Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Szomorú örökös # 2023.02.10. 05:47

Majordomus

A képviselő takarító dijemelését nem kell árajánlattal és szerződéssel alátámasztani. Alátámasztja a 24 %-os infláció!
Be kell állitania az idei költségvetésbe,ha elfogadja a közgyűés akkor lesz díjemelés, ha nem akkor nem lesz!

Ha meg nem lesz, mert úgy gondolják a tisztelt lakók, hogy a takarítást a „magyar máltai szeretetszolgálat” alkalmazottja végzi és ne akarjon fizetésemelést, akkor lehet nem csak közös képviselő lesz másik, hanem muszáj lesz hamarosan új takarító után is nézni.

Szomorú örökös # 2023.02.10. 05:55

Már régen nem azt a világot éljük, hogy majd a tisztelt lakó fogja megmondani, hogy egy vállalkozó mennyiért fog neki dolgozni. Neki egyetlen dologban van döntési jogköre: akarja-e a megrendelt munkát elvégeztetni vele vagy nem. A vállalkozó arra vállalkozik, hogy azt a munkát árajánlat és a saját tudása alapján mennyiért fogja megcsinálni, de hogy hogyan, abba megint nem sok köze van beleszólni senkinek, hiszen az megint az ő döntési jogköre.

Nekem is tavaly próbálta megszabni egy tisztelt lakó, mit és hogyan csináljak meg neki. Nem elég, hogy ő vásárolta meg hozzá a számomra teljesen ismeretlen eszközöket, hanem még azt is meg akarta nekem szabni, hogy hol vihetem át a kábelt a falon, mert új lyukat természetesen nem fúrhatok hozzá. Azért megpróbáltam, de a végén ő keresett másik kollégát, aki megcsinálta neki, mert én bizony ott hagytam. Nagyon nem tetszett neki, de nagyon nem is bánom, mert nem volt soha egyszerű ügyfél.

Szomorú örökös # 2023.02.10. 06:45

hontila

nem lehet bejutni az épületbe a bejárati kapun keresztül, csak ha a zár nyelvét benyomjuk kulccsal vagy valamilyen technikával.

Próbálták már a tisztelt lakók, hogy előveszik a kapukulcsukat és szakszerűen kinyitható vele a kapu? A kulcsot nem arra találták ki, hogy azzal kell feszegetni a zárnyelvet, hanem arra, hogy beleteszik a zárba és elfordítják, amivel könnyedén nyílik. Ha pedig vendég jön, feltalálták már a mobiltelefont. Rácsörög arra, akihez jött, az pedig lemegy és beengedi. Tavaly dolgoztam olyan házban, ahol kifejezetten ragaszkodtak hozzá, hogy az elektromos zár továbbra is maradjon kikötve, ahogy eddig is volt, mert ők személyesen szeretnének mindenkit lent beengedni, nem pedig gombnyomásra. Kaputelefon szerelőként csodálkozom mindig, hogy egyesek már a kaputelefont tartják egyetlen és elsődleges bejutási lehetőségként számon egy-egy lépcsőházba, pedig az mindig is csak egy kényelmi opció volt - persze csak ha kódos. Valamikor szerintem réges-régen ez nem így volt és érdekes, senki nem a közös képviselőt hibáztatta érte.

Majordomus # 2023.02.10. 21:59

Sz.örökös.
Szerintem igazad van!
.
A lépcsőházzal együtt bőven túllépte a 210 kwattot,onnan 70 ft/kwatt áron számlázzák neki.
.
Biztos vagyok benne hogy ezt elmondta a közgyűlésen de nem fogták fel agyilag.
.
Szerintem a kérdező is rájött milyen butaságokat írt,ezért hallgat.

Szomorú örökös # 2023.02.11. 01:34

Majordomus

Biztos vagyok benne hogy ezt elmondta a közgyűlésen de nem fogták fel agyilag

Igazából a régi képviselő is hibás lehet abban, hogy már régen közös villanyóráról kellene működni mindennek ott. De nyilván nem tudjuk, hogy miért csináltatta meg a szolgáltatóval. Lehet a tisztelt lakók akadályozták benne, mert úgy gondolták, hogy minek az. És így kényszerhelyzet állt elő, kaputelefon és világítás meg kellett. :-O

Majordomus # 2023.02.11. 20:32

Ez így van,de havi 800 ft miatt nem léptek az ügyben.
.
Most meg a sötétben "beleestek a csapdába!"
.
Ezt ők is tudják.
Lásd,Hontila is hallgat 2 napja.

Szomorú örökös # 2023.02.12. 06:17

Majordomus

havi 800 ft miatt nem léptek az ügyben. Most meg a sötétben "beleestek a csapdába!

Persze, nekik tök kényelmes volt ilyen olcsón üzemeltetni a közösségi szolgáltatásokat.
Most, hogy bekeményedett a helyzet, nem akarják elhinni, hogy valóban drágább lett.
Megragadtak szerintem a középkorban a lakók. De sebaj, majd most szembesülnek vele.

Majordomus # 2023.02.12. 20:25

Hontila???

mancs2 # 2023.03.24. 06:58

Tisztelt fórumtagok!
Közös képviselő több módon károsította meg a lakástulajdonosokat:

  1. A tulajdonosok hozzájárulása nélkül több 10 millió Ft-os nagyságrendben megrendel munkát, előleget utalt a leendő kivitelezőnek. A munkavégzés tulajdonosi döntés miatt lemondásra került, a kivitelező cég az előleget a közös képviselőnek adta vissza, ám ő nem utalta a ház számlájára.
  2. A ház tulajdonában lévő üzletek a bérleti díját és közüzemi számlákat személyesen neki fizették, azt a házi pénztárba nem fizette be.
  3. Az irodában lévő egyik széfhez csak neki volt kulcsa, onnan is jelentős összeget vett magához.
  4. A ház tulajdonában lévő nagy értékű vagyont értékesített, ellenértékét nem utalta a ház számlájára.

Előfordulhat- e jogszerűen, hogy ezen "ügyleteket" egyszemélyi döntéssel, az IB és SZVB tagjainak tudta nélkül végezte?
Amikor az IB és SZVB tudomására jutottak fenti ügyletek, nekik tájékoztatni kellett volna a tulajdonosokat, és ha igenmennyi időn belül?
Érdemi, segítő válaszokat előre is köszönöm.

drbjozsef # 2023.03.24. 07:09

mancs2,

Előfordulhat- e jogszerűen, hogy ezen "ügyleteket" egyszemélyi döntéssel, az IB és SZVB tagjainak tudta nélkül végezte?
Jogszerűen nem valószínű, legalábbis a leírásod alapján.

Amikor az IB és SZVB tudomására jutottak fenti ügyletek, nekik tájékoztatni kellett volna a tulajdonosokat, és ha igenmennyi időn belül?
Haladéktalanul.
Vagy legalábbis közgyűlést összehívni.
Vagy, ha csak a felének a negyede igaz, akkor feljelentést tenni.

Majordomus # 2023.03.24. 20:43

Erősen kamunak tűnik a dolog.
Magyarországon nincs okyan társasház ahol több tizmilliós munkákat tud megrendelni a közös képviselő.
Igény és szükség persze lenne rá,de a valóság az hogy egy liftfelújításra is hitelt kell felvenni.
.
Kamu 2
A társasházban vagy Intéző Bizottság van,vagy közös képviselő.
A kettő együtt sohasem.
.
Ahol a széfben nagy összeget tartanak, a képviselő egyedül értékesít vagyontárgyat,az SZB tudta nélkül,minden üzlet olyan hülye hogy készpénzben fizet bérleti és közüzemi díjat, az a ház a mesében van meg a te fantáziádban.

Ezekhez az adatokhoz hozzájutni is nehéz. Kamu az egész.
.

mancs2 # 2023.03.26. 17:53

Tisztelt drbjozsef köszönöm a választ.
Majordomusnak vajon miért tűnik kamunak? Ezen a fórumon is olvasható hasonló eset, pl.: „Avagy a bérbeadott közös helyiségek után járó bérleti díjat és közös költséget, illetve közös költséget a tulajdonként használt garázsok után nem, vagy nem a társasház részére szedte be, hanem saját céljaira fordította, egy esetben pedig a társasház közös helyiségét a társasház tudta nélkül értékesíteni próbálta, jóhiszemű harmadik személytől vételárat vett át.”
https://www.jogiforum.hu/…sra-iteltek/

Majordomus # 2023.03.26. 21:49

Hát az a vevő is hülye aki közös helyiséget a közös képviselőtől akar megvenni!

Egy első éves joghallgató is körberöhögi!

Azért kamu mert amit leírtál az jogilag lehetetlen és életszerűtlen.