 veder az annyi mint 130 liter.
Gyerekkoromban 500 méterről hordtuk a vizet vederrel.
Tisztelt Fórum
Kérdésem az lenne,hogy 2 db telek-ingatlan/más-más építési övezet/ összevonását elutasíthatja az építésügyi hatóság?
Várom válaszukat-előre is köszönöm.
Meg.
Illene kifizetni a számlát.
A lakáson kívül zárják ki.
üdvözlet !
mai napra van értesítés hogy kizárják egy ismerősömet a víz-fűtés szolgáltatásból. téli időszakban ezt megteheti a szolgáltató ? illetve mit tudnak tenni, mármint a szolgáltató, ha nem engedi be a tulaj és az ott lakók a szolgáltató embereit ? köszönöm a választ !
Nem tértek el a tervtől, az eredetire kaptak használatbavételi engedélyt.
A tetőtér beépítése a külön engedélyre nem készült el, így azt használatba sem adhatták, ezért az feltüntetésre sem kerülhetett.
A kérdező ezt a sok-sok hiányosságot mind a földhivatalnak könyveli el.
Fizetnie kellene a tulajdonostársaknak, így el akar birtokolni.
A fórumon már csak ilyen európai kultúrkérdések jönnek.
Lehet nem fog már az agyam ilyen későn.
De hogy kaptak használatbavételi engedélyt ha eltértek a tervtől ha még volt engedély, akkor miért nem azt jegyezte be a földhivatal?
Üdvölet!
Az új építésű lakások áfa csökkentésével kapcsolatban lenne kérdésem.
Új építésű lakást vásároltam, melynek várható átadási ideje 2016. november 30. lesz.
A kedvező ár-alku érdekében úgy kötöttük a szerződést, hogy a pince födém zárásakor fizettem a vételár 45%-át, most decemberben pedig a szerkezetkész állapotnál a fennmaradó 55%-ot, így a 16,9 milliós vételár teljes egészében kiegyenlítésre került.
A szerződésben nincs rögzítve az áfa mértéke és az sem, hogy egy esetleges áfa módosítás esetén is a teljes vételárat kell kifizetnem.
Érdeklődnék, hogy ebben az esetben jogosult vagyok-e az áfa 22%-ának visszaigénylésére.
Köszönettel: Kiss Béla
Hatima
„Társasházunk 1981-ben kapott építési engedélyt. Még az építés alatt készült egy tetőtér beépítési engedély az egyik felső szinti lakásra. A tulajdoni lapokról - és az lapító okiratból is . kimaradt a felső lakás megnövelt területe. Lehetséges-e a használatbavételi engedély alapján a tulajdoni lap kijavítása, vagy ehhez a teljes közgyűlési határozat szükséges? ”
Használatbavételi engedély nélkül nem is tüntetik fel a földhivatalban.
Most módosítani szükséges az alapító okiratot.
Megoldás lehet-e az elbirtoklás?
Nem.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02