Határozott idejű bérleti szerződés


Zoltanuss # 2020.06.15. 12:00

Ok. 4 napja !!

Zoltanuss # 2020.06.15. 11:59

NMYx !
És amúgy mit szeretnél ?
Elmenni vagy továbbra is ott lakni ?
Nincs meleg víz az nagyon ciki. De azért sok egyebet nem tudunk.

És sok megoldás létezik, pl az amit MD javasolt nem régen !!

MajorDomus # 2020.06.11. 18:18

Szerintem ez vis maior eset erről a bérbeadó nem tehet.
.
A felmondás ezért nem jogszerű,viszont a bérlőnek is igaza van mert ezzel a szolgáltatással egyűtt vette ki a lakást.
Szerintem úgy korrekt az ügy ha a kieső napokra díjkedvezményt kap a bérleti díjból,ha hosszabb idejű a dolog akkor pedig egy fali vízmelegitőt.

drbjozsef # 2020.06.11. 16:03

NMYx,

Ptk. 6:332.§(1) A bérbeadó szavatol azért, hogy a bérelt dolog a bérlet egész tartama alatt szerződésszerű használatra alkalmas, és megfelel a szerződés előírásainak. Erre a szavatosságra a hibás teljesítés miatti szavatosság szabályait azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a bérlőt az elállás helyett a felmondás joga illeti meg, kicserélést pedig nem követelhet.

Hiába nem tehet róla, ez a bérbeadó érdekkörében felmerülő hiba a bérlő-bérbadó jogviszonyában. Ahogy előttem mondták, megalapozza a rendkívüli felmondást. Néhány nap melegvíz hiány nem, de több heti már mindenképpen.

gerbera317 # 2020.06.11. 14:47

szerződésem erre nem tér ki
Dehogynem. Ez szerződésszegés, és - a megfelelő előzményeket követően - rendkívüli felmondásnak van helye.

NMYx # 2020.06.11. 12:37

Tisztelt Fórumozók!

Jelenlegi albérletemben, ami egy kb. 50 lakásos társasház, műszaki hiba miatt a melegvíz szolgáltatás bizonytalan ideig szüneteltetve van.
Lehet enélkül élni, de nagyon kellemetlen és nem ezért fizetek.

A kérdésem az lenne, hogy bár a határozott idejű szerződésem erre nem tér ki, de ilyen esetekben létezik bármilyen megoldás? pl. Felmondás?
Hónapokig nem szeretném fizetni azt a lakást, amiben az egyik szolgáltatás hetekig/hónapokig nem működik. Jelenleg nem látni hogy mikorra lesz kész a javítás.

Előre is köszönöm a válaszokat!

MajorDomus # 2020.06.02. 17:15

175 ezer ft.
Azért írtam,mert aki 3 havi kauciót+az első havi bérleti díjat le tudja tenni ilyen összehben az már bevállalja a lakáshitelt,és a sajátjában van.

Zoltanuss # 2020.06.01. 08:47

MD ezt most kitől kérdezed ? Ha tőlem, akkor erre az hogy nem tudom. Azért a törlesztő részleteket a bankok számolják és szabják meg.. Emlékezzünk csak a közelmúltra amikor sok naív bedőlt a deviza mókának, aminek a vége sírás lett sokaknak.

Az álnok hitelezők hirdetései közül pár : Romeó és Júlia büszkén mondja ,hogy ők bizony deviza hitelt vettek fel lakásukra, ragyogtak a boldogságtól. Vajon most is ragyognak.
Vagy a másik : fiatal pár esküvője, utána a nászút. A papa felajánlja nekik a komplett lakó buszt, de kiröhögik, mennek hitelből nászútra.
Jó dolog a hitel. De azért alapvetően semmit sem lehet hosszútávra megoldani vele.

MajorDomus # 2020.05.31. 19:36

És mennyi lenne a törlesztőrészlet 20 évre????

Zoltanuss # 2020.05.30. 20:24

kettőnapja írtam :

Pl. a bérleti díj lenne 80 eft, 50 nm Bp. külső részén, de a kaució nem kettő hónap / 160 ef / Hanem pl. 200 et lenne”.
De valószínüleg emelek. A bérleti díj marad a 80 eft viszont a letét 220 eft lesz.
Tehát elsőre 300 eft kell fizetni. A lakás olyan 20 millás a letét ennek valamivel több mint az 1 % -a.
Ha az illető ilyen lakást szeretne venni min. 2 milla lenne az önrész.
Ha bár én olyannal nem állnék szóba aki nem készpénzes.
Inkább adom akár 30 % kal olcsóbban csak fizessen azonnal.

MajorDomus # 2020.05.30. 19:26

Aki ennyit le tud perkálni.az nár inkább lakáshitelt fizet.

MajorDomus # 2020.05.30. 19:25

Netto 240 ezer+az 1.havi bérleti dij? Azért az elég kemény egy nem meztelenseggűnek is!

SolnesM # 2020.05.30. 11:48

MD szerint ez durva :

Azért 3 hónap kaució elég durva a mai időkben. Két hónapot még be tudnak vállalni.

Van benne valami, de az egyik legjobb szűrő a meztelen fenekűek kiszűrésére !

MajorDomus # 2020.05.29. 18:52

Na,ez jogos!
Akkor meg ezért panaszkodna itt.
.
Azért 3 hónap kaució elég durva a mai időkben. Két hónapot még be tudnak vállalni.

Zoltanuss # 2020.05.28. 17:47

Mennyeimorzsa !

Azaz cirka egy hét múlva mennétek. A bérbeadónak szóltatok ?
Mi lenne ha fordítva lenne ?
Ha nektek mondanák, hogy 1 hét és el kell mennetek ?
Viszont ha megbeszélitek majd megírjátok a felmondás talán júl 1 -én e mehettek. Ha nincs kár és a számlák rendezve a kettő hónapkaucióról lehet alkudni !

Pl. felezni !

Zoltanuss # 2020.05.28. 17:37

Ok. azért függetlenül attól, hogy mit ír elő a törvény, mi csak 1 évre gondoltunk.
Viszont az un. kaució kb. 3 hónap lenne, amit természetesen nem hónapban, hanem egy fix összegben határozunk meg .

Pl. a bérleti díj lenne 80 eft, 50 nm Bp. külső részén, de a kaució nem kettő hónap / 160 ef / Hanem pl. 200 et lenne.
Aztán aki akarja számolgathatja, hogy mennyi hónap.
Amúgy 2,5 hó.

Zoltanuss # 2020.05.28. 17:29

Üdv ! Lakásbérleti szerződésbe bele vehető - e ez a szöveg ?

A határozatlan időre kötött szerződést a felek (tehát akár maga a bérbeadó is), írásban, 30 napos felmondási idővel mondhatja fel.
A felmondást a felek nem kötelesek indokolni, kommentár nélkül megtehetik ezt a nyilatkozatukat a másik fél számára.

Ennek azért van jelentősége, mert sokan csodálkoznak azon, hogy esetleg a bérbeadó is él a fentiek szerinti felmondási jogával és mindezt a bérlők saját magukra nézve sérelmesnek tartják.

Annak van - e akadálya, hogy a felek a szerződésben esetleg kikötik azt, hogy a rendes felmondás jogával egyikük sem fog élni egy meghatározott ideig. Ezt azt időtartamot a törvény legfeljebb 3 évben határozza meg, azaz ennél hosszabb kizárási időtartam nem köthető ki.

MajorDomus # 2020.05.25. 18:02

Kérjétek meg,hogy a kaució fejében az 1 hónapot engedje el a tulaj.akkor van 2 hónapotok költözni.

drbjozsef # 2020.05.25. 06:11

Mennyeimorzsa,

A lakáscélú helyiségek bérletével kapcsolatban nem született külön szabályozás a vészhelyzetre.

Nincs semmilyen fizetési vagy felmondási könnyítés.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.25. 05:49

Határozott idejű szerződést a törvény szerint nem lehet felmondani. A szerződéseteket pedig nem ismerjük.

Mennyeimorzsa # 2020.05.24. 18:52

Kedves szakértők!

Szeretnék érdeklődni, hogy határozott idejű berleti szerzodes felmondasanal, van e barmilyen módosított szabalyozas, ha a felmondás a járvány miatti fizeteskeptelenseg miatt történik?

Augusztus 31-ig hatarozott idore szol a szerződés, de Junius 1-tol szeretnenk felmondani, mert a ferjem elveszitette a munkajat a jarvamy miatt (vendeglatas).
En gyesen vagyok a gyerekunkkel, igy a bevetel az en oldalamrol sem számottevő.

A maradek 3 hónapot igy is ki kell fizetnunk? Mi történik ha ezt nem tudjuk megtenni? Ket honap kaució gondolom ebben az esetben nem jar vissza. A maradek egy honapot hogyan tudja a tulajdonis behajtani ha arra kerül a sor?
Van barmilyen módja, hogy a jarvanyhelyzetre hivatkozva 30 napos hataridovel felmondjuk, es ne kelljen a maradék harom honapot kifizetni, illetve a kauciot is visszakapjuk?

Felreertesek miatt irom, nem karositanank meg a tulajdonost, akar masik bérlőt keresnenk a helyunkre stb.

Köszönöm a valaszt előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.24. 08:50

Mutasd meg azt a levelet egy ügyvédnek! (A korábban keletkezett iratokat sem ártana.)

kupa56 # 2020.05.24. 08:38

Tiszteletem!
Már lassan 40 éve lakom egy MÁV szolgálati lakásban. 25 éve átléptem egy 100% tulajdonú MÁV kft-hez, ami után jóhiszemű jogcímnélküli lakáshasználó lettem.
A MÁV a napokban megkeresett, és leírja, hogy egy 1993-as LXXVIII.törvény alapján cserelakás felajánlási kötelezettségük van velem szemben. A cserelakás felajánlási kötelezettségét ugyan ezen lakás bérbeadásával teljesíti, aminek időtartama 2 év.
Az esetleges szerződést közjegyzővel is hitelesítenem kell, ezen kívül 3 hónap óvadék befizetését is igazolnom kell.
A szerződés el nem fogadása esetén 60 napon belül költözzek ki, vagy pedig bírósághoz fordulhatok.
Ezt elég zsákutcának érzem, mit tehetnék? Mik az esélyeim?
Még egy kérdésem lenne, szerződés elfogadás esetén a két éves időtartam előtt is felmondhatná a MÁV a lakásbérleti szerződést úgy, hogy nincs díjhátralékom, a lakást rendeletetésaszerűen használom?
Köszönettel veszem segítségüket.

MajorDomus # 2020.04.29. 14:05

A kettő együtt nem megy.

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.04.28. 21:14

Mert azt irta: "hogy tenyleg ki kell fizetnem a még hátra lévő hónapokra vonatkozó bérleti díjakat es a kauciot is buktam"