Ingatlanügyek


gerbera317 # 2013.10.13. 11:15

az lenne a legjobb megoldás, ha addig bérelnék az ingatlant, ill a bérleti díj előlegként majd a tényleges kifizetésnél levonásra kerülne a vételárból.

Mármint: beszámításra kerül. Ja. De mondjuk csak egy reális része kerülne beszámításra. Mivel 2 évig se pénzed, se ingatlanod, ezért úgy jutányos a dolog, ha a 150 ezrével megfizetett összegnek csak egy része lesz beszámítva, nemde? (Bocs, csak egy ötlet volt).

mert rövid időn belül kapnak 10 milliót, és a maradékot is hamarabb ki fogják fizetni,

Tehát ők is ígéretből élnek, és ezt akarják továbbhárítani az eladóra. Ezzel az a gond, hogy ígérettel mindenütt tele van a padlás, és ha bejön, akkor nagyon bejön, ha nem jön be, akkor viszont igencsak balul tud elsülni. 2 év alatt nagyon be lehet lakni egy házat, és ha nem teljesül az ígéret, igencsak nehezen fogsz tudni megszabadulni az egyébként becsületes és jóhiszemű bentlakótól.

Az elővásárlási jog a vevő biztosítéka, ezért az legyen az ő gondja.

Blacksky # 2013.10.13. 10:45

Köszönjük a válaszokat.

Igazándiból mi is mondtuk a hitelt,azt viszont nem akarják, mert rövid időn belül kapnak 10 milliót, és a maradékot is hamarabb ki fogják fizetni, mint 2 év , csak a biztonság kedvéért akarnak 2évet.

Lehet, hogy az lenne a legjobb megoldás, ha betennék bankba a pénzüket, és amíg összegyűjtik a teljes összeget, addig bérelnék az ingatlant, ill a bérleti díj előlegként majd a tényleges kifizetésnél levonásra kerülne a vételárblól.
Elővásárlási jogot lehet ilyenkor alkalmazni, hogy biztonságban érezzék magukat, tehát nem adjuk el másnak az ingatlant ?
Valójában mi igyekeztünk a vevőnek kedvezni, de szerintünk is elég kacifántos az ügylet.

gerbera317 # 2013.10.13. 10:28

20 millió az asztalra, birtokba vétel, utána 2 éven át további 3,6 millió forint 150 e forintos havi részletekben, majd a maradék 16,4 millió az asztalra.
Egy ekkora ügyletnél nem akad ügyvéd, aki ezt meg tudja fogalmazni? Elég érdekes...

És mikor kerül a vevő nevére az ingatlan? Szerződéskötéskor, jelzáloggal, vagy 2 év után, addig tulajdonjog-fenntartással?
Arról nem szóltál, hogyan biztosítjátok magatokat a nemfizetés esetére, és arról sem, hogy a vevő hogyan biztosítja magának elállás esetén a visszajáró összeget. A letét alkalmas megoldás, de nagyon előnytelen - ostobaság tízmilliókat 2 évre nem kamatozó letétbe helyezni, 20 millió Ft elég komoly összeget tud ennyi idő alatt fialni valahol máshol.

És egyáltalán: Miért nem vesz fel kölcsönt a vevő? 20 milliós önrésszel, meg havi 150 ezerrel nagyon is hitelképesnek tűnik, ha pedig nem hitelképes, azt úgyis hamar észre fogjátok venni.

ObudaFan # 2013.10.13. 10:01

Blacksky

Lehet ez vételárrészlet is, de annak is lehet adóvonzata, ha öt éven belül szereztétek az ingatlant.
Ha már letétbe akarjátok tenni ezt az összeget, akkor arra az ügyvédi letét lesz a megoldás.
Tulajdonjog-fenntartás esetén nem fogtok tudni zálogjogot tenni az ingatlanra, de 6 hónapnál tovább azt nem lehet húzni. Őszintén szólva ingatlan adásvételénél ilyen hosszú időtávra nem hiszem, hogy lesz igazán jó megoldás.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.13. 08:20

Lizi, a meghatalmazás felmondható. Csak az a baj, hogy a jóhiszemű vevővel szemben ez nem segít.

Blacksky # 2013.10.13. 08:14

Kedves Jogi Fórum!

Tanácsot kérnék egy ingatlan adás-vétel kapcsán.
Családi házunkat vásárolnák meg 40 millió Ft-ért , oly módon, hogy a vételár 50%/-át a szerződéskötéskor kifizetnék, a fennmaradó összeget pedig 2 éven belül kapnánk meg.
Természetesen a kifizetett pénz egy része foglaló, a többi vételár előleg.
Ez idő alatt havonta fizetnének egy "bérleti díjat" 150.000 Ft -ot, ami természetesen a vételárból levonásra kerül.
Ezt milyen jogi megnevezéssel lehet a szerződésben megfogalmazni? Nem bérleti díj, mert annak adó vonzata van és tulajdonképpen ez a pénz egyfajta foglaló/ előleg .

A kapott pénzt ebben az esetben milyen letétbe kell tenni, hogy az ügylet lezárásáig senki sem férhessen hozzá? Ügyvédi vagy a közjegyzői letét a biztonságosabb?
A házat tulajdonjog -megtartással adjuk el, ők széljegyre kerülnek, de mivel védhető ki hogy az ügylet ideje alatt egyik fél se tehessen jelzálogot az ingatlanra?
Sajnos egy kicsit bonyolult az ügylet jogilag és az ügyvéd is nehezen halad a szerződés előkészítéssel.
Ezért szeretnénk tájékozódni.

Lizi14 # 2013.10.09. 14:27

Van egy közös lakás az édesanyámmal, akkor vált közössé, amikor az édesapám meghalt.
Az öcsém lemondott a javamra, neki komoly tartozása volt,és amiatt.
Most eladásra kerül a lakás, és meghatalmazást írattak velem alá, hogy az ingatlan értékesítésében édesanyámat bízom meg.Azt mondták, ez csak az ingatlan irodának kell. Később rájöttem,hogy ez a meghatalmazás arra is szolgál, hogy az adás-vételi szerződést nélkülem megcsinálják, így az apai örökrésznek búcsút mondhatok.
Van valami megoldás, hogy kijavítsam a hibát?
Köszönettel:Várdai Csilla
Ha volt hasonló eset, és a forumon megtalálom, kérem emailba küldjék el részemre.

Lizi14 # 2013.10.09. 14:25

Van egy közös lakás az édesanyámmal, akkor vált közössé, amikor az édesapám meghalt.
Az öcsém lemondott a javamra, neki komoly tartozása volt,és amiatt.
Most eladásra kerül a lakás, és meghatalmazást írattak velem alá, hogy az ingatlan értékesítésében édesanyámat bízom meg.Azt mondták, ez csak az ingatlan irodának kell. Később rájöttem,hogy ez a meghatalmazás arra is szolgál, hogy az adás-vételi szerződést nélkülem megcsinálják, így az apai örökrésznek búcsút mondhatok.
Van valami megoldás, hogy kijavítsam a hibát?
Köszönettel:Várdai Csilla
Ha volt hasonló eset, és a forumon megtalálom, kérem emailba küldjék el részemre.

Viane # 2013.10.01. 13:37

Kedves Szakértő,
közös ingatlan vásárlását tervezzüka párommal. Olyanok most a lehetőségeink, hogy nem szükséges eladnunk a meglévő lakásainkat (később a szülők támogatására szánjuk ezt). Kérdésem, hogy jár-e valamilyen hátránnyal a számomra, ha a "nevemre veszek" még egy lakást (illeték, bármi más)?
Köszönettel,

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.28. 16:45

Nem keresztül, hanem a segítségével. Nincs neki különösebb folyamata, szerkeszt egy szerződést, ti aláírjátok, ő meg ellenjegyzi. Benyújtja a földhivatal.

1967 # 2013.09.28. 15:36

Kedves ObudaFan!

Nagyon köszönöm válaszát. Az ajándékozást ügyvéden keresztül kell lebonyolítani? Mi ennek az ajándékozásnak a folyamata?

Köszönöm

ObudaFan # 2013.09.28. 12:27

lehet -e testvérnek ajándékozni?

Lehet, de az illetékköteles.

Vagy először ajándékozza nekem, mert én egyenesági rokon vagyok s utána én odaajándékozom az egészet a B fiamnak.

Úgy már illetékmentes.

Amennyiben mindkét lakáson banki teher van, de ezt fizetjük továbbra is, kell - e valamit tenni.

Amennyiben elidegenítési és terhelési tilalom is ki van kötve, az egész ügylethez a bank hozzájárulása szükséges.

1967 # 2013.09.28. 11:45

Van két felnőtt fiam. Van két azonos értékű lakás. Az A lakásban lakik az egyik fiam .Ennek a lakásnak a fele az ő nevén van, a másik fele pedig a testvéréén, aki a B lakásban lakik, amelynek a fele az ő nevén van, fele pedig az A lakásban lakó testvéréén. Az A lakásban lakó fiamnak felesége és két kiskorú lánya van. Külföldre szándékoznak költözni. Az A és B lakásban lévő 50-50 % tulajdonjogot a B lakásban lakó testvérének szeretné ajándékozni.Hogyan lehet ezt a legkevesebb költséggel megcsinálni, lehet -e testvérnek ajándékozni? Vagy először ajándékozza nekem, mert én egyenesági rokon vagyok s utána én odaajándékozom az egészet a B fiamnak. Amennyiben mindkét lakáson banki teher van, de ezt fizetjük továbbra is, kell - e valamit tenni.

Köszönöm a segítséget.

Mufurc_nagyon # 2013.09.25. 06:13

Kedves Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.09.19. 12:05 !

És a mondatot a szövegkörnyezetből kiemelve kritizálni;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Mufurc_nagyon # 2013.09.25. 06:09

Kedves TGRS!

A jogkövető magatartás és az igazságos nem mindíg fedi egymást.

Csak polgári peres eljárás során tudja a határozatot felfüggeszteni és semmissé tenni.

A határozat tartalmának megismerése után 60 napon belül;-)
Részletek az alábbi linken.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

TGRS # 2013.09.23. 16:19

Tisztelt ÓbudaFan,

köszönöm a választ, de az alapszabályban sajnos nincs ilyen kitétel. Ilyenkor nem kéne valamilyen százalékarányt külön erre nézve megszavaztatni vagy megadni?
Én nem tartom azt jogosnak, hogy 60 ember határozza meg 250-nél is több tulajdonos számára az elkövetkező 8-10 évre a havi kiadásoknak az ilyen mértékű megemelését.
Nem vagyok hozzáértő, az biztos látszik is, de én úgy vélem, legalább több mint a felének bele kéne egyeznie ebbe.
Hogy tudnék ez ellen fellépni?
Köszönettel és üdvözlettel: TGRS

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.23. 06:53

Lehet. De ez az ő problémájuk.

Vénkerti # 2013.09.22. 22:56

Ingatlant kívánok vásárolni az örökösöktől, akik gyermekei, tehát egyenesági rokonai az örökhagyónak, tehát örökösödési illetéket nem kell fizetniük, de ezen kívül van-e fizetési kötelezettségük pl. jövedelemadó?
Üdvözlettel és előre köszönöm válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.22. 20:59

Se.

Bokreta2 # 2013.09.22. 20:07

Érdeklődnék,hogy tudna-e valaki segítséget adni??Milyen jogszabály határozza meg az Önkormányzatoknak ,hogy ha lakhatási engedélyt adnak ki,akkor gondoskodniuk kell közvilágításról,és járható útról???
köszönöm a segítséget!!

reni90 # 2013.09.19. 10:46

Bocsanat, nem irt ala tajekoztatot, csak megkapta, ez a protokoll. De tajekoztatva lett ez biztos.
udv,

reni90 # 2013.09.19. 10:24

Kovács_Béla_Sándor!

"Ezt talán én írtam? Ne szórakozzunk már!"

bocsánat, elnézést kérek, valóban nem jól fogalmaztam. A lényeg, hogy a tulajdoni lapon nem szerepel.

ObudaFan!

"Tudjátok igazolni, hogy erről tájékoztattátok őket? Volt ott még tanú?"

ingatlanközvetítő által lett eladva, ott alá is írta a tájékoztatót a lakásról, amin fel volt tüntetve a közös költség összege és tájékoztatást is kapott mindenről.

"„Peres eljárás esetén fontos, hogy az ügyvéd mire emlékszk ;-)”
Már ha a titoktartás alól egyáltalán felmentik."

az ügyvéd kezét mossa, hogy ilyet nem szoktak beleírni az adásvételibe...

nagyon bosszantó a dolog, mert feljelentéssel meg perrel fenyegetőznek és nem akarjuk megütni a bokánkat, de szerintünk abszurd a vádaskodás és a követelés is.
nem tudom hogyan bizonyosodhatnék meg arról, hogy van-e alapja a követelésnek, jogilag tudja-e érvényesíteni?!

köszönöm az eddigi segítséget is!

ObudaFan # 2013.09.19. 10:14

TGRS

Az alapszabályban lehet esetleg.

ObudaFan # 2013.09.19. 10:10

reni90

Tudjátok igazolni, hogy erről tájékoztattátok őket? Volt ott még tanú?

ObudaFan # 2013.09.19. 10:09

Peres eljárás esetén fontos, hogy az ügyvéd mire emlékszk ;-)

Már ha a titoktartás alól egyáltalán felmentik.