Ingatlanügyek


mazsola68 # 2012.04.27. 12:49

Szeretném megtudni,hogy ha árverezésre kerül sor adósság miatt a házra,ami a volt férjem tulajdona és váláskor nekem és a gyereknek csak lakhatási jogunk van akkor velünk mi lesz?Kérhetek e valami kártérítést a volt férjemtől?

mazsola68 # 2012.04.27. 11:12

T.Fórumozók!Ha valaki tudna nekem segíteni mit tehetek, ha váláskor a gyerekemmel lakhatási jogot kaptunk a volt férjem házának tetőtéri szobáira.Azóta is ott élünk.A volt férj nem fizeti a banki kölcsönt,mert elvesztette az állását.Ha árverez a bank akkor mi lesz velünk és a lakhatósági jogunkkal?

boszi77 # 2012.04.27. 09:35

és amit elfelejtettem megírnia lentiekben a végrehajtási bejegyzés az a férjem sara volt egy polgári pere és gondolom aszt az ő fele tulajdonára jegyezték be. Akkor miért mondta fel a bank a hitelt? Én fizettem 2 évig rendesen jó néha volt elmaradásom de nem sok max 2 hó még annyisem.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.27. 09:04

Már mondtuk, hogy nem. Nem érted.

boszi77 # 2012.04.27. 08:33

Tisztelt fórumozók!
Kérdésem sok lesz, de kérlek benneteket segítsetek akik jártasok vagytok ebben a témában. Köszönöm előre is!

2009 ben vásároltunk lakást. 1/2 részben a férjemmel. Egyedül fizettem mivel férjem előzetesben volt. Most jelenleg itthon van, és a lakásra be lett jegyezve 360 000 ft.- végrehajtási terhelés, ez akkor derült ki számomra amikor a hitel szerettem volna visszaálítani ami ment is volna, de mivel a tulajdoni lapon van végrehajtás így a bank nem ment bele. szóval elmaradásom nincs a bankkal szemben. De még is át vette a lakást a factoring... banknak a végrehajtási részlege, gondolom kis időn belül meg keresnek ha megakarom tartani a lakást fizessek be x összeget és a többit részletekbe kevesebb futamidővel. Ez nálam lehetetlen. Bele törődtem hagy vigye a bank a lakást a házasságunk romba dőlt. A lényeg a kérdés: Mennyi költséget vonz maga után ha a bank elárverezi a lakást? Nekem mit kell fizetnem még azok után h sem lakásom nem marad,...??? És a másik van rajta 2 gyerekre szocpol, az egyik gyerek megvolt a másik még nem amikor megvásároltuk. Szocpolt is nekem kell vissza fizetnem ha a bank tulajdonábba került át a lakás és ők árverezik? Egyik részen hajlandóak segíteni de sajnos ez csak a látszat a bankok felől, főleg egy bizonyos felől!

farkasé # 2012.04.27. 07:42

"ObudaFan!
Még1x elolvastam a levelezéseink. Szerintem értem amit írtál:

  • 2011-ben örökölt ingatlant 100 Ft-ért eladom.
  • Veszek ingatlant 90 Ft-ért
  • 10 Ft után kell szjt fizetnem, és nem 100 Ft után.

Értem?? :)
Javíts ki ha nem jól értem!
Köszönöm!
Évi
"

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.26. 06:22

Nem feltétlenül kell sem egyszerre, sem egy helyen aláírni. (Még az sem szükségszerű, hogy egy példányon legyenek az aláírások. Bár arra a földhivatal valószínűleg rácsodálkozna.)

De ezt miért nem az ellenjegyző ügyvédtől kérdezed?

mkese # 2012.04.25. 17:12

Tisztelt Fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni. Vettünk egy a párommal, a holnap nap folyamán lenne a szerződéskötés. Lehetséges hogy a párom nem ér oda a szerződéskötésre megbeszélt időpontra az ügyvédhez. Lehetséges, hogy ő egy későbbi időpontban írjon alá vagy mindenkinek egy időben kell jelen lennie?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.25. 16:51

Senki nem fogja megvizsgálni?
Pontosan. Ki vizsgálná?

xleox # 2012.04.25. 16:15

Tisztelt, Hölgyem/Uram!
Az alábbi kérdéssel szeretnék Önökhöz fordulni. Városunkban ahol lakunk jelenleg ingyenesen rá lehetne kötni a szennyvíz hálózatra. Ezért hát bementünk a helyi önkormányzathoz, ahol közölték velünk egyszerűen, hogy addig nem írják alá az engedélyezést amíg a csatorna közmű fejl. hozzájárulást ki nem fizetjük. Amit az elöző tulajdonoson "elfelejtettek" behajtani.

Kérdésünk a következő:

ha az aláírt ingatlan adás-vételi szerződésen az szerepel , hogy az ingatlan teher és járulék mentes akkor az önkormányzat tőlünk jogosan követeli e a befizetést 5év után? Ezt a hozzájárulást már mint azt megtudtuk már több mint 10éve be kellett volna fizetni.

Válaszukat előre is köszönöm.
Tisztelettel: Koller Norbert

Balambeer # 2012.04.25. 15:32

"Elvileg. Gyakorlatilag meg adásvételnél se kell."

Az mit jelent,hogy gyakorlatilag nem kell?Senki nem fogja megvizsgálni?

Köszi!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.25. 14:00

Elvileg. Gyakorlatilag meg adásvételnél se kell.

Balambeer # 2012.04.25. 13:04

Fórumozók!

Ajándékozáshoz (csak hányad nem egész ingatlan) is kell zöld kártya a kéglire?

Köszi!

Jakab.G # 2012.04.24. 16:02

Kedves Fórumozók!

Ingatlan csererénél, ami 2 tulajdonos között történne meg 1:1 arányban, olyankor mi a teendő?

Ha nincs ingatlan érték különbség, akkor is kell fizetni illetéket és vagy adót?

Kell e ügyvéd vagy jogász az ingatlancsere szerződés kötéshez, illetve mi egyebet kell tenni?

Tulajdoni lapot ki kell kérni?
Energetikai tanúsítványt ki kell kérni mindkét tulajdonra akkor is, ha csak cseréről van szó, és ismerjük az ingatlanok pontos adatait (rezsi, energiafelhasználás, ingatlan állapota, stb)

Egyáltalán honnan lehet energetikai tanúsítvány kikérni?

Kérem, aki tud, válaszoljon!

Köszönöm szépen!
Üdv: Jakab

Sherlock # 2012.04.24. 13:07

Nem elég, mert az ajándékot el is kell fogadni. Amúgy az ügyvéd valószínűleg olcsóbb lenne. A haszonélvező beleegyezése nem kell.

Veronika21 # 2012.04.24. 12:57

Tisztelt Fórumozók! Aki tud adjon nekem tanácsot, van egy ház aminek 1/3 részben vagyok a tulajdonosa, mivel hároman voltunk testvérek édesanyánk a haszonélvezö, édesapánk nagyon régen meghalt(45 éve)Nekem van 4 gyermekem szeretném az én részem nekik ajándékozni tudom nem nagyérték de azonkivül van saját házunk amiben lakunk.Az a kérdésem hogy elég-e ha én elmegyek a közjegyzöhöz meg csináltatni az ajándékozási papírt vagy a gyerekeim nek is el kell jönni? Édesanyám beleegyezése kell-e hozzá? Kérem aki tudja a választ írjon nekem! Köszönöm!!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.23. 20:25

Még mindig kevesebb, mint a vételár egy visszterhes szerzésnél.

lajcsó # 2012.04.23. 19:47

Viszont az ajándékozási illeték elég "húzós" (10%).

Kata 03 # 2012.04.23. 17:42

Tisztelt fórumozók!
Lehet, hogy már többen voltak hasonló helyzetben, mint én, ezért is kérném a segítségeteket.
A felettem lakóknak a terasza részben az én teraszom, részben a lakás rész felett van. A szigetelésükkel nem stimmel valami és folyamatosan vizesedik az én plafonom, nem csak teraszon - ami rondán néz ki, de nem aggasztott túlzottan - hanem már a lakásban is.
A biztosító nem fizet, mivel szerkezeti a probléma. Megcsináltatnám, de nem sok értelme van, ha felettem nem orvosolják a problémát. Két éve folyamatosan hitegetnek, hogy megcsináltatják, de semmi. Mit tehetek? van-e valami jogi útja-módja hogy elérjem náluk, hogy lépjenek?
Előre is köszönöm a válaszokat

H.Tibor # 2012.04.23. 17:35

Tisztelt fórumozók!

Olyan kérdésem, lenne hogy adott egy idős nő, aki hitelt vett fel hogy a nagyobbik lánya külön tudjon költözni a gyermekeivel.
(Egyezségük szerint, ők fogják fizetni a hitelt, erről készült egy valami papír is...)
A hitelt első 1 évben rendesen fizették is, majd folyamatos elmaradások történtek.
Az idős nő, aki felvette hitelt, egy másik hitelből törlesztette az eredeti hitelt, hogy a banki végrehajtást megelőzze. (több száz ezres elmaradás volt.)
Most még 10 évig fizetheti, a hitelt a lánya háza után.
Mivel ajándékozásnak minősül, így tulajdon joga nincs, csak haszon élvezeti joga.

Viszont mára nem képes fizetni a hitelt, ami saját házán van. A lánya nem hajlandó beszállni a hitel törlesztésébe, mert véleménye szerint azzal hogy kiváltotta a hitel elmaradás miatt a teljes hitelt, őt az már nem terheli.

Kisebbik lánya tartja el, mert szinte a teljes fizetése a lakáshitelre megy el.

Mit tud tenni az idős hölgy!?

-------------------------------------------------
  • (A nagyobb lánya, állítólag eladja az ingatlant, és másik rokonokhoz költözik, hogy az ingatlan összegét megkapja. Viszont az ingatlan az idős hölgy 18 éven aluli unokájának nevén van.)

Köszönöm válaszukat előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.23. 16:55

Az ingyenesnél olcsóbb nemigen van. Azt meg ajándékozásnak hívják.

Balambeer # 2012.04.23. 16:39

Üdv!

Élettársammal közel 10 éve együtt élünk az ő tulajdonát képező lakásban.A lakás értéke kb.:4-4,5MFt.Szertnénk ha 50%-ban tulajdonjogot szereznék a lakásban.Mi ennek a legolcsóbb módja?
Válaszokat köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.23. 15:47

Éppen megállapodhattok, hiszen a bank nem akadályozhatja meg a ti ügyleteteket. De amíg a kölcsön ki nem lesz egyenlítve, addig a volt élettársad is felel a tartozásért, ti pedig nem szerezhetitek meg a tulajdonrészét.

catim # 2012.04.23. 14:56

Tisztelt fórumozó!
6 éve vettem a volt párommal egy ingatlant,és 5,5 millió hitelt is vettünk fel rá.Már két éve külön vagyunk és nekem lett egy másik kapcsolatom,a háznak a törlesztését egy ideik a exem fizette mert ő lakott benne de már egy éve kint van külföldön és igy én fizetem.Nagyon sok a hitel a házon 9 millió a válság miatt.Ezért úgy döntöttünk,hogy az exem lemond a házról és a hitelről és mi a párommal átvállaljuk az ő részét.Oda is kőltőztünk a házba javítgattuk újítgattuk abban a hiszemben,hogy a bank engedi a adós cserét.De nem igy lett.Ma jelentette be a bank ,hogy semmijen változtatást nem enged mert egy ével ezelőt volt 30 napnál több elmaradás.Hiába mondtam,hogy azt mág nem mi fizettük hanem az ex,de őket ez nem érdekelte.Itt kell,hogy lakjunk fizetjük a 60 ezrer törlesztést de se eladni nem tudjuk mert nem ér annyit mint amennyi hitel van rajta ás a hitelt sem tudjuk átválalni.a kérdésem meglehetne oldani ügyvédileg,hogy bank nélkül az exem letudjon mondani a házrol és mi átválaljuk.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.04.20. 07:45

Nanemaaa, azért csak tedd fel a kérdésedet.