kilakoltatási moratórium és albérlet


alfateam # 2016.12.19. 16:06

Igen, a végrehajtó, a tulajdonos, ha szükséges rendőrök.
A kiskorú gyerekek ügyében Ők intézkednek.
De jobb ha nem veszel részt az "eseményen"

Detti0303 # 2016.12.19. 16:56

Én mindenképp kihagyom. Egyik rokonom az érintettje az esetnek és csak érdekelt hogyan zajlik le.

MajorDomus # 2016.12.19. 21:27

Úgy hogy lakaskiűritesi perben a bíróság ítéletet hoz, amiben kötelezi a kiköltözésre.

Ha nem teszi, kéred a végrehajtást, a végrehajtó pedig kirakja.
Egy év alatt megvan.

Bea1 # 2016.12.20. 04:53

Detti

Használati-díj iránti igény ajánlott levélben menjen minél előbb!

MajorDomus # 2016.12.20. 22:52

Egyetértünk.
Meg akar a biztatási kár is felmerülhet.

Csabesz82 # 2017.01.04. 19:27

Jó estét kívánok!Árverezésen vásároltam egy házat ami a nevemre került,de az előző tulajdonos nem hajlandó be engedni a moratórium végéig.Van e arra valamiféle jogom,hogy a házba be jussak a moratórium vége előtt?Válaszukat előre is köszönöm!

MajorDomus # 2017.01.04. 19:48

Mint tulajdonos, egyeztetett időpontban
Ellenörzést tarthatsz a lakásban.

A moratórium lejárta után a ha kéred, a végrehajtó birtokba adja a lakást!

gerbera317 # 2017.01.05. 08:10

Én ebben nem vagyok olyan biztos.
A kérdezőnek: Az rendeben van, hogy csak a moratórium lejártával kaphatod birtokba az ingatlant, de ezt csak az árveréstől számított 45. napig kérheted a végrehajtótól. Ez megvolt már?

MajorDomus # 2017.01.05. 19:21

Én igen!
Bejegyzett tulajdonos!

Tppiros # 2017.03.28. 02:03

Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődnék, hogy érdemes-e licitálni,ha az adósnak a Pesti Központi Kerületi Bíróság jogerős végzésével az ingatlan elhagyására az árverés időpontjától számított 6 hónapig halasztás engedélyezett.Ebben az esetben sikeres árverés és a vételár megfizetése után, milyen procedúra elé néz a vevő. Hogyan zajlik a kilakoltatás és milyen esélyek vannak a birtokba vételre? Ha a 6 hónap októberbe jár le esélyes-e, hogy elhúzódhat a november 1-el kezdődő kilakoltatási moratóriumba?
Köszönöm a segítséget!

Grave7 # 2017.03.28. 06:51

@Tppiros:
Procedúra: ugyan az mint általános esetben, csak 6 hónappal tolódik a végrehajtói kiürítés időpontja.
Ugyan úgy zajlik a kilakoltatás, ha beköltözhetően van meghirdetve, akkor előbb-utóbb birtokba veheted.
Kilakoltatási moratórium: törvény szerint december 1-től március 1-ig tart, vagy tudsz valamit amit mi nem? :D

MajorDomus # 2017.03.28. 21:37

Még érdemes,de már csak forgalmi értéken teheted meg!

Imreno1 # 2018.03.18. 18:49

olyan problémám van hogy a jelenlegi hobbim(airsoft) miatt valaki kihivta a rendőrséget a lakásba hogy fegyvert tartok(én mint albérlő vagyok ott). a közös képviselő rögtön értesitett a a főbérlőmet,aki rögötn jött is majd a hatóság távozása(akik semmi szabálytalanságot nem állapitottak me) kijelentette hogy 1 hetet ad a kiköltözésre.hivatalos szerződéssel vagyok a lakásban(mivel egy kft tulajdonában van, beköltözéskor 2 havi kaukcuót is kért ami 200ezer.ilyen esetben mit tegyek? él ilyenkor is a kilakoltatási monatórium ápr 30 ig? vagy hogy működik?? a mai világban nem 1 óra uj lakást találni. Válasz elörre is köszönöm.

nonolet # 2018.03.18. 18:55

Nem él a moratórium...

Hisz ez nem kilakoltatás, hanem RENDKÍVÜLI felmondás.

Mivel megszegted a bérleti szerződést.
A bérbeadó szerint.

Indíthatsz pert ellene, ha szerinted nem szegted meg.

gerbera317 # 2018.03.18. 19:48

Ha nem adtál okot a felmondásra, akkor nem követelhet ilyet. Mondd meg neki.
A dolognak semmi köze a moratóriumhoz.
Egyébként nem főbérlő, te pedig nem albérlő.

Imreno1 # 2018.03.19. 17:10

nonolet a szerződésben nem szerepelt ez,csak az hogy állatot kutya macska és egyéb nem tarthatok.
amugy rendkivüli felmondsás esetén mennyi az a minimum időszak amíg nem tehet ni? mert 1 hetet adott.Probáljon meg valaki ugy elköltözni hogy elötte 2 nappal fizette ki a havi albérletet.. :/ a másik hogy a kaukciot elvileg ilyen esetben tudtommal vissza kell adja.(mivel nem lakom le)

nonolet # 2018.03.19. 19:11

... és a HÁZIRENDBEN?!

A rendkívüli szólhat AZONNAL-ra is... ettől rendkívüli.

- -
Távozáskor...

HA nem okoztál kárt a kauciót visszakapod!
A le nem lakot lakbért is.

- -

Megjegyzem: előrelátó embernek mindig van 3-6 havi megélhetési tartaléka a bankban.

Hisz bármi történhet vele!
Lehet beteg, stb, stb, is.

Ha neked nincs, hát mielőbb legyen... szerintem.

Zöldövezeti11 # 2018.03.19. 19:42

Imreno1 !
Ijedős egy bérbeadód lehet. Nem kell komolyan venni. Ha felmondott, hát felmondott. Nyilván van egy rendes felmondási idő, amit nem tudom mit vettetek a szerződésbe, mond neki, hogy te 3 hónapban értelmezed.... úgy tudod az a jogi előírás.
Aztán úgy 2 hónap múlva elmégy.
Kérd a felmondást írásban, indoklással, aztán te annak ellentmondol ... azt is írásban. Majd amikor az egyenleg közeleg a nullához, elmégy... természetesen elszámolsz a bérbeadóval.

drbjozsef # 2018.03.20. 06:05

1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról, 182/A.§

Bár az igaz, hogy a "kilakoltatási moratórium" szókapcsolat csak egyszer szerepel benne, és más passzusban. De ez általában sem meglepő a jogi szövegek és a bulvár szóhasználatának viszonylatában.

gerbera317 # 2018.03.20. 08:13

De mégis mindenütt úgy beállítani, mint"

Ki állítja be úgy? A végrehajtási jog topikjaiban hozzászóló jogászok biztosan nem. S talán más jogászok sem. A többi meg mit számít?

nonolet # 2018.03.20. 08:44

F.Laca

Muszáj neked rendszeresen hülyét csinálni magadból?
Okoskodó hülyeként... inkább ne írj, már unalmas vagy.

Attila1900 # 2018.05.03. 20:54

Üdv! Ha nincs szerződése a bérlőnek de a tartózkodási helynek be van jelentve milyen jogai vannak?

Burn Out # 2018.05.03. 21:02

joga van fizetni a bérleti díjat megfelelő időben és megfelelő összegben :) ez egyben a kötelezettsége is lenne :)

Attila1900 # 2018.05.03. 21:08

De kitenni egy ilyen bérlőt könnyebb vagy nehezebb ? Ha esetleg gond lenne

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.04. 05:07

Ha nincs írásba foglalt szerződés, akkor az nem is bérlet. [Lakástörvény 2. § (5)] Bár az új Ptk. szerint az utolsó bérleti díjjal még fedezett időszakra mégis. [6:94. §]