Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Szomorú örökös # 2019.10.06. 15:20

RPeter81

Ha a kk lustasága, nemtörődömsége vagy esetleg szándékossága miatt kellett többet fizetni ilyen esetekben, mint amennyit szükséges

Nem, nem azért fizetsz többet, hanem azért, mert hanyag trehány lakó vagy és nem fizetted ki időben a tartozásod. Óriási különbség, ha még esetleg még mindig nem értenéd.

drbjozsef # 2019.10.06. 15:57

RPeter81,

Pénzkövetelés, 5 év alatt évül el.
Hogy mi ez? Jó kérdés.

Én küldenék neki egy fizetési meghagyást (már ha kifizetted azt a "jogtalan" ügyvédi költséget is), hivatkozva a Ptk. 6:519. § -ra : „Aki másnak jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni. Mentesül a felelősség alól a károkozó, ha bizonyítja, hogy magatartása nem volt felróható.

Ha nem az SZMSZ előírásai szerint járt el, akkor jogellenes volt, foglalkozása körében gondatlanul járt el.

wakond83 # 2019.10.06. 18:22

Sziasztok!

Egyenlőre csak a helyes utat keresném :)
Az ügy 2018-as fűtésszezonnal kezdődött)
Egy 10 emeletes panel házban lakom.
Valamiért lakásszövetkezeti státuszban van.
Tavaly sikeresen pályáztunk és kiviteleztünk egy
panelprogramot.
Ennek egyik része a fűtés korszerűsítés és az egyedi mérés bevezetése is.

A problémám az lenne, hogy amióta felújították a fő szivattyúkat, és telerakták elzáró szelepekkel a folyosókat, elkezdett nagyon hangosan kattogni több strangon is a cső.
Annyira hangosan, hogy füldugóval lehet aludni mellette.
(nem vagyok túl érzékeny a zajokra, 36 éve panelos vagyok)
A kattogást a fürdőszobai strangon is hallani.
(nincs radiátor senkinél a fürdőszobában, így lett a ház kialakítva.)
Ezt a problémát nem csak én tapasztalom, és a közös képviselőnek is lett jelezve szóban és e-mail formájában is.
Ő elég ráérősen válaszolt, de elindult egy "felmérés" a házban a gondnok segítségével, hogy kinél kattog a fűtés cső még.

Itt kiderült, hogy nem csak nálam hanem több másik lakásban is ugyan ez a helyzet.
A közös képviselő összehívott egy távfűtő művek-Techem-kivitelező-gondnok-én napot, hogy kivizsgáljuk a probléma forrását.
Sajnos az eredményről nem kaptam tájékoztatást, és végül addig húzódott az egész hercehurca, hogy idén májusban a fűtés szezon végével okafogyottá is vált.
Így se intézkedés se semmi nem történt.

Annak rendje szerint az idei szezon kezdetével újra elő jött a probléma.

Azért írtam ide, hogy segítséget kérjek abban, hogy milyen lépéseket tudok megtenni, hogy tudjak aludni a lakásomban?
Mert úgy látom, hogy ez csak hatásosabb módszerek alkalmazásával oldható meg.(jogi lépések)

Sajnos a távfűtők részéről azt kaptam megoldásként, hogy ne legyen akkora különbség az éjszaki igényelt hőmérséklet és a nappali hőmérséklet között.

A techem azzal magyarázza, hogy valahol hozzáér a felmenő cső a neki kialakított de utólag (felújítás alkalmával) elzárt falon átmenő hüvelyhez.

Ez azért fura mert hirtelen csak akkor ér hozzá amikor átalakították a fűtést.
Az átalakítás előtt soha semmi baja nem volt.
A radiátorok légtelenítve.

Így úgy érzem, hogy mindkét oldalról le vagyok rázva,
és a közös képviselő sem tapossa jobban a malmot.
A minimumot megcsinálja, de ennyi.
Ezt azért érzem így mert egy teljes szezon ment el ezzel a problémával és még csak egy hiba okát feltáró jegyzőkönyvet vagy a bejárás során tett hiba feltárásokat tartalmazó sajtpapírt sem láttam.

Mit tudok tenni?

Köszönöm a segítséget!
Balázs

alfateam # 2019.10.07. 12:17

Ez biztosan nem jogi hanem műszaki probléma ami helyben kéne megoldani.
https://www.sentinelprotects.com/…e-bojlerzajt

RPeter81 # 2019.10.08. 15:18

drbjozsef,

Köszi, amint lesz rá időm ez lesz.

wers # 2019.10.09. 04:39

RPeter81 szerintem azzal a fizetési meghagyással sokra nem fogsz menni, mert azonnal ellentmond.

drbjozsef # 2019.10.09. 05:02

wers,

és úgy érzed, hogy az SZMSZ nem megfelelő jogforrás lenne a bíróságon?

wers # 2019.10.09. 05:16

:)
Már bocsi, de hogyan bizonyítja, hogy nem hívta fel telefonon? Egy év után. Jó, a tértis felszólítás... ???

Gondolom valami borzasztó nagy összeg lehet annak az ügyvédi felszólításnak a díja, hogy bíróságon követelje vissza.

wers # 2019.10.09. 05:28

Nem árt arról is felvilágosítani, hogy a fizetési meghagyás íjköteles. Minimum 8.000 Ft, és a meghagyás kérőnek kell befizetnie.

Biztos jó ez az ötlet? Bár végülis kell a munka a közjegyzőknek, bíróságnak, nekik is meg kell élniük valamiből.

drbjozsef # 2019.10.09. 06:19

wers,

Úgy érted, hogy az SZMSZ-ben előírtak megtörténtét a kérdezőnek kellene bizonyítania? Érdekes felvetés.

A kérdező erősködött, hogy tenni akar valamit, nem hagyja ennyiben. Ezt teheti. Én nem állítom, hogy sikerrel fog járni. Mindenki más lebeszélte. Ő tudja. Még a hivatkozás is jó eséllyel hülyeség. De hát valamit csak írni kell indoklásnak.

wakond83 # 2019.10.23. 20:47

Alfateam

Panel házban lakom.
Egymagam nem kezdhetek egyezkedni a kivitelezővel.
Viszont úgy érzem, hogy a közös képviselő nem teszi oda magát teljesen.
A gond 2018-as fűtésszezonban végig megvolt.
Szóltam is, csinált is valamit meg nem is.

Tehát már több mint egy éve tart ez a baj, és nincs megoldva.
Igazából a kérdésem az volt, hogy van-e bármilyen lehetőségem arra, hogy végre füldugó nélkül aludhassak?

MajorDomus # 2019.10.25. 07:14

A közös képviselővel egyezkedj,hogy a legfelső szinten épitsenek be automata légtelenitő szelepeket. Ez megoldja a problémádat.

MajorDomus # 2019.10.25. 07:14

A közös képviselővel egyezkedj,hogy a legfelső szinten épitsenek be automata légtelenitő szelepeket. Ez megoldja a problémádat.

Hapciusz # 2019.10.26. 04:24

a közösképviselő felvetette hogy a társasház utcai frontján (nem mind a négy oldalán) a legfelső emeleten levereti a vakolatot veszélytelenítés céljából.Nyilvánvaló kibaszásból a lakóval szemben, hogy hidegebb legyen annak lakása.
Az utcafront úgy néz ki, hogy nem közvetlen utcafront, hanem elötte jókora előkert van.
A házon több vakolatrepedés is van, nemcsak az utcafronti felső emeleten.
Ilyenkor mi a teendő, mert akár évekig nem lesz pótolva a vakolás, a tulajdonos kárára.

Szomorú örökös # 2019.10.26. 04:49

Hapciusz

a közösképviselő felvetette hogy a társasház utcai frontján (nem mind a négy oldalán) a legfelső emeleten levereti a vakolatot veszélytelenítés céljából.Nyilvánvaló kibaszásból a lakóval szemben, hogy hidegebb legyen annak lakása.

Ha a te gyereked fejére esik a vakolat, akkor is ezt fogod mondani? Inkább segíts neki és abban működj együtt vele, hogy mielőbb újra legyen vakolva.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.26. 06:47

Jogi Fórum...

Szomorú örökös # 2019.10.26. 10:26

KBS

Ezt kinek írtad?
A veszélyes vakolat-leomlás azért akármerről is nézzük, jogi kategória.
Főleg ha mondjuk súlyos sérülést okozó baleset van belőle.
Az viszont, hogy valaki zsigerből mindenért csak a közös képviselőt ekézi, az már kevésbé.

Hapciusz # 2019.10.26. 12:57

A házon több vakolatrepedés is van, nemcsak az utcafronti felső emeleten.Körbe bárkire ráeshet a vakolat vagy az ott parkoló autókra akár..
Ilyenkor mi a teendő, mert akár évekig nem lesz pótolva a vakolás, a tulajdonos kárára.
Ugyanakkor lenne rá pénz, hogy be is vakolják rendesen, de csakazértse...

Szomorú örökös # 2019.10.26. 14:12

Hapciusz

Ilyenkor mi a teendő, mert akár évekig nem lesz pótolva a vakolás, a tulajdonos kárára.

Nem ez az első, hogy ekézed a közös képviselőtöket. Mi lenne, ha inkább valóban inkább segítenél neki, hogy ezeket a munkálatokat elvégezze? Hidd el, mindenkinek jobb lenne! És kevésbé tűnnél kötözködőgépnek. Sajnos egyelőre csak ez az, ami látszik külső szemlélő számára. :-)

MajorDomus # 2019.10.26. 20:23

Bármikor utánanézhetsz,hogy indokolt e a vakolat leverése!?
.
Ha a képviselőben nem a fizetett ellenséget látnád,akkor mind a ketten jobban járnátok.
.

Szomorú örökös # 2019.10.27. 05:20

MajorDomus

Ha a képviselőben nem a fizetett ellenséget látnád,akkor mind a ketten jobban járnátok.

Engem ez a Hapciusz valahogy Pattogi úrra emlékeztet a Szomszédokból. :-D

Szomorú örökös # 2019.10.27. 05:23

Hapciusz

nem szavaztunk meg soha semmilyen szvb-t, csak egy banki aláírót, egy vén buzi tatát

Talán érdekes lenne, ha ezek után a „tata” véleményét is megkérdeznénk rólad. ;-)

MajorDomus # 2019.10.29. 20:21

Ez most hogy jön ide?

Szomorú örökös # 2019.10.30. 04:55

MajorDomus

Ez most hogy jön ide?

Hapciusz tipikusan az a figura, amit Pattogi úr alakított a „Szomszédokban”! Akinek gyakorlatilag soha semmi nem felel meg, a lételeme, hogy veszekedjen a közös képviselővel. Akit a ház demokratikusan megválaszt aláírónak, számára az is csak „vén buzi tata”. Érdemes elgondolkodni, hogy mennyire kell őt komolyan venni bármilyen kérdésben. Csoda, ha ez még nem tűnt fel. :-)

rathmatyi # 2019.11.23. 14:33

Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy 96 lakásos társasház. Van egy osztatlan közös tulajdonú udvar. A lakógyűlés úgy döntött, hogy két sorompóval lezárja, arra hivatkozva, hogy ne tudjanak ott parkolni. A lépcsőház ahol lakok, előről se közelíthető meg úgy autóval, hogy a bejárathoz lehessen állni, mert lépcső van, vagyis minimum 30 métert kell sétálni a bejárathoz. Az udvar felől oda lehetne állni, de azt ugye sorompó zárja le, a sorompó kb 50 m-re van a bejárattól és a 96 lakásból 1 embernek van hozzá kulcsa. Mindig úgy kell kinyittatni, ha be akarunk jönni. Ez a hétköznapokban nem zavar, de most teljes lakásfelújítás van és azért van anyag bőven amit fel kell pakolni. A közös képviselő viszont nem akar a sorompóhoz kulcsot adni. Azt szeretném megkérdezni, hogy ehhez joga van? Köszönöm