Ingatlanügyek


peggyolsen # 2021.05.31. 08:44

"Nem ügyvéd jár el a szerződéskötésben?"

Ügyvéd járna el, de elméleti a kérdés.

Bori Bori # 2021.06.02. 12:49

Sziasztok!
Ingatlan adásvételnél a vevő ragaszkodik a készpénzhez, ezt már az elején kikötötte, nem ad meg bankszámlaszámot. Még arra a kis időre sem nyit egy bankszámlát, míg az adásvétel lezajlik. 40M Ft-ról van szó, szóval nem annyira örülünk, készpénzfelvételi díjat kell fizetnünk, és egyébként is furcsa. A bankhitel is ügyvédi letétre megy. Nincs vh-ja, tiszta a tulajdoni lap, és nincs inkasszója állítólag. Van valami egyéb ötletetek, miért ragaszkodik hozzá ennyire?

Bori Bori # 2021.06.02. 12:50

Elnézést, az eladő ragaszkodik a készpénzhez. A vevő én vagyok.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.02. 12:59

A CSOK már ugrott is.

drbjozsef # 2021.06.02. 14:23

peggyolsen,

Hát, ha elméleti a kérdés, az más, elméletileg bárhogyan lehet. Persze, a gyakorlatban nem.

Egyébként a "külföld" elég tág fogalom, de talán még egy külföldi ország joggyakorlatát se igen fogja itt vágni senki szerintem.

Hívd fel az adott ország magyar konzulátusát, és kérdezd meg - vagy egy ilyen ingatlanokban utazó szakjogászt. Ha a konzulátuson írja alá a szerződést a kiskorú képviselője, és az ottani törvények szerinti jogosultsággal bír, akkor szerintem felülhitelesítés után az az okirat alkalmas lehet az itteni bejegyzésre.

drbjozsef # 2021.06.02. 14:23

peggyolsen,

Hát, ha elméleti a kérdés, az más, elméletileg bárhogyan lehet. Persze, a gyakorlatban nem.

Egyébként a "külföld" elég tág fogalom, de talán még egy külföldi ország joggyakorlatát se igen fogja itt vágni senki szerintem.

Hívd fel az adott ország magyar konzulátusát, és kérdezd meg - vagy egy ilyen ingatlanokban utazó szakjogászt. Ha a konzulátuson írja alá a szerződést a kiskorú képviselője, és az ottani törvények szerinti jogosultsággal bír, akkor szerintem felülhitelesítés után az az okirat alkalmas lehet az itteni bejegyzésre.

drbjozsef # 2021.06.02. 14:24

Bori Bori,

Nincs erre különösebb indok így. Rossz tapasztalata volt valamelyik bankkal. De neked lényegében mindegy.

Bori Bori # 2021.06.02. 18:19

KBS CSOK folyósításáról nem találtam még semmit, de a támogatott lakáshitelt az OTP kiadja készpénzben. Gyanítom, hogy bármit kiadnak készpénzben az eladónak, csak ki legyen fizetve a kp. felvétel díja. ÁSZF-jében benne van.

"3. A kölcsönfolyósítására átutalással kerül sor, kivéve, ha az adásvétel esetén az ingatlan eladója folyószámlával nem rendelkezik. A készpénz kifizetésével történő folyósítás előzetes bejelentés alapján történik."

Azért ez elég szörnyűen hangzik, 40 millióval hazasétálni.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.02. 19:50

Azt hittem az önrészt fizetitek készpénzben. Annak pedig csak a 10%-át lehet, különben nincs CSOK.

Amúgy ne parázz, azt a pénzt a bank nem neked fogja odaadni.

Szomorú örökös # 2021.06.03. 03:28

Bori Bori

Azért ez elég szörnyűen hangzik, 40 millióval hazasétálni.

Anno talán 1993-ban anyukámnak Postabanknál volt betészámlakönyve. Mikor örökölt és megkapta az összeget készpénzben - talán másfél milla lehetett, ez akkoriban még eléggé nagy összeg volt - betettem a kabátom belső zsebébe, ráhúztam a zippzárt, majd karon fogva besétáltunk a postára és befizettük. Nyilván senkinek se meséltünk róla. Kb. ugyanez történt - igaz már autóban utazva - 3,5 éve a házam eladásakor. Minden részletét készpénzben kaptam meg és jó ideig itthon tároltam. Aggódtam is rendesen, hogy tuti ne törjenek be hozzám érte, de tök felesleges volt, a diszkréció a legnagyobb biztonság. Az pedig inkább a filmekben van, hogy valaki leadja ilyenkor a drótot, hogy hazafelé ki tudjanak rabolni. Ma már nincs is rá szükség, riasztó és kamera is védi a házamat. :-)

Luca1234 # 2021.06.03. 05:15

Tisztelt Szakértők!
Szeretném megtudni, hogy amennyiben egy ingatlan örökléséről, megszületik a hagyatéki határozat és az örökösök a tulajdoni
lapon széljegyre kerülnek, ezesetben lehetséges-e az ingatlan adás-vételről előszerződést kötni, foglalózni?
Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.03. 06:45

Korábban is lehetett volna.

Imperator Caesar Augustus # 2021.06.03. 07:15

Üdvözletem!

Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat!

Visszatérve a neogótikus épülethez:
"2011. évi CXCVI. törvény
a nemzeti vagyonról
4. § (1) Az állam kizárólagos tulajdonába tartozik

  1. az Országház,"

De ezt bizonyára tudják Önök is.

Szóval szerintem senki nem ad el semmit.
Vagy talán az Urak(Hölgyek?) közül valaki elmondhatja magáról, hogy:
"Az állam én vagyok!"?

Üdvözlettel,
Imp. Caesar Augustus

drbjozsef # 2021.06.03. 08:30

Ne már, az országház még nincs alapítványi tulajdonban? Azonnal írok a képviselőmnek, ez így nem maradhat.

wers # 2021.06.03. 08:45

szomosúúúú vagyok, keresnem kell másik kecót.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.03. 10:26

Neked odaadom ócsóér.

wers # 2021.06.03. 10:28

:) köszi, megegyeztünk.

Ha előkészítetted a szerződést szólj.

drbjozsef # 2021.06.03. 16:22

Nem lesz egyszerű bejegyeztetni, mert elvileg van kilenc és fél millió elővételre jogosult. Nekem küld meg, olcsóér' engem is lehet, hogy érdekel.

wers # 2021.06.04. 03:53

Na lám, ócccsóér már nem is huzatos?

kilenc és fél millió tértivevény hány mázsa lehet?

vicaa88 # 2021.07.15. 13:00

Tisztelt Jogi Fórum!

Abban a konkrét ügyben szeretném a segítségüket kérni, hogy Nagykőrös külterületén lefoglalóztunk 3300nm-es területet 74nm-es teljesen felújított házzal.
A térképen fel van tüntetve az épület ezt láttuk a térkép másolaton viszont az ingyenes ügyfélkapuról lekérhető tulajdonilapon csak annyi szerepel hogy
946nm kivett tanya és 2354nm szántó. Az épület nem szerepel a tulajdoni lapon.
Lehetséges hogy nem is lehetne ott az épület vagy egyáltalán mennyi így a beépíthetőség külterületen ebben a formában és hogy lehet hogy a térlépen pedig szerepel ?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
Holló Lajos

peggy99 # 2021.07.16. 11:08

Jó napot kívánok!

Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy mikor 100%-os készültségi egy ház? Mert a házunk a tulajdoni lap szerint már lakóház, mi csak felújítottunk, de kb mindent és most a bank értékbecslője 88%-ra értékelte a házunkat és emiatt nem akar a bank adni hitelt.

Előre is köszönöm a segítséget!

SolnesM # 2021.07.16. 11:40

Ha a bank így döntött, akkor ez így is van.
Elvégre ő adja pénzt !

SolnesM # 2021.07.16. 11:41

Az ilyen banktól nem kell pénzt kérni !!

drbjozsef # 2021.07.16. 13:01

peggy99,

Kötöttetek hitelszerződést, és az utolsó részletre vártok? Vagy hogy? Nincs olyan, hogy "88%-os ház" legfeljebb olyan van, hogy a beadott költségvetéshez képest 88%-os. Adtatok be? Mi az, hogy "nem ad hitelt"?

Ha 100%-os lenne a ház, akkor nem adna rá hitelt a bank, hiszen minek? Vagy nem értelek.

Botanicus # 2021.07.16. 13:09

vica88
első körben a földhivatalnál kell hiteles tulajdoni lapot kérned, a második körben a helyi önkormányzat építési osztályán van e beadva építési engedélyi kérelem és az t elbírálták-e vagy folyamatban van-e az engedélyezési eljárás.
Ha nincs akkor kezdődik a kálvária vagy felvállalod vagy visszakéred a foglalót és tovább lépsz. Ez utóbbit javaslom ha lelki békét akarsz magadnak.