Dyyt !!
Nem mindegy ? Ráadásul a lakásodból nyílik, így nagyon előnyös helyzetbe kerülsz birtokba attól függetlenül, hogy tulaj leszel vagy sem. Gyakran a birtokjog erősebb mint a tulajdon jog.
Ingatlanügyek
Kénytelen vagyok egyetérteni Immával.
Születésed óta a csodára vársz?
Családos emberként? Legalább lottózol?
Cirmi830101
Lassan a negyedik generáció használja azt ingatlant és nem sikerült semmit sem megtakarítanotok.
Az ember alkotásra és törekvésre született.
A döntés a családotok kezében van, megveszitek, fizettek a többlethasználatért, eladjátok stb.
:)
Erre csak az eladó tud felelni. Kérdezd,milyen jogcímen használja, és meg fogja mondani.
Kedves Fórumozók!
Az alábbi ügyben kérném a segítségüket.
Olyan társasházi lakás megvételét tervezem, ahol a mostani tulaj a lakáshoz csatolta a lakáshoz tartozó tárolót. Gyakorlatilag egybe nyitotta a lakással az eredetileg a folyosóról megközelíthető tárolót.
Az ingatlan nyilvántartásba a lakás különlapján csak a tároló nélküli rész szerepel, azzal, hogy "Az önálló ingatlanhoz tartoznak az alapító okiratban meghatározott helyiségek." Az alapító okirat még nem áll rendelkezésemre, gondolom abban van rendezve a tároló jogi helyzete.
Kérdésem, hogy a tároló így a tulajdonomba kerülhet vagy csak használati jogom lesz rajta?
Illetve származhat-e bármi problémám ebből a helyzetből?
Köszönöm előre is a segítséget.
Ami nem a tiéd azt nem foglalhatják le.
De miért kell visszafizetni?
Eladtad az ingatlant?
Tisztelt Fórumozók!
A segítségüket kérném az alábbi kérdéssel kapcsolatban.
Édesapám és Nagynéném közös tulajdonában van az az ingatlan, melyben családommal élek mióta megszülettem. Nagynéném sosem lakott ott, Édesapám szüleivel éltünk együtt, nekik haszonélvezeti joguk van a lakásra. Nagyapám már nem él, nagymamám 90 felett évek óta kórházban van.
A kérdésem az lenne, milyen lehetőségei vannak nagynénémnek az ingatlan eladásának területén ha nagymamámmal történne valami? Pontosabban ki tud-e minket tenni? Számít-e, hogy mi egy életet leéltünk abban az ingatlanban, az eladás során.Mennyi ideig tarthat egy ilyen folyamat?
Pár éve felbecsültettük az ingatlan értékét és fele annyira jött ki, mint amennyit nagynéném a saját részéért kérni szeretne. Nekünk sajnos nincs pénzünk, legalábbis annyi biztos nincs, amennyit ő kérne, de nem szeretnénk az otthonunkat elhagyni.Főleg nem egyik pillanatról a másikra.
Mik a lehetőségeink?
Tisztelt Iroda!
Kérdésem az lenne,hogy Berettyóújfalui ingatlanom szoc.pol.összegét követelik tőlem,(2,7 millió kamatostól)mert lányom betegsége miatt elköltöztem vele Heves Megyébe.Már csak fél év lett volna és letelt volna a 10 év.A MÁK azt mondta tudja,hogy miért mentünk el,de fizessem vissza.Havi 47000 ft-al.Ez a jövedelmi viszonyaim miatt,amiket el is küldtem nekik,képtelenség.Egyszer elküldtem(kölcsönkértem) a teljes 47000 ft-ot,aztán 10-5-5-5000 ftokat utaltam.A napokban kaptam hogy meginditja a vh.-t,mert nem fizettem mindet amit eddig be kellett volna,csak kevesebbet.Egy munkaügyi központi pályázatom sikeres volt,amiből munkaeszközöket kellett vásárolnom.sajnos a vállalkozás még teljesen minuszos.És a tulajdonát képezi a munkaügyi központnak 3 évig.Addig ehhez nem nyúlhat az Államkincstár vagy NAV??? Vagy kihez kerül ez a szoc.pol?Én többszöri kérelmet adtam be,hogy normális összeggel fizethessem,de nem engedték. Mit tegyek? Az e.v.-t módositsam KFT_nek?Bár ugy is a munkaügyi központ az elsődleges. Ön szerint ehhez nem nyulhatnak?Kérjem az ingatlan értékesitését amin a szoc.pol.van? Várom mielőbbi válaszukat! nagyon nagy Köszönettel: Ildikó
Nem más. Nem úgy tűnik, hogy a hitelt nem akarják fizetni. Aki pedig bedobta az ingatlanát, az mögöttesen áll helyt az ingatlanával.
Eléggé fontos, ha mondjuk a lakás egyikük különvagyon volt, akkor más az osztozkodás!
Ez miért fontos? Gondolom, annak a tulajdonjoga változatlan maradt. Továbbra is mindketten teljes vagyonukkal, egyetemlegesen felelnek a tartozásért. Itt már csak a külön válás után fizetett részletek egymás közötti rendezéséről lehet szó. A bankot nem érdekli, ki törleszti a részleteket.
Én ezt értem de kié volt az együttélés előtt!?
A másik ingatlan bevonása azt jelenti, hogy azt terhelte meg jelzálogjoggal.
Világos
Mar csak az a kérdés, hogy az együttélés
alatt abarátnőnek volt e jövedelme?
teljes vételár hitelből került kifizetésre egy másik ingatlan bevonásával.
Kié volt a másik ingatlan?
az nem mindegy ha különvagyon!
Ó... Természetesen az együttélés megszűnése utáni egyedül megfizetett részletekről beszélek: „az egyedül törlesztett részletek fele. ”
A kérdező nyilván együtt élt a barátnőjével, mert azt írta, hogy szétmentek. Együttélés alatt együtt is gazdálkodtak. Ebben az esetben nincs olyan, hogy a hitelt én fizetem, te pedig a vacsorát meg a rezsit, hanem közösnek kell tekinteni a kiadásokat. Nem tudnak egymással elszámolni oly módon, hogy utólag az egyik követeli a másiktól a törlesztés fele részét.
Akkor van helye követelésnek, ha kettejük jövedelme között kimutatható különbség van, mert aki többet tett ebbe a közösségbe, ott valószínűsíthető, hogy többet is fizetett a törlesztésbe.
Imma
ezt nem értem. Magyarázd meg.
Bocsánat... Velem vitatkozol?
„Igen.”
Ez nem igaz. Kapcsolatban törlesztett részletnek nincs adósa, meg adóstársa, legfeljebb jövedelemkülönbség arányában.
Igen.
És a hitelt amit törlesztek akkor követelhetem rajta ezek szerint? Mármint a felét? Mivel a kettőnk adóssága és egyedül törlesztem.
„Így is megilleti a lakás értékének a fele?”
Mivel övé a fél ingatlan...
Ezt nem értem.
Az, hogy adóstárs az nem fontos. A tartozás kb. 100000ft-al lett azóta kevesebb, így a hitel még mindig fennáll.Fizetem is tovább és meg is szeretném tartani ezt a lakást. 50% a nevemen a másik 50% a nevén van, de ő lényegében nem tett bele értéket. Így is megilleti a lakás értékének a fele?
A hitelt továbbra is egyedül fizetem.
„a barátnőm pedig csak adóstársként szerepelt ”
Az "adóstárs" is adós, nincs semmi különbség.
Neki jár a forgalmi érték fele, neked meg az egyedül törlesztett részletek fele. A többi elemi matematika.
Tisztelt ügyvéd úr!
Egy olyan problémám van, hogy 2 éve a barátnőmmel vettünk egy lakást.A teljes vételár hitelből került kifizetésre egy másik ingatlan bevonásával.A hitel a nevemre a barátnőm pedig csak adóstársként szerepelt és a lakás 50-50% ban lett a tulajdonunk. Most szétmentünk és az lenne a kérdésem, hogy milyen megoldással tudom az ő 50% át a nevemre íratni. A hitelt végig én fizettem, valamint a számlákat is úgy, hogy 2 éve üresen áll a lakás.A felújítást nem sikerült befejezni és beköltözni.
Ő nem akar lemondani a tulajdonrészéről, csak ha kifizetem neki a követelését. Milyen jogai és követelése lehet abban az esetben ha nem fizetem ki amit kér, valamint én bírósági úton, ha másképp nem menne mire számíthatok? Esetleg ha sikerül megegyeznünk milyen megoldással kerülhet a nevemre, mivel érték az ő részéről nem kapcsolódik hozzá csak a hitel, azaz tartozás.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02