CSOK igénylés


drbjozsef # 2017.07.06. 05:28

Szerintem ez fals infó.

A gugli is csak a jelzalog.com oldalon találja meg, ehhez hasonlót máshol nem, és itt sincs linkelve.

Az NGM oldalán a CSOK ismerteőben ennyi van a használt lakásra :

Amennyiben Ön és az Önnel együtt költöző házastársa/élettársa ajándékozással vagy örökléssel korábban szerzett lakástulajdoni hányada nem haladja meg az 50%-ot, Ön jogosult a kedvezményre, illetve az e mértéket meghaladó ingatlantulajdon sem kizáró tényező abban az esetben, ha azon másnak jogszabályon alapuló haszonélvezeti joga áll fenn (a szerződésen alapuló haszonélvezeti jogra ez csak akkor vonatkozik, ha az a rendelet hatálybalépését megelőzően keletkezett).

Vagyit teljesen más, mint amit kérdeztél.

Új lakásnál (szerintem nonszensz módon) a törvény bármilyen egyéb lakástulajdont enged.

MajorDomus # 2017.07.05. 22:02

Javasolnám a Google-t

lajcsó # 2017.07.05. 10:06

Valószínűleg az NGM honlapján.

Luca1234 # 2017.07.05. 09:10

Használt lakás vásálásán gondolkodunk a férjemmel, van két gyerekünk.
Jelenleg 50-50%-os tulajdonosok vagyunk egy lakásban( ezt most nem szeretnénk értékesíteni). Az témával kapcsolatban ezt találtam az interneten:
"Fontos 2017-es NGM állásfoglalás! Amennyiben egy házaspár jelenleg is 50-50 %-os tulajdoni arányban birtokol egy meglévő ingatlant, akkor a jelenlegi mellé is megveheti a CSOK-kal vásárolt második használt ingatlanát. Azaz a meglévő ingatlanukat nem kötelező eladnia."

A kérdésem az, hogy hol lehet fellelni ezeket az állásfoglalásokat?
Válaszukat előre is köszönöm.
Luca