Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Szomorú örökös # 2019.04.12. 16:34

lohengreen

No tisztázzunk azért valamit! Én soha nem fogok egy olyan történetre bármit is írni - ezt más se fogja megtenni - amíg csakis a te verziódat ismeri. Egy éremnek két oldala van, te azt állítod, hogy ők bűnösök, a rendőrség meg még semmit nem állított róluk, márpedig erre egyedül nekik van joguk bármit is megállapítani, még ha te ezt képtelen is vagy elfogadni. Egyébként meg szerintem érdemes lenne a lakótársaiddal is beszélgetni, lehet szaftos sztorikat hallanánk rólad is. Viszont ahogy írtam, ha sokáig vádaskodsz, akkor előbb-utóbb utánad fognak nyomozni. Nem hiszem, hogy ezt szeretnéd.

Csak halkan emlékeztetnélek Szegeden a Szabó Bálint kontra Botka László történetre, ahol előbbi addig-addig vádaskodott alaptalanul az utóbbival szemben, hogy utóbbi személy beleunt és megtette a szükséges lépéseket. Előbbi személy meg most bukik meg szépen lassan adagolva és ha minden így halad tovább, akkor megfelelő helyére is kerül a srác. ;-)

Egyelőre viszont egyfolytában folyamatosan megerősíted, hogy a híres mondásban te vagy a galamb.

Hülyével vitatkozni, olyan mint egy galambbal sakkozni: ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ő nyert.

Szomorú örökös # 2019.04.12. 16:42

lohengreen

drbjozsef már leírta neked, én is egyetértek vele:

nem lehet a tulajdonostársak szavazati jogát önkényesen korlátozni

Mi alapján korlátoznád a szavazati jogukat? Rájuk olvasod, hogy bűnös gazemberek és ennyi? Van róla hiteles határozatod bíróságtól vagy rendőrségtől? Ja nincs? Hát akkor bizony ez felejtős. Sőt úgy hívnák, hogy nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás és simán megáll a magánvád. Utána már viszont neked lesz papírod arról, hogy bűnös vagy...és ahhoz még csak nyomozni sem kell a rendőrségnél, közvetlenül indíthatják az eljárást a bíróságon. Még tanú is lesz hozzá bőséggel, aki ellened fog vallani.

osmi # 2019.04.12. 17:10

Kedves lohengreen!
Esetleg tájékoztathatnátok az Önkormányzat illetékes szervét.

MajorDomus # 2019.04.12. 18:50

Szerintem tegyünk pontot a kérdésre!
úgysem tudjuk meggyőzni.

Szomorú örökös # 2019.04.12. 19:10

MajorDomus

úgysem tudjuk meggyőzni.

Ez így van!

Mindig három oldala van a történetnek, a Tiéd, az Övék és az Igazság.

MajorDomus # 2019.04.12. 19:22

meg a jogszabályok.....

lohengreen # 2019.04.13. 09:18

wers

Bocs, annyi logikai hibát látok az érvelésedben, hogy
amennyiben a társasházban mindig a többség dönt a közös képviselő sorsáról, akkor hiába várom ki az eljárás végét. Ha nem kapnak letöltendőt - márpedig azt kötve hiszem - továbbra is rá fognak szavazni a cinkosaik. Ráadásul, ez már érzelmi kérdés lett, kettészakadt a ház és mi, a tisztességesek vagyunk kisebbségben.

Lesz egy ház B-n, ahol köztörvényes bűnöző esz a közös képviselője?

lohengreen # 2019.04.13. 09:20

osmi

Az önkormányzat azt fogja válaszolni, hogy nem illetékesek beleszólni a társasházak belügyébe.
:(

Szomorú örökös # 2019.04.13. 10:38

lohengreen

kettészakadt a ház és mi, a tisztességesek vagyunk kisebbségben.

Ez csakis nézőpont kérdése, hogy ki a tisztességes és ki nem. Az ő szemükben lehet épp ez a kisebbség az, aki nem tisztességes - főleg hogy ahogy leírtad, a ház fejlesztésére adtak be pályázatot, ami nagy valószínűséggel értéknövelő tényező is lesz. Ráadásul aki ezzel szemben megy és még mellé határozat vagy ítélet nélkül bűnözőnek kiált ki bárkit is, az egyáltalán nem biztos, hogy a tisztességes kategória.

osmi # 2019.04.13. 16:32

A pályázatokat elbíráló egységre gondoltam.

MajorDomus # 2019.04.13. 18:44

Szerintem dugjuk vissza dugót....
(ne follyon tovább a hülyeség)

lohengreen # 2019.04.14. 10:39

osmi

Áh! Az egy adminisztrátor. Semmilyen döntési jogköre sincs.
Beszéltem a jogi osztállyal, azt mondták, semmit sem tehetnek.

osmi # 2019.04.14. 14:31

Akkor passz, a rendőrségtől ne várj sokat...

MajorDomus # 2019.04.15. 19:12

És itt tőlünk sem...

lohengreen # 2019.04.16. 11:09

osmi

Ezt tapasztalatból mondod, vagy csak pesszimista vagy?

lohengreen # 2019.04.16. 11:12

Az erkölcs és a törvényesség (tisztesség) nem relativizálható vagy, ha igen, ott nagy baj van.

drbjozsef # 2019.04.16. 11:33

A törvényesség szinoním a tisztességgel? Ha igen, ott nagy baj van...

MajorDomus # 2019.04.16. 18:32

szerintem itt a fórumon nem tudunk igazságot tenni....

osmi # 2019.04.16. 18:46

Mindkettő:)

MajorDomus # 2019.04.17. 17:07

drb...
A helyet ahol nem szinonima a törvényesség és a tisztesség,Magyarországnak hivják.

Grabbbb # 2019.04.22. 02:46

Sziasztok,

segítségetek/véleményetek kérném a következő ügyben;

történt ,hogy saját hibámból de felhalmozódott egy tetemesebb KK tartozásom aminek rendezése ügyében az ősz folyamán magam írtam egy szándék nyilatkozatot a képviseletnek ,hogy fél éven belül szeretném rendezni a tartozást nagyobb részletekben és kértem ,hogy küldjön egy egyenlegközlőt a tartozásról.
2015-ben költöztem be, és azóta kb évente új KK volt.
Válasz emailben írásban kaptam 2017-től kimutatást, ám a 15-16-os évre közölte a KK hogy nem tud semmilyen papírt adni (erre az időszakra a 2017es kimutatás alapján az áthozott tartozás 333e Ft.)
Ezek után befizettem a leigazolt tartozásom, és tudattam a KK vel, hogy amit nem tud kimutatással igazolni azt nem szándékozok befizetni, addig amíg nem kapok róla információt.
Jelenleg ott tartunk, hogy van egy FMH ellenem a részéről, amire lassan reagálnom kell, de továbbra sem érzem jogosnak a követelést.
Nem vitatom a tartozást, viszont annak mértékét igen.
Nincsenek bemutatható igazolásaim 1db csekken kívul arról az időszakról, de tudtommal én mint magánszemely nem kell megőrizzem, ellenben a képviselettel.
Bármilyen segítséget információt köszönök előre is!

M.Mate

MajorDomus # 2019.04.22. 15:55

Ez tévedés!
.
meg kell őrizned,mert a képviselet kibocsátja ellened a fizetési meghagyást,ha vitatod,akkor perré alakul.
.
a képviselet előturja a 2016-os és 2015-os papirokat,és becsatolja a biróságra.
ha nincs meg a csekked,amin fizettél, még a perköltséget meg a késedelmi kamatot is a nyakadba varrják.
.
jelzem,örülj hogy ilyen szerencsés vagy a hanyag képviseletek miatt.
én 500 ezer ft környékén már árverezést kérek a lakásra.
(korábban a vht. miatt nem tehetem meg)
a képviselő váltáskor minden esetben átadásra kerülnek a tulajdonosok közös költség folyószámlái,ott nagyobb rend van mint nálad.
.
egyszerüen a képviselőnek nem volt kedve a 4-5 éves iratokat feltúrni az irattárban ! ha biróságra kerül az ügy akkor megteszi.
...
szerintem fizesd be kamat és pótlékmentesen. jobban jársz
Ha rendetlen vagy,és nem tudod hol tartasz,miért vitatkozol?

Kifizetted az 5 éves késedelmi kamatot is?

Grabbbb # 2019.04.22. 19:43

Tehát ha én mint munkaadója/megbízója megkérem a képviseletet ,hogy legyen szives elővenni azokat a papírokat akkor az normális ,hogy nrm veszi elő max a bíróságon?

Szerintem ez nem okés annak ellenére ,hogy én kerestem meg és önszántamból szeretném rendezni ezt.

Ellenben ha tényleg nincsenek papírjai akkor pláne nagy a gond...

Szomorú örökös # 2019.04.22. 22:13

Grabbbb

Tehát ha én mint munkaadója/megbízója megkérem

Ha úgy gondolod, hogy te munkaadója vagy és tartsa be a szabályokat, akkor te miért nem tartod be azt a legalapvetőbb szabályt, hogy a közös költséget fizetni kell havonta? :-O

drbjozsef # 2019.04.23. 05:08

Grabbb,

Kérd írásban, igazolhatóan, egy tértivevényes levélben a közös képviselőtől a Tht. 42§(1) c. pontja alapján, hogy közölje veled az aktuális év közös költség tartozásod, és kérd, hogy a 2015-2018 évek Tht 47§ és 48§(1) szerinti éves elszámolások másolatát (amelyeket a közgyűlésnek minden évben határozattal kellett elfogadnia), vagy legalábbis a Te tulajdoni hányadodra vonatkozó kivonatát szintén küldje meg neked, mert az esetleges tartozásaidat rendezni szeretnéd.

Ha ezt nem tudja prezentálni, az pech. Alapvetően nem neked kellene hogy feljebb álljon, mert nem fizetsz rendesen, de ha a társasház ennyire trehány, akkor meg fogja inni annak is a levét az egész közösség.

Mondjuk ha sokat hepciáskodsz, nem fognak szeretni, és egy karakán lakóval és közös képviselővel még érhetnek meglepetések.