A hatóság meg hülyeségeket beszél,mert mint közös képviselő bármikor összehivhatja a közgyűlést,attól nem tiltották el.
Közös képviselő lemondása társasházban
,,eltiltása és a büntetése miatt,,
Milyen büntetésről beszélsz?
A Jegyző nem szabhat ki büntetést,csak a bíróság.
Kevered a dolgokat. A társasházkezelőt csak a Jegyző tilthatja el,aki az Ingatkanvállalkozásfelügyeleti hatóság vezetője(is).
Ha a közgyűlésen megválasztják közös képviselőnek,akkor nincs miről beszélni tovább.
Ha a Jegyző határozatát megtámadja a bíróságon és nyer,akkor az sokba kerül a háznak.
A munkáját hanyagul és a helyi viszonyokhoz képest magas áron ( bruttó 2200 Ft/albetét,van megbízható 1600 Ft/albetét ajánlatunk)végző közös képviselőtől szeretnénk megszabadulni. Ezért fontos a társasházkezeléstől való eltiltás pontos értelmezése.
Az értelmezést írásban az eltiltó illetékes hatósági osztályon nem kértük ki,de szóban az állítják (?), hogyha bevisszük a közös képvieleti tevékenységbe tartozó rendkívüli közgyűlési meghívót,akkor az is jogosulatlan tevékenyég és büntetik a vállalkozónkat. A vállalkozó valószínűleg elhúzódóan pereskedni fog a hatósági osztállyal a társasházkezelési eltiltása és a büntetése miatt.
A közös képviselő összehívott egy rendkívüli közgyűlést és napirendi pontként szerepelteti
" XY kft-je megbízásának megerősítését"
Véleményem szerint ezen alkalommal dönthet aközgyűlés jogszerűen a felmentéséről.
Nagy kérdés ,hogy aszerződésében szereplő 3 hónapos kezelési költségét tudjuk-e csökkenteni.
Az átadás átvétel kitűzötti dőpontja előtt a 3 hónapból megmaradt időre valószínűleg nem emelheti még az általa kezelt bankszámláról a képviseleti díjat.
Miután nem fogja megkapni ( bizonyítható hanyag munkavégzése miatt), pereskedhet, vagy ennek az elkerülésére jöhet a MajorDomus által javasolt megegyezés.
"Amennyiben az eltiltás a társasházkezelésre vonatkozik, vonatkozik-e egyúttal a közös képviseltre is?"
Értelemszerűen és nyilvánvalóan nem vonatkozik.
Mivel ez két teljesen külön dolog!
Még ha gyakran ugyanaz csinálja is...
A kerületi Hatósági Osztály -ott,ahol a tevékenység bejelentését és engedélyezését végzik -tiltotta el a Társasházkezeléstől,nem a jegyző.
A kérdésem továbbra is:
Amennyiben az eltiltás a társasházkezelésre vonatkozik, vonatkozik-e egyúttal a közös képviseltre is?
Próbáltam a TEAOR alapján tájékozódni,de nem volt egyértelmű a definíció!
Az eltiltás okát a Hatósági Osztály a rendőrségnek,vagy a bíróságnak adja ki.Jogászon keresztül sem tudok tájékozódni.
Marad a leváltás,mint kiút, felsorolva a közös képviseletben a mulasztásokat,mint pl. az évek óta végre nem hajtott határozatokat.pl.600000 ft közös költség tartozás egy tulajdonosnál a határozat ellenére bírósághoz sem jutott el a határozat. Szavazás közgyűlés vonatkozó napirendi pontja alapján.
A Jegyző hatásköre csak a társasházkezelőkre vonatkozik!
Az eltiltás a társasházkezelésre vaonatkozik,de vonatkozik-e egyúttal a közös képviseltre is? A társasházi törvényben teljesen eltérő feladatok vannak megfogalmazva számukra számukra.
A közös képviselő és a társasházkezelő megbizatása addig tart,mig a közgyűlés a megbizást vissza nem vonja!
Tehát az eltiltás nem jelenti a megbízás megszűnését!
a képviselő nem támadhatja meg a közgyűlés határozatát,mert törvényhelyen alapul.
akkor jártok el helyesen,ha a határozatra hivatkozva, kéritek a rendkivűli közgyűlés összehivását, új képviselő megválasztása napirenddel.
erre van 30 napja,az átadásra pedig a közgyűléstől számitott szintén 30 napa.
irásban nem lehet közös képviselőt választani!
a 90 nap felmondási időnek nincs jelentősége,mert nem láthatja el a tisztséget.
akkor jártok a legjobban,ha megegyeztek vele.
adja át a házat a leggyorsabban, - 8 nap - és fizessétek ki neki a 2 havi diját.
halihó
„Mi történik,ha az eltiltott képviselő Kft nem akar tudomást venni a felfüggesztésről,megtámadja a közösség határozatát?”
Te írtad, hogy eltiltották a társasházkezelői tevékenységtől, innen kezdve tulajdonképpen ő már nem a társasházatok kezelője. Azonnali közgyűlést javasolnék, ahol az új közös képviselőt megválasztja a társasház. Viszont ha egy kicsit kötözködni akarnánk, ettől még lehet közös képviselő - bár akkor a társasházkezelésre kell valakit keresni - ezt ne feledd, mert két külön tevékenységről beszélünk. Bár ez a két tevékenység többnyire egyetlen személyben vagy cégben egyesítve jelentkezik a társasházaknál. Persze ez egy laikus vélemény, a legtutibbat MajorDomus fogja elmondani, mert ő kapásból ezzel foglalkozik is.
A közösképvielő és egyben társasházkezelő Kft.-t a kerületi hatósági osztály ,amely a tevékenység bejelentéssel foglakozik, az a társasházkezelői tevékenységtől eltiltotta 2019.11.16.-ig. (az eltiltás a kormányhivatal vonatkozó excell fajl nyilvántartásban hozzáférhető,nyilvános)
A Társasházi TV. 49§ (6) alapján érvényesteni lehet-e az azonali felmondást?
A felmondással egyidőben,mivel két jelentkező is van,közülük irásbeli szavazással lehet-e új képviselőt választani egy rendkívüli közgyűlés határozata alapján?
A szerződében rögzített 90 napos felmondási idő lerövidíthető-e az átadás-átvétel idejéig a törvénysértés miatt?
Mi történik,ha az eltiltott képviselő Kft nem akar tudomást venni a felfüggesztésről,megtámadja a közösség határozatát?
Hogyan rövidíthető le a peres eljárás? Amennyiben elhúzódik 2019.11.16.-án az eltiltásuk okafogyottá válhat.
A leváltási folyamatot ismét el kell kezdeni?
Persze, de aki nem ért hozzá az így jogi ismeretek nélkül csak küszködni fog. A legtöbb oldalon, ahol leírták a KK leváltásának menetét, többnyire csak a törvényből idéztek, az általam feltett kérdések ott fel sem merültek. Azért remélem közel a cél, bár aki ismeri a leváltandó KK-t, azt mondja bíróság lesz a vége, mert a ház dokumentációit nem hajlandó átadni önként, ilyen ember.
Az első társasházi törvény 24 §-ból állt a mostani közel 70!
mindent nem lehet leirni,mert egy Biblia lesz!
Köszönöm a segítséget és így lesz. Az a baj, hogy egy csomó dolog nincs leírva a törvényben, pedig egyértelműnek gondolnám: pl hogy aki összehívta a közgyűlést annak is kellene megnyit vagy, hogy az írásban beadott napirendi pontokon a KK nem változtathat, ha hozzárak az még oké, a lényeg az, hogy aki nem ért hozzá, azt könnyen tévedhet vagy akár megvezetheti a KK is és ráfázhat. Az általunk leváltandó KK elég rossz indulatú, nagyon rámenős, személyes sértésnek veszi, ha nem szavazzuk meg a javaslatait, persze ezt a szemünkre is hányja, a lakók kívánsága az hidegen hagyja. Na mindegy, remélem hamarosan elmegy végleg. Köszönöm a segítséget még egyszer.
A közgyűlés összehivását kezdeményezhetik a tulajdonosok, de az összehivás a közös képviselő kizárólagos jogköre.
A napirend összeállitása szintén az ő hatásköre,de tulajdonosi kezdeményezést -főleg irásban - köteles figyelembe venni. ha a kérést teljestette,hogy milyen megfogalmazásban,az az ő dolga,de amit irásban kértek,azt kötelező napirendre venni.
ha szabályosan összehivta a közgyűlést, az általatok megválasztott levezető elnök irányitásával tárgyaljátok le a napirendet - de csak azt ! - ls hozzatok határozatokat!
a napirenden nem szereplő kérdésben nem dönthettek.
a közös képviselőnek - ha nem akarja - semmiféle kötelezettsége nincs!
a tisztségviselőket a tulajdonosoknak kell biztositaniuk a saját soraikból!
Sztem kiegészítheti más napirendekkel, de nem fogalmazhatja (hatná) át az eredeti ajánlásokat.Miután Ti
"szervezitek" a kgy.-t, úgy tegyétek fel szavazásra, ahogy eredetileg szólt. Vegyétek jgyk.-be, hogy ez volt az eredeti.
Ha vkinek nem tetszik, megtámadhatja bíróságon...
Köszönöm a választ!
Elnézést kérek, de lenne még ami érdekelne. Ahogy itt olvasgatom a korábbi TH meghívókat, felmerült bennem még egy kérdés.
"Kötelező a közgyűlés összehívása, ha azt a tulajdoni hányad 1/10-ével rendelkező tulajdonostársak a napirend, az ok és a közgyűlési határozatra tett javaslat megjelölésével írásban kérték."
Szóval a fentiek szellemében, napirendi pontok és határozati javaslatok magadásával kértük a rendkívüli közgyűlést, de a KK által küldött meghívón szereplő napirendi pontok, már másként hangzottak. A kérésünket átfogalmazta/törölt belőle lényeges dolgot és kiegészítette több ponttal. Ez így jogszerű-e?
Előre is köszönöm a válaszokat!
A kgy.elején válasszatok rögtön levezető elnököt, aki megállapítja a hat. képességet. Meg persze jgyk.vezetőt és hitelesítőket.
Sztem biztos, ami biztos; szavazzatok a menesztéséről, nehogy meggondolja magát:)
Szeretném, még megkérdezni, hogy az egy-két hónapja a közgyűlésen szóban lemondott KK, de írásban még nem nyilatkozott, kell-e a leváltására összehívott közgyűlésen a menesztéséről szavazni? (úgy áll a dolog, hogy meg lesz tartva a rendkívüli közgyűlés)
A másik dolog, nemrég mondták itt nekem, hogy elég ha a KK összehívja a közgyűlést, de megtartania nem kell, ott sem kell lennie...., erre ezt találom itt, igaz sokkal régebbi 2013-as hsz:
"Az összehívónak nincs más kötelessége, mint a közgyűlés beindítása. Ez a határozat képesség megállapítása. Megismételt é a közgyűlés vagy sem? A jogszerűséget biztosító személyek megválasztatása. Levezető elnök, jegyzőkönyv vezető, kettő darab tulajdonosi hitelesítő."
Most, akkor mi az igazság? A válaszokat előre is köszönöm!
Közgyűlési határozattal
Tisztelt Jogászok!
Rendkívüli közgyűlésen nem jelent meg az SZB elnöke.
Majd az ülés kellős közepén írt egy sms-t a közös
képviselőnek, hogy május 31-ével lemond a tisztségéről.
A közös képviselő bejelentette, s egyúttal hozzátette, hogy akkor most ő már egyedül maradt, egyedül kell intézkednie.
Ezzel kiderült, hogy nem tudjuk, hogy mióta, de a számvizsgáló bizottságnak nincs tagja, csak elnöke.
Mint elnök, a májusi évi köz gyűlésen beszámolt (számokat mondott, a közös képviselet munkájáról semmit).
Egy szóval sem említették sem idén, sem tavaly, hogy ő már egyedül "ellenőrzi" a közös képviselő munkáját.
Milyen jogi lehetőség van arra, hogy újból elszámoltassuk mindkettejüket, akikről ráadásnak kiderült, hogy rokonok.
Arra is fény derült, hogy több munkát végeztettek önhatalmúlag, a közgyűlés megkérdezése nélkül, melyek több százezer Ft-ra rúgnak.
Köszönettel: gizi39
60 nap!
vegyél zsebkendőket
Hát ez nem jó, ha így van, mindjárt elsírom magam......
Nem is kell megtartania!
Sőt,jelen sem kell lennie! Ha összehivta,azzal amit kértetek,megtette a kötelességét. Ha ti nem tárgyaltátok meg az általatok kért napirendet,az a ti bajotok.
A folyamat kezdődik előlről.
Szurkoljatok,hogy senki ne támadja meg a közgyűlési határozatot.
Szóval a lényeg, hogy elég bedobálni a postaládába még az albérlők esetében is és tanú sem kell.
A szvb minden tagja aláírta a meghívót, bár az egyik húzta a száját, de ez most már lényegtelen.
Mint írtam, összehívni ugyan összehívta, de nem tartotta meg és ha jól tudom, ez úgy számít mintha nem hívta volna össze, így jött képbe az szvb. A 30 nap bőven meg van. Csak attól félek, hogy annyira elhúzódott a dolog, hogy a lakók jelentős részének elege van az egészből és nem lesz meg a többségünk.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
hikomat
Nem hivhatja össze! Csak 30 nap elteltével,a teljes Szb egyűttesen,ha a képviselő ezt nem tette meg!
Ne keverjük össze a szezont a fazonnal.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02